Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
#122741
Arkadaşkar öncelikle merhaba. gökyüzüne uzun zmaandır ilgim var fakat teleskop almak kısmet olmadı. A101 e bu gün gelecek olan JWIN marka teleskop hakkında bilgisi olan varmı. Teleskop konusunda pek bilgili değilim sadece x30 büyütme gib bir özelliğini yazmışlar. Derin uzay cisimlerini inceleme gibi bir beklentim zaten bulunmamakta. Ay gözlemi için satın alsam beni tatmin edermi.
#122746
A101, Bim gibi alışveriş merkezlerinden alınan teleskoptan hayır gelmez. Gerçek teleskoba ayıracak bütçeniz yoksa başlangıcınızı dürbün ile yapabilirsiniz. Dürbünler hem daha ucuz hem de taşınmalara daha kolaydır.
#122748
iyi günler sayfaya yeni üye oldum ve böyle bir imkan sağladığınız için öncelikle çok teşekkürler. ben teleskop almadan önce bilen arkadaşlardan bilgi almak istedim . yalnız alacağım teleskop uzun ömürlü olsun istiyorum yani gezegenleri detaylı görebilmemi sağlayabilecek kendimi geliştirebileceğim bir teleskop.bütçem aslında 1500 civarı ancak araştırdığım kadarıyla bu bütçeye uygun teleskop istediğim özellikleri sağlamıyor galiba.son olarak bütçemi biraz daha arttırsam alabileceğim otomatik teleskop önerirmisiniz.şimdiden çok teşekkürler...(başlangıç olarak bu kadar pahalı bir teleskop almamam gerektiğini biliyorum yazılanlardan gördüğüm kadarıyla ama dediğim gibi bir kere almak istiyorum iyisi olsun )
#122756
Merhaba daha önce yazılanları okudum bazı linkler artık çalışmadığı için tekrardan sormak zorunda kaldım.

---Öncelikle 2Bin tl içinde ay gözlemi ve gezegen gözlemi için önereceğiniz teleskoplar nelerdir?
--Bu aldığım teleskobu geliştirmek için daha sonradan alınacak parçalar daha ne kadar geliştirebilir?
-Aldığım teleskopla Dslr fotoğraf makinesi ile fotoğraflar çekebilir miyim?

Burada mesajların arasında gördüm satın almadan bir teleskop yapılabiliyormuş bunun için ne kadar tecrübe lazım
-Eğer yapmak istersem yol gösterecek kaynaklar mevcut mu?

Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
  • 1
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]