Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
#120787
Merhaba,

Yurtdışından teleskop almak istiyorum, bavul içine koyup getirmem sıkıntı yaratır. Gümrükten rahatlıkla geçiyor mu ? Daha önce böyle bu şekilde getirmiş arkadaşlarımız varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi rica etsem.
#120789
430 €'nun altında olduğu sürece vergi vermeden geçirebiliyorsunuz. Benim teleskobu Kapıkule'de xray'ren geçirirken görmüşlerdi. Ne olduğunu sorup faturasını istemişlerdi. 430 €'nun altında olduğu için vergi alınmadı. Ama bu forumda Hollanda'dan C11 gibi pahalı bir teleskobu vergisiz uçakla getiren birinin yazısını okudum. Kimileri de vergi vermek durumunda kalıyormuş galiba. Forumda bu konuyla ilgili bilgiler var.
#120914
Ben Celestron Nexstar 6SE getirdim. Gümrükçüler çevirdi, XRay'e soktu. Ne olduğunu sordular. Kişisel teleskopum dedim. Herhangi başka birşey sormadılar, sorunsuz geçtim.

Ama gelgelelim hayat koşuşturmasından kurup da gözlem yapacak fırsatım olmuyor. (İki küçük çocuk var evde.) Teleskobumu makul bir fiyata satmayı düşünüyorum. Yurtdışından getirmekle uğraşmak istemeyen varsa sahibinden'de 6SE ilanım var.
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]