Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Can Turcan
Merhaba;

Hem kendimi tanıtmak hem de hazırlamış olduğum bir çalışmayı sizinle paylaşmak için bu başlığı açmak istedim. :) Aslında forum bu tasarımı ile ilk yenilendiğinde yani 2006 yılında ilk üye olanlardan biriydim. Ama uzun bir süre foruma girmeyince üyeliğim silinmiş. Bende yeniden aktif olmak istediğim için yeni bir üyelikle aranıza katıldım.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fizik bölümünde okudum ve üniversitemizin Astronomi kulübü ASTOM ile bu dünyaya iyice girmiş oldum. ASTOM hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız vardır kesin. Tabi okul sonrası iş hayatı, şehir değişkiliği filan derken bazı isteklerimi aksattım doğal olarak. Astronomi ve bilim ile olan bağım hiç kopmadı ama sadece kendi çapımda ilgilenebildim. Artık astrofotografi çalışma isteğime daha fazla karşı koyamadım ve bunun için çalışmalara başladım. 5-6 Ekim'de yapılacak astrofotografi çalıştayını sabırsızlıkla bekliyorum bu yüzden. :) Sizlerden öğreneceğim çok şey var...

Yaz başlamadan internette şöyle bir görsel görmüştüm.
Resim

Sonra araştırınca bunların tişört tasarımı için yapıldığını ve satıldığını gördüm. Çok hoşuma gitmişti ama yurt dışından tişört için sipariş vermek istemedim ve aynı tasarımlardan beğendiklerimi vektörel olarak hazırladım. :)

Resim

Eğer isteyen olursa bunları baskı dosyalarını paylaşmak istiyorum. Ben iki tanesini bastırdım ve diğerlerini de bastıracağım. Oldukça güzel olduğunu söyleyebilirim :) Nereden ve nasıl baskı yaptırabileceğiniz de anlatırım ayrıntılı olarak.

Burada tekrar olmak çok güzel. Sizlerden öğrenecek çok fazla bilgi ve paylaşılacak çok güzel anlar var. Umarım her şey güzel olur. :)
En son Can Turcan tarafından 08 Ağu 2014, 09:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Özgür Ünat
Can merhaba,

Ben de isterim baskı dosyalarını, çok hoş bu tasarımlar.

Özgür
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Tek tek değil de karma bir tasarım yapılabiliyor mu?
Arka tarafta Newton ön yüzde Galileo, Tesla ve Darwin şeklinde ?
Sanki bu anlatım birlikte yan yana durunca daha bir güzel oluyor gibi geldi bana
Kullanıcı avatarı
gönderen Can Turcan
Merhaba tekrar;

İndirme linkini veriyorum, http://canturcan.com/download/science_tshirt.rar

Dosyanın içinde her tasarım ayrı ayrı var. Ben http://www.tish-o.com.tr/ adresinden bastırmıştım. İsterseniz baskı adımlarını anlatabilirim. Dosyanın içinde ki pdf dosyalarını göndermek gerekiyor baskı için.

Onur bey, karma baskı yapılabiliyor. Ön tarafına istediğinizi, arka tarafına istediğinizi bastırabilirsiniz. Ama ben Tesla ve Darwin'i hazırlamamıştım. İsterseniz onları da hazırlayabilirim.

-------------
En iyisi ben nasıl baskı yaptırabileceğinizi de anlatayım, isteyen direk baskı yaptırabilir :) Linkini verdiğim site ile hiç bağlantım yok, sadece ben oraya bastırdım ve kalitesini beğendiğim için bu siteyi örnek veriyorum :)

http://www.tish-o.com.tr/
Önce bu adrese girip önce üye kaydı yaptırıyoruz. :)

Sonra buradaki (http://www.tish-o.com.tr/kendin-tasarla ... isort_27_1) tasarım ekranından bedeninize göre istediğiniz renk ve istediğiniz model tişörtü seçiyorsunuz. (Yazılar beyaz olduğundan beyaz renk sıkıntı olacaktır baskı için.)
Tişörtünüzü seçtikten sonra sağ taraftaki "Fotoğraf Ekle" bölümüne tıklayıp dosya içinden çıkan imaj dosyasını hangi tasarımı istiyorsanız seçip yüklemelisiniz. İmaj tişört üzerinde gözükecek. Burada görüntü kalitesi önemli değil çünkü baskı için pdf dosyasını göndereceğiz. Bu ekranda istediğiniz boyuta ve konuma getirerek tişört üzerinde nasıl gözükmesini istediğinizi belirlemelisiniz. İstediğiniz takdir de arka tarafa da aynı şekilde ekleme yapabilirsiniz. Son düzenlemelerinizi yapıp "Satın Al" butonuna basıp işlemleri tamamlayın.
Ödemeyi yapıp siparişi tamamladıktan sonra, "grafik@tisho.com" adersine sipariş numaranız ile birlikte seçtiğiniz tasarıma ait olan pdf dosyasını göndermemiz gerekiyor.

Örnek e-posta:
------------
Merhaba;
Sipariş No: XXXXXX
Sipariş nosu XXXXXX olan siparişim için ekte göndermiş olduğum vektörel pdf dosyasını kullanılmasını istiyorum. Arka plan rengi olmayacak.
İyi çalışmalar...
--------------
Bu e-postayı attıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Ama her ihtimale karşı site üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Can aramiza donmus olmana sevindim. Tasarimlari ben de cok begendim.

Sevgiler

Sedat
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Can hepsi birbirinden iyi tasarımlar ama ben Newton'u çok başarılı buldum. Sanırım bir tane yaptıracağım kendime. Paylaşımın için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Teşekkürler Can Bey, emeğinize sağlık.

Tişört elime ulaştı, memnun kaldım açıkçası. Tek sorun, benim açımdan bel kısmının biraz geniş olması. Vücut ölçülerine göre tişörtlerin bel kısmı daha geniş sanırım. Bir beden ufakla arasında kalmıştım, fakat bu sefer de omuzlardan olmayacaktı. Bunun dışında baskı kalitesinden, tişört kalitesinden memnun kaldım. Yıkamayla da bir sıkıntı olmazsa bir iki tane daha yaptırabilirim :) Fotoğrafını da ekleyeceğim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Can Turcan
Rica ederim, eğer memnun kaldıysanız mutlu olurum :)

Kalıp olarak biraz farkları var. Bende başka yerleri denemek istiyorum, benim içinde çok uygun olmadı tişört kalıbı. Başka firmaları deneyip en iyisini bulabiliriz :)

Yıkama ile çıkmadı bende, baskı kalitesi iyi olduğu için bir sorun olmuyor şimdilik. Zamanla ne olur bilemiyorum tabi. Fotoğrafları bekliyorum :)
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]