Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
gönderen turkalin45
ARKADAŞLAR FORUMDA YENİYİM VE HOBİ OLARAK DÜŞÜNEBİLECEĞİM BİR MERAK OLARAK GİRİŞTİM BU İŞE
TELESKOPLAR HAKKINDA ACEMİ SEVİYESİNDE BİLGİLİYİM VE BU ALACAĞIM TELESKOP BENİM İÇİN İLK OLACAK
ÖNCELİKLE BÜTÇEM 500 LİRA KADAR

İLK ZAMANLARDA AYIN KRATERLERİNİ YAKINDAN GÖRSEM YETERLİ DEMİŞTİM AMA AYDAN DAHA FAZLASINI GÖRME HİSSİ OLUŞTU ZİHNİMDE.YANİ ARKADAŞLAR KISACA 500 LİRAYA BİR AMATÖR İÇİN EN İYİ TELESKOP SİZCE NE OLUR? GÖKYÜZÜNDE TAM OLARAK NEYİ GÖRMEK İSTEDİĞİMİ HENÜZ BİLMİYORUM AMA AY GİBİ GÖKCİSİMİNDEN BAŞKA GÖKYÜZÜ CİSİMLERİNİ DE YAKINDAN GÖRSEM BELKİ UFKUM AÇILIR BU YÜZDEN İLK TELESKOP İÇİN FAZLA AMATÖRCE Mİ YOKSA PARAYA KIYIP BİRAZ DAHA İYİSİNİ Mİ ALMALIYIM Lizer Teleskop F36070 yerine Celestron PowerSeeker 127EQ Teleskop almak mı daha mantıklı sizce yoksa 500 liraya artık orta düzey bir teleskop var mı sizce ?
gönderen halill07
turkalin45 yazdı:ARKADAŞLAR FORUMDA YENİYİM VE HOBİ OLARAK DÜŞÜNEBİLECEĞİM BİR MERAK OLARAK GİRİŞTİM BU İŞE
TELESKOPLAR HAKKINDA ACEMİ SEVİYESİNDE BİLGİLİYİM VE BU ALACAĞIM TELESKOP BENİM İÇİN İLK OLACAK
ÖNCELİKLE BÜTÇEM 500 LİRA KADAR

İLK ZAMANLARDA AYIN KRATERLERİNİ YAKINDAN GÖRSEM YETERLİ DEMİŞTİM AMA AYDAN DAHA FAZLASINI GÖRME HİSSİ OLUŞTU ZİHNİMDE.YANİ ARKADAŞLAR KISACA 500 LİRAYA BİR AMATÖR İÇİN EN İYİ TELESKOP SİZCE NE OLUR? GÖKYÜZÜNDE TAM OLARAK NEYİ GÖRMEK İSTEDİĞİMİ HENÜZ BİLMİYORUM AMA AY GİBİ GÖKCİSİMİNDEN BAŞKA GÖKYÜZÜ CİSİMLERİNİ DE YAKINDAN GÖRSEM BELKİ UFKUM AÇILIR BU YÜZDEN İLK TELESKOP İÇİN FAZLA AMATÖRCE Mİ YOKSA PARAYA KIYIP BİRAZ DAHA İYİSİNİ Mİ ALMALIYIM Lizer Teleskop F36070 yerine Celestron PowerSeeker 127EQ Teleskop almak mı daha mantıklı sizce yoksa 500 liraya artık orta düzey bir teleskop var mı sizce ?

Lizeri almak hayatınızın hatası olur. Şurada powerseeker 127 eq 850 lira, ücretsiz kargo, kredi kartına taksitle, biraz zorlayın, taksitle alın:

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-k ... -217220318
gönderen turkalin45
HALİL BEY Celestron PowerSeeker 127EQ teleskop sizce hangi gökcisimlerini görüntüleyebilme konusunda başarılı , sınırları nedir açıklayabilir misiniz rica etsem . Bu arada bütçemi zorlamak konusunda sıkıntıya düşebileceğim için ekonomik olması yönünden tavsiye edecekleriniz varsa tavsiye edeceğiniz teleskopları görmek isterim lakin umduğumu bulamayacaksam 500 lira bütçeyle o zaman PowerSeeker 127EQ'e zoraki yönelmem gerekebilir bu durumda...
gönderen halill07
turkalin45 yazdı:HALİL BEY Celestron PowerSeeker 127EQ teleskop sizce hangi gökcisimlerini görüntüleyebilme konusunda başarılı , sınırları nedir açıklayabilir misiniz rica etsem . Bu arada bütçemi zorlamak konusunda sıkıntıya düşebileceğim için ekonomik olması yönünden tavsiye edecekleriniz varsa tavsiye edeceğiniz teleskopları görmek isterim lakin umduğumu bulamayacaksam 500 lira bütçeyle o zaman PowerSeeker 127EQ'e zoraki yönelmem gerekebilir bu durumda...

Hemen bütün açık kümeleri detaylı olarak, küresel kümeleri ise sis lekesi şeklinde görürsünüz.

Ay çok detaylı olur. Venus evreleri, Jupiter kuşakları ve dört uydusu, Satürn halkası ve Titan ile iyi gözlem koşullarında bir kuşağı görünür.

Andromeda galaksisi ile bazı nebulalar görünür. Başlangıç için epey müddet yetecek gözlem zevki yaşarsınız.

Fiyat olarak da taksitle alınınca iyi bence. Celestronun yaz fiyatları bunlar. İki ay sonra 1000 liranın üstünde olur bu.
gönderen turkalin45
halil bey tavsiyeniz üzerine bütçem değişkenlik gösterebilir şuan poweseeker 127 eq önceliğimi kazanmış durumda yaz fiyatları dolayısıyla , buna nazaran bütçemin zorlamak gerekirse limit en fazla 1500 lira kadar yükselebilir.Sizce 127 eq şimdilik yeterli midir yoksa 1500 liraya kadar en iyi performansı alacağım bir ürün tavsiyeniz var mı şuan için ?
gönderen halill07
turkalin45 yazdı:halil bey tavsiyeniz üzerine bütçem değişkenlik gösterebilir şuan poweseeker 127 eq önceliğimi kazanmış durumda yaz fiyatları dolayısıyla , buna nazaran bütçemin zorlamak gerekirse limit en fazla 1500 lira kadar yükselebilir.Sizce 127 eq şimdilik yeterli midir yoksa 1500 liraya kadar en iyi performansı alacağım bir ürün tavsiyeniz var mı şuan için ?

Fotoğraf çekmeyecek, sadece gözlem yapacaksanız:

http://www.hepsiburada.com/bresser-poll ... opt4690900
gönderen turkalin45
halil bey youtubede bir türk powerseeker 127 eq tanıtımı yapmış.Ayı net görmek güzel jüpiterin dört uydusunu gözlemlemek şahane , jüpiterin halkası pek belli olmasa da fark etmez çok hoş ama görüntü sanki 240p gibi.Gerçekten de derin uzay gözlemini geçtim gezegenleri daha ayrıntılı görmek için pamuk eller cebe :cry:
gönderen turkalin45
bütçem 1000 liranın üstüne çıkınca bilgisayar destekli ürünlerle de ilgilenmeye başladım ve acaba 2000 liraya kadar varan fiyatlarıyla bilgisayar destekli ürünlerin ne gibi avantajları var kullanıcı için ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Timur Öner
Forumda bu soru ile alakalı tonca yazı var. Telskop tavsiyesi hakkında soru soracaksanız lütfen daha spesifik, forumda mevcut olmayan şeyler hakkında sorular sorun ki aynı şeyi bin kere yazmayalım. Ayrıca bu tarz sorular için açılmış 140 sayfalık dev bir tavsiye başlığı var. Lütfen bu konu hakkındaki sorularınızı oraya sorun.
Kullanıcı avatarı
gönderen İsmail DAL
O 127eq nun kundağı kadar illet bişey görmedim,sinir ediyor insanı,objektif kısmının içine de fazla yaklaştırma yapsın diye mercek konulmuş,görüntü kalitesini çok düşürüyor.Al dijital,motorlu bir kundak rahat et derim.
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]