Amatörüm Derin fotoğraf yapmak istiyorum

Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
Avalon
İlgi düzeyi: Amatör Astronom
Teşekkür etti: 0

Amatörüm Derin fotoğraf yapmak istiyorum

Mesaj gönderen Avalon »

Evet selam herkese, Celestron Powerseeker 127eq model bir teleskopa sahibim. Yeni bir modele geçeceğim bütçem 8-9 bin TL. Fakat bu bütçede go to olup ekvatoryal kundak teleskop bulamadım hep alt-alzimuth. Size sorum şu öyle aham şaham derin fotoğraf gibi bir hedefim yok ama belli bazı güzellikleri, bilindik küme ve nebulaları görmek, fotoğraflamak istiyorum. Aklımdaki model Meade Starnavigator NG130, şu anki teleskobumdan bu modele geçsem fark elde eder miyim ve dediğim gibi derin foroğraflama yapabilir miyim?

https://www.astroshop.com.tr/Urun/meade ... k-teleskop
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman
Teşekkür etti: 6 kez

Mesaj gönderen Ethem Derman »

Avalon yazdı: 27 Mar 2021, 13:49 Evet selam herkese, Celestron Powerseeker 127eq model bir teleskopa sahibim. Yeni bir modele geçeceğim bütçem 8-9 bin TL. Fakat bu bütçede go to olup ekvatoryal kundak teleskop bulamadım hep alt-alzimuth.
Sözünü ettiğiniz her iki teleskoba da baktım ve size şöyle bir öneride bulunmak iaterim. Gökyüzü fotoğrafçılığına uygun olmayan kundaklar da dolaşmışınız. Bence Celestron AVX kundak alıp, elinizdeki Powerseeker 127 tüpünüzü AVX'e bağlayın. Fiyatlar ne çerçevede bilmiyorum ama 4 sene önce 4 bin TL'ye almıştık AVX'leri, sanırım bütçeniz yeter. Sevgilerimle...
Teşekkür edenler: Volkan Ovun
Avalon
İlgi düzeyi: Amatör Astronom
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Avalon »

Öncelikle teşekkürlerimi belirtirim. Bahsettiğiniz kundak 10000 TL. 😭 Ama derseniz ki bu fiyata almaya değer bütçemi zorlayabilirim
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman

Avalon yazdı: 28 Mar 2021, 15:19 Öncelikle teşekkürlerimi belirtirim. Bahsettiğiniz kundak 10000 TL. 😭 Ama derseniz ki bu fiyata almaya değer bütçemi zorlayabilirim
Dolar o kadar artmış demekki, ilginç. AVX kullanan ben dahil 4-5 arkadaşımı tanıyorum, memnun değilim diyeni duymadım. ABD'de 700 dolara inmişti, şu anda oradaki fiyatta 900 dolar olmuş, ilginç altın gibi değer kazanıyor. Amazon.com.tr'de 13000 küsur. Bütçe sizin o nedenle karar vermekte size düşüyor.
Kullanıcı avatarı
Ethem Derman

Avalon yazdı: 28 Mar 2021, 15:19 Öncelikle teşekkürlerimi belirtirim. Bahsettiğiniz kundak 10000 TL. 😭 Ama derseniz ki bu fiyata almaya değer bütçemi zorlayabilirim
Dolar o kadar artmış demekki, ilginç. AVX kullanan ben dahil 4-5 arkadaşımı tanıyorum, memnun değilim diyeni duymadım. ABD'de 700 dolara inmişti, şu anda oradaki fiyatta 900 dolar olmuş, ilginç altın gibi değer kazanıyor. Amazon.com.tr'de 13000 küsur. Bütçe sizin o nedenle karar vermekte size düşüyor.
NazimMustul
İlgi düzeyi: Astrofotoğrafçı
Teşekkür etti: 11 kez

Mesaj gönderen NazimMustul »

Avx pişman etmez. 2 senedir kullanıyorum. Ağır bir ekipmanınız yoksa bence tam fiyat performas ürünü. Ethem Hocama katılıyorum avx almanız konusunda. İlerde pro ekipmana geçtiğinizde bile kullanmaya devam edeceğiniz ascom destekli her türlü bilgisayar astrofotoğraf programına uyumlu bir kundak. Türkiye piyasası 12.500 TL civarı.

“Teleskop Alım-Satım/Teleskop Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir