Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Arkadaşlar selam,

Geçen gün Celestron Zoom gözmerceği için ağzımdan öylesine çıkan bir söz üzerine gelen talebi görünce artık kullanmadığım diğer ekipmanları da sizlerle yavaş yavaş paylaşayım diye bir düşünce geldi aklıma.

Bu malzemeleri burada pazarlıksız fiyatları ile listeleyeceğim, talip olanlar da taleplerini buraya yazsınlar. Bu başlık altında kesin alıcı olduğunu söyleyen ilk forum üyesi ihaleyi kazanmış sayılır. Lütfen bu konu için bana özel mesaj, email vs atmayın. Kimseyi kırmamak ve hakkaniyetli davranmak adına böylesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Ürünleri Aras, Yurtiçi ve MNG kargo ile yollayabiliyorum. Kargo ücreti alıcıya ait olacaktır.

Bu başlığı hangi sıklıkta güncelleyebileceğimi bilemiyorum. Dolayısıyla forumu sık sık ziyaret etmenizde yarar olacaktır :)

Şimdi ilk kalemi açıklıyorum:

Celestron Sky Master 15x70 Dürbün - 75 USD

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Bir iki kalem daha listeliyorum:

Celestron T-Adapter-SC, #93633-A SCT - USD 25
Bu nesne Schmidt Cassegraine teleskoplara DSLR kamera bağlamak için kullanılıyor. Ancak kameranıza uygun bir de T-Ring almanız gerekecek.

Celestron E-Lux Plossl, 25mm göz merceği - USD 30
No name Plossl, 25mm göz merceği - USD 17
Vixen Moon Filter, 1.25 inç ay filtresi - USD 35
gönderen Deniz Bostanov
Moon filter sadece vixen markalılara mı takılıyor ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Peki bir güzel parça daha koyup gidiyorum, çok işim var çocuklar :)

Televue Plossl, 40mm gözmerceği - USD 115
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur CANKUT
Güven Özkan yazdı:"Celestron T-Adapter-SC, #93633-A SCT - USD 25" bunu aldım gitti.
Merhaba,

Güven hocam bize birşey bırakmadın vallahi :). Birkaç gündür iş dolayısı ile şehir dışındaydım bütün fırsatları kaçırmısız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Deniz Bostanov yazdı:Moon filter sadece vixen markalılara mı takılıyor ?
Selam Deniz,

1.25 çaptaki bütün göz merceklerinde kullanılabilir bu filtre, diğer filtre de öyle.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ögetay Kayalı yazdı:Havaleyi de USD cinsinden istemiyorsunuzdur inşallah Sedat abi :) Hele şu 8"e başlayayım...
:lol: havale TL olabilir, buna katlanabilirim sanırım :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Sedat bey merhaba bende dürbünü alayım ve saklayayım sizden hatıra gibi olsun bana hesap biligilerinizi info@garantisite.com a atarsanız havalenizi yaparım (dürbüncü dürbün alıyor demeyin Sedat beyin olması ayrı bir etken evdeki dürbünüm yeterli değil sıfırıda götürmek zor geliyor tasarruf olsun :) )
En son Harun ŞAHİN tarafından 08 Haz 2011, 11:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Yuce Doruk yazdı:Sedat abi merakla bekliyoruz :)
Yüce bugün biraz daha ayıklama yaptım :)

Celestron LPR Filter for SCT rear cell, #94127, ışık kirlilği filtresi - USD 60.

Arkadaşlar bu filtrede ufak bir çizik var ama gözlem sırasında bana hiç bir rahatsızlık vermiyor, farkedilmiyor bile. Bunu SCT teleskopların arkasına takıp bırakıyorsunuz. Hem şehirde gözlemi biraz olsun güzelleştiriyor hem de teleskoba toz girmesini engelliyor. İstanbuldayken sürekli kullanırdım ama burada gerekmiyor artık.

Celestron Ultima 2x Barlow, #93506 - USD 85
Bu barlowla birlikte ücretsiz olarak 1 adet Vixen 25mm Plossl gözmerceği veriyorum. Aldığım bir teleskopla birlikte gelmişti ancak durduğu yerde kaplamaları bir garip olmuş belki de aldığımda öyleydi. Ben bir kere bile kullanmamıştım. Kontrol ettim yine de kullanılabilir.

Thousand Oaks Solar Filter, #T04750 - USD 69
Celestron Solar Filter, AM90, #94228 - USD 30
Celestron 6 x 30 LER Finder, Bulucu dürbün, #51602 braketi ile birlikte - USD 25
Celestron Night Vision Flashlight, Kırmızı LED ayarlı fener - USD 10

Ayıklamaya devam ediyorum :)

First come, first served :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]