Bu teleskop ile Satürn ve jupiter'i görebilir miyim?

Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Kaan Çağlar
İlgi düzeyi: Yeni,Amatör.
Teşekkür etti: 0

Bu teleskop ile Satürn ve jupiter'i görebilir miyim?

Mesaj gönderen Kaan Çağlar »

Merhaba sevgi gökbilimcileri ailem bana bir hediye almış ve bunun oyuncak teleskoplar sınıfına girdiğini biliyorum özellikleri bunlar. Satürn'ü ve Jupiter'i görebilirsem çok iyi olur hatta Venüs'ü Bulunduğum yerde ışık kirliliği az. Yardımcı dürbünüm var teleskopta. Gezegenleri sadece görsem yeter. Öyle o kadar iyi görmek gibi bir şey istemiyorum. 3-4 gezegen ve yıldıza bakıyım yeter. sizce silik bir şekilde bile görebilir miyim?

Açıklık:70mm(2.4)
Odak Uzunluğu : 300mm(f/4)
Çapraz Hibrid : 90
Maksimum Yükseklik : 38 cm
Dikey mikro kolay ayarlama için
yavaş hareket kontrol çubuklu
aluminyum üçayak
Standart : 0.965"
Mercek : H16mm,H20mm,H6mm
3x Barlow Lens, 1.5x Erector Lens :?: :?:
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Paranıza yazık etmeyin, çok daha fazla gök cismi görebileceğiniz bir dürbün alın. Misal 10x50 Celestron. Gökyüzünün tadını çıkarın. Öyle gezegenleri göremezsiniz belki ama, almayı düşündüğünüz bu teleskopla da göremeyeceksiniz iyi bir şekilde. Onun yerine bu dürbünle bir sürü küme görün, bulutsulara bakın. Hiçbirimiz bu oyuncakları önermiyoruz.
Rasyonalist kurucu, editör ve yazar. https://rasyonalist.org
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman

Mesaj gönderen Ethem Derman »

Sevgili Kaan, o kadar da kötü bir teleskop değil, bence Ögetay'ın yorumu yanlış. 7 cm çapı 30 cm odak uzaklığı ile Jüpiterin uydularını görürsün. Gördükten sonra odak uzaklığı en kısa olan göz merceğini takarak bak, daha da büyütürsün ama pek önerilmez. Üçayağı var ve yavaş yavaş elinizile takip edebiliyorsunuz. Satürn'ün halkalarını çok rahat görürsün. Bence almadıysan hemen al, önemli olan başlamak. Sevgilerimle...
Kaan Çağlar
İlgi düzeyi: Yeni,Amatör.

Mesaj gönderen Kaan Çağlar »

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Oyuncak teleskop olduğunu biliyorum ama ailem bir kez almış zaten. Bu daha ilk teleskobum ilerleyen zamanlarda kendime daha iyi bir teleskop alacağım bu arada yaşım 14. 8. sınıf Öğrencisiyim seneye lise olacağım. Ailem Teog sınavından iyi puan çıkarttığım için aldı. Geri verip daha iyisini alın diyemem sadece elimdeki imkanlar bu ve bunla yetinmek zorundayım.
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman

Mesaj gönderen Ethem Derman »

Sevgili Kaan, teleskobuna oyuncak diyerek hakaret etme. Ben bazı ailelere BIM'de satılan 80TL'lik teleskobu öneriyrum. Bugünlerde hemen o güzel teleskobu hayırla ve Ay'a bak. Sevgilerimle...

“Teleskop Alım-Satım/Teleskop Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 61 misafir