Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
gönderen halill07
Gökhannn yazdı:
Peki yurtdışı başta olmak üzere şunu alırsanız daha iyi olur dediginiz ürünler var mı ?

Gökhan Bey, bu sorunun bir tek cevabı yok ki. Beklenti/bütçe dengesi içinde sorun.
Gözlem mi, fotoğrafçılık mı?
Güneş sistemi mi, derin uzay mı?
Mercekli mi, aynalı mı?
Hangi fiyat aralığında?

Bunları belirtirseniz insanlar yardımcı olur.
gönderen Gökhannn
halill07 yazdı:
Gökhannn yazdı:
Peki yurtdışı başta olmak üzere şunu alırsanız daha iyi olur dediginiz ürünler var mı ?

Gökhan Bey, bu sorunun bir tek cevabı yok ki. Beklenti/bütçe dengesi içinde sorun.
Gözlem mi, fotoğrafçılık mı?
Güneş sistemi mi, derin uzay mı?
Mercekli mi, aynalı mı?
Hangi fiyat aralığında?

Bunları belirtirseniz insanlar yardımcı olur.
Özür dilerim, telefondan yazarken bir an için aklımdan çıkmış.

1000 Tl gibi bir bütçem var. (Yurtdışı kargo, vergi vb. fiyatlarını baz alıyorum.)
Şu anda mercekli almayı düşünüyorum.
Güneş sistemi/derin uzay konusunda doğrusunu söylemek gerekirse hiç düşünmedim. Öncelikle güneş sistemi ile başlarım. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.
Gözlem yapmak için istiyorum, kendimi bildim bileli gökyüzü/uzay ilgimi çekiyor, ve artık el atmak istiyorum.

İlgileriniz için teşekkürler.
gönderen halill07
Gökhannn yazdı: 1000 Tl gibi bir bütçem var. (Yurtdışı kargo, vergi vb. fiyatlarını baz alıyorum.)
Şu anda mercekli almayı düşünüyorum.
Güneş sistemi/derin uzay konusunda doğrusunu söylemek gerekirse hiç düşünmedim. Öncelikle güneş sistemi ile başlarım. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.
Gözlem yapmak için istiyorum, kendimi bildim bileli gökyüzü/uzay ilgimi çekiyor, ve artık el atmak istiyorum.

İlgileriniz için teşekkürler.

Güneş sistemi için 70 mm mercekli bile iş görür. Ancak derin uzayda en az 15 cm mercekli olmalı. Onlar da aşırı pahalı olur. Bence cesaret gösterip Atila hocayla irtibata geçerek onun yönlendirmesiyle o paraya 20 cm aynalı yapın. Hem işi kapmış, hem de mükemmel bir teleskoba kavuşmuş olursunuz.
gönderen eceuzay
Yurt dışından teleskop almak artık amazon.de nin 50 Euro üzeri alışverişlerde Türkiye'ye ücretsiz kargo yapmasıyla çok kolaylaşmıştır. Amazon.de alışverişinizi öderken %20 civarındaki gümrük vergisini de totale ekliyor ve ürünü size 1 hafta içerisinde gönderiyor. UPS tüm gümrük işlemlerinizle ilgileniyor. Ürünün 30 kg.ı geçmemesine dikkat etmek gerekiyor sadece.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Ankara Su Tesisatçısı

Evlerde, iş yerlerinde kısacası su kullanımına iht[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]