Gokbilim.com tanışma ortamı.
gönderen Berkay ALTUNTAŞ
Ödül işi çok güzel olmuş -bana denk gelmez- şansım pek iyi değildir ama yine de böyle bir şey yapmanız çok cömertçe ve süperrr alan arkadaşlara hayırlı olsun;;;
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Biz bu olayı bitirdik ama isterseniz yine başlayabiliriz...:o

Toplam üyeye baktım da 3000'ni neredeyse yeni aşmış. Yeni bir algoritma ile bir hesap yapsak kime denk gelir acaba... :roll:

Hepsinden önemlisi ne hediye versek? Örneğin yeşil renkli bir LASER'e ne dersiniz...:)
gönderen Ümit KARDAŞ
Kusura bakmayın sadece merak ettiğim için soruyorum; ödül verme işlemi halen devam ediyormu? Ödül almak maksatlı sormuyorum elbette. Sadece merak ettim. :lol:
gönderen Caner Gürtan
hediye olarak belkide 1 günlük bir rasathane turu verilebilir belki şanslı olunabilirse güzel bir kaç güneş parlaması veya muhteşem bir bulutsu gözlemi ve ufak bir gök yüzü dersi olabilir.

hediye mutlaka maddi bir şey olmak zorunda değil sonuçta verilen bilgi bir dürbünden veya lazerden çok daha uzun süreli bir fayda sağlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Fikir güzel ama pek uygulanabilir değil.

Çünkü gözlemevlerinde zaten boş vakit yok, bilimsel araştırma ve eğitime ayrılan zaman dışında halk günleri yapılıyor, halk günlerinden biraz zaman ayırıp bir kişiye yada gruba özel eğitim, ayrıcalıklar verilecekse halkın içinden gelenlere zaman ayrılamamış oluyor ki bunu meşrulaştırmak biraz garip olur, yani her türlü bir zaman sıkıntısı var.

Tabi verilecek bu "hediye" bu sefer daha önce verildiği gibi kurayla, rastgele verilen birşey değil de "hak edilecek" bir ödül olursa o zaman sıkıntı olmaz tabi, o zaman son söz astronomi öğrencilerinde oluyor tabi :)
gönderen Caner Gürtan
benim söylemek istediğim illa rasathanedeki teleskopları kullanmak değil. örneğin seçilen bu arkadaşlara yağılan ilk gözlem etkinliğinde de eğitim verilebilir. vakit ayarlanabilirse eğer yani randevu defterinde araya 2 dakika sıkıştırılabilirse biri rasathanede astronomlar araştırma yaparken onları izlemek bile aslında bir çeşit eğitim sayılabilir.

uygulanabilirse mükemmel bir hediye olabilir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Arkadaşlar 3 ödüllü bir yarışmaya ne dersiniz site yöneticilerinin dikkatine
gerçi tırnovada 3 arkadaşımıza
hediye verdik ama yeniden bir şeyler olabilir
1 teleskop Özgür Can Özüdoğru
1 teleskop Koray Kentli
1 lazer ahmet emre yılmaz (yanılmıyorsam Ahmet eski yazılarında lazer kasansam iyi olur yazmıştı)
1 dürbün Ferhat Pınar
En son Harun ŞAHİN tarafından 11 Tem 2010, 22:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

10 milyar dolarlık bir bütçeyle Dü[…]