Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Çağrı Erdoğdu yazdı: Halkımız bu tür şeylere hazır değil tabi :)

Bari kartı bu tür durumlarda ciddiye alınacak bir şekilde tasarlayalım. Resimli yapalım.
Kartımız üniversite kimlik kartı kalitesinde (ya da görünümünde) olmalı diye düşünüyorum. Fotoğraf, isim soyisim, Gökbilim.com a kayıt tarihi olmalı.

Aslında şablon üzerinde uzlaşma sağlandığında, jpg formatında her isteyen indirip fotoğrafını photoshopta monte ettikten sonra çıktı alır ve PVC kaplatır. ne maliyetle uğraşırız ne de yeter sayıya ulaşmayı.

Selamlar,
Özgür
Sevgili Ögetay

Beni de eklemeni rica ediyorum.

Sevgiler.
Özgür Ünat yazdı:
Çağrı Erdoğdu yazdı: Halkımız bu tür şeylere hazır değil tabi :)

Bari kartı bu tür durumlarda ciddiye alınacak bir şekilde tasarlayalım. Resimli yapalım.
Kartımız üniversite kimlik kartı kalitesinde (ya da görünümünde) olmalı diye düşünüyorum. Fotoğraf, isim soyisim, Gökbilim.com a kayıt tarihi olmalı.

Aslında şablon üzerinde uzlaşma sağlandığında, jpg formatında her isteyen indirip fotoğrafını photoshopta monte ettikten sonra çıktı alır ve PVC kaplatır. ne maliyetle uğraşırız ne de yeter sayıya ulaşmayı.

Selamlar,
Özgür

Hangisi en uygun ve pratik olacaksa o şekilde yapabiliriz. Mühim olan işe yaraması. Yeter ki işe yarasın :)

Syg.
GÖKBİLİM.COM kartı çok iyi olur madem kimlik yerine geçsin istiyorsak.
resimli vede TC kimlik numaralı olsun , bence daha mantıklı
polis falan geldiğinde de işimize yarar sadece gözlem partilerinde de değil yani.
Normal sokakta gezerken cüzdanda veya cebimizde taşımak gurur verici olur böyle bir hobi daha yok bence :D

bence kartın arka planı forum sitemizin arka planıyla aynı olsun yukardaki resim olsun
hem bizi amblemimiz gibi birşey olur. Bayrak bile bastırırız gözlem yaptıgımız yere dikeriz
bunlar mantıklı yapılabilecek işler bence...

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl= ... x=56&ty=26
Yeterli kişi sayısına ulaşıldığında tasarımı hakkında konuşulacaktır; ancak ben de bir kaç görüşümü şimdiden yazayım istedim. Arka plan bence şu an sorumun arka planındaki yıldızlar olsun, amblem ise sol üstteki turuncu yazılı amblem olabilir. İçeriğinde ise isim soy isim foruma kayıt tarihi ve birkaç şey daha olabilir. T.C numarası tartışılabilir aslında.
Arkadaşlar maliyet bilgisi var mı elimizde? Yani uygun ise neden 25-50 kişi olsa bile yapmıyoruz? Forumda aynı anda 100 kişiyi bir arada nasıl bulacağız? Ya da bu kadar kişiyi aynı anda aktif gören var mı? Bence maliyet bilgisini alalım, canavar gibi tasarım yapacak arkadaşlarımız var. Tasarımları da tıpkı fotoğraf yarışması gibi oylamaya koyalım ve basalım gitsin. Birilerinin elinde oldukça talebin daha da yükseleceğini düşünüyorum.

Ayrıca bu bir foruma üye olduğunuz gösterecek olan bir kart. Devlet dairesinde, bankada vs kullanamayacağız. Bu yüzden TC kimlik no gibi resmi bir bilgiye gerek yok. Sadece aklıma gelen, etkinliklerde bazen dağ bayır gezebiliyoruz. Ne olur olmaz, kan grubu arkasında yazsa nasıl olur diyeceğim ama orada da şimdi yanlış bir şey yazarız problem olabilir... Emin değilim.

İcraata geçelim artık...
Bence kan grubuda muazzam bir fikir ALLAH korusun forumdan bi abimizin kardeşimizin başına birşey gelir veya yakınına kayıtlardan kimin kangrubu uygunsa ulasılır yani TC kimlik numarası olada biilir olmayada bilir tartışılır oylamaya sunulur karara bağlanır bencede 100 kişiyi beklemeye gerek yok zor 100 kisiye ulasmak foruma sürekli bağlı olanlar bu hobiyi hiç bırakmıycakların sayısı 100 kişi yi zaman içinde zor bulur. o yüzden bir süre daha bekledikten sonra burak abinin dediği gibi icraata dökelim işi...
Burak Yakut yazdı:Profilde kullanici resminin altina koymanin pratik faydasi nedir? Acil bir ihtiyac oldugunda foruma girmek mi daha pratik, karta bakmak mi?

Bunun yaninda mesele kan grubuna takildi kaldi. Daha onemli birsey soylemistim.

Kartlari artik basalim. Gorevli olmak isteyenler var mi?

Syg.
Şöyle bir pratikliği olur, kart almayanın da kan grubu belirlenmiş olur. Misal ben kart almasam nereden bilinecek(tabii burada kan grubu kısmını doldurduysam). Zaten ben kartta olmasın demiyorum ki.

Not: Profilde olması sana birşey olduğunda değil, gerektiğinde aa dur bakim Ender in kanı neymiş belki onda vardır gibi bir durumda bilgiye ulaşmak için önerdim ben.
ben de eksik kalmayayım. arkadaşlar beni de listeye ekleyebilir misiniz?
önerim; ehliyet formatında olmasıdır. PVC kaplanacak bir kart cüzdanda sorun çıkaracaktır.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]