Tatilde Ne Yaptınız?

Gokbilim.com tanışma ortamı.
Şule Kuzpınarı
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Amatör
Teşekkür etti: 7 kez

Tatilde Ne Yaptınız?

Mesaj gönderen Şule Kuzpınarı »

Merhabalar Gökbilim Forum sakinleri.

Öğretmenler olarak, her tatil dönüşü öğrencilere sorduğumuz bir soru vardır: "Tatilde ne yaptınız?" Şimdilerde bu tip aktivitelerin adı "Ice breaker" olarak anılıyor. Buz kırma aktivitesi olarak Türkçe'ye de çevrilmiş ama Türkçesine alışmak biraz zaman alacak gibi. Ice breaking, yeni tanışan ya da uzun süre birbirinden ayrı kalmış kişilerin heyecanını yatıştırma, tanışma, birbirlerine alıştırmayı içeren aktivitelerin hepsine deniyor.

Şimdi durduk yere neden bu konuyu açtım. Bizim hayat boyu öğrenme okulumuz Gokbilim.com da bir süre tatile girmişti. Kaç yıllık bir tatil şu an hatırlayamıyorum. Bu tatilde herkes bir yerlere (sosyal medyayı kastediyorum) gitti. O nedenle tatilde ne yaptınız sorusunu sormak geldi aklıma. Hem de buzlarımız çözülsün. :merhaba

Ben ne yaptım onunla başlayayım. Ben tatil ödevlerini yapmadım bir kere onunla başlayayım. :D Nadiren de olsa teleskobumla zaman geçirdim. Eskisi kadar göklere bakmaz oldum itiraf edeyim. DSLR makinemi aldıktan sonra bir kaç kez, gezegen, kuyruklu yıldız ve geniş açı deneme çekimleri yaptım. Fotoları, videoları işleme konusunda o eski sabrım kalmamış. Gerekli programları da bulamadım, ya da çok geride kalmışım. Tatilde arada okulun kapısına kadar gelip, açık mı diye baktım :lol:

Oluşan boşluğu doldurmak için başka alanlara kaydı gönlüm. Sinerji denilen şeyi kaybedince insan, bulabileceği başka yerlere gidiyor. Doğaya çıktım, çiçekti, böcekti, taştı, topraktı ne varsa çekmeye başladım. Buradayken de çekiyordum ama artık işin biraz bilim kısmına girmeye başladım. Türkiye Florasını oluşturmaya yardım etmeye çalışıyorum, elimden geldiğince.

Herkes geri geldi mi, mezun olup gittiler mi bilmiyorum. Gelenlere tekrar merhaba diyorum. :merhaba
Teşekkür edenler: Sedat Bilgebay
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Meraklı
Teşekkür etti: 44 kez

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Sule Hocam cok guzel bir baslik acmis, tesekkur ediyorum. Hocam foruma yine zaman ayirabilirseniz cok seviniriz.
Teşekkür edenler: Şule Kuzpınarı
Şule Kuzpınarı
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Amatör
Teşekkür etti: 7 kez

Mesaj gönderen Şule Kuzpınarı »

Elimden geldiğince zaman ayırmaya çalışırım Sedat Abi! Önce bir ısınmamız lazım. :D
Teşekkür edenler: Sedat Bilgebay

“Uzay Kafe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir