Gokbilim.com tanışma ortamı.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Arkadaşlar merhaba bu sezonda hediye dağıtmaya karar verdik
lütfen ödül almasını istediğimiz konular hakkında fikir yazalım

1 adet yeşil lazer
Resim

1 ad avuç içi dürbün

Resim
1 ad cep mikroskopu

Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen can karaot
fotograf yarışması sonucunda hedıyeler verılebılır..
Kullanıcı avatarı
gönderen Anıl Şen
Bence sadece fotoğraf yarışması olmamalı çünkü bundan herkes yararlanamayabilir.Bilgi yarışması,çekiliş,fotoğraf yarışması gibi değişik kategoriler altında yapılmalı.
Çağrı şöyle yapalım her 1000 kişi içinde çekiliş yapalım 1 hediye verelim mesela dürbün
ayrıca bizim sitemizde (gökbilim)Salih bir soru hazırlasın bir lazer verelim
siteye en çok destek olup terbiyeli bilgiler veren genç arkadaşımıza dürbün verelim
hiç bir tehcizatı olmayan gerçek tutkunumuzu seçelim onada bir dürbün verelim
fotoğraf yarışması yapalım teleskopla çekilmesi şart değil gökyüzünü konu alsın teleskopu olmayan yararlansın istiyorum
teleskop verelim
Zaten burada da hemen hemen aynı şey yazıyor.Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
gönderen Merve__Yıldırım
Benim fikrim dikkate alınır mı bilemiyorum ama yine de yazmak istedim. sırrı çözülememiş bir şey üzerine birkaç kişi kararlaştırıp bir sorun bulsun , bunun üzerine teoriler kuralım böylece hem gökbilimciler gibi oluruz hem de -bir ihtimal de olsa- bu sorunun hakkından gelebiliriz. 1000 kişi var mı demiştiniz. herkes bakarsa ortak bir yön bulur astronomiye katkı sağlamış oluruz ne de olsa akıl akıldan üstündür. 1000 (?) kişiden bahsediyorum...

bunun sonunda size en yakın veya gerçek olma ihtimaline en yakın teori kazansın
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Sevgili Merve, sırrı çözülememiş şeyleri çözebilmek için önce sırrı çözülmüş şeyleri çok iyi öğrenmemiz gerekiyor. Teoriler üretmek öyle madem ki bunu bilmiyoruz haydi çözümler sallayalım demekle olmuyor. Sallamakla da gökbilimciler gibi falan olmayız. Zaten burada bir kaç profesyonel gökbilimci dışında hepimiz amatörüz. Bilime katkımız olsun diye değil ama bilimi sevdiğimiz için burada paylaşımda bulunuyoruz. Artık zaten birşeylerde uzmanlaşmadan bilime katkıda bulunmak gibi bir şey de sözkonusu değil. O çağlar çok çok geride kaldı. Sizin gibi astronomi, fizik ve astrofiziğe meraklı gençlere ne yapmamız gerek diye sorduklarında tek tavsiyem şu; Gidin öncelikle çok çok iyi matematik sonra fizik ve ingilizce öğrenin sonra bu konuda eğitim veren "iyi bir üniversitede" eğitim alın gerisi zaten gelir...
gönderen Aybar Avcı
Kesinlikle merve hanım haklı. Guven abi sana kesinlikle katilmiyorum. Sizin dediginiz herseyi bilen insanlar bilim adami olmuyor yetismis insan oluyor. Bilim insani demek farkli acilarda dusunebiken insan demek. En iyi bilimsel cikarimlari gunumuzde 5 yasindaki cocuklar yapmakta. Bir bilim insani yetismis insan olsun, zeki insan olsun pek cok kisiye yol gosterici olur. Onemli olan merve hanim gibi dusunmek...
Uzay İnterneti:Starlink Projesi

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler...[…]