Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Dernek Konusu devam...
Resmi açıdan Sanırım 5 kişi gerekiyor.
Başkan.
Başkan Yrd
Sayman
Üye X 2
yeterli imiş.
Bir örnek Yerli Dernek ve Tüzüklerine ulaştım surfing internette. Bu link iyice incelenir, konu ve tema Tamamen
Gökbilime adapte edilebilir ve işlerlik kazanır. http://www.ekoturizmdernegi.org/tuzuk.asp
Sanırım birde YK'nin belirleyeceği cuzi aidat vb toplanması usulen gerekli imiş.
saygılar...
Burak BİLGİLİ yazdı:Bir aydan fazla bir süredir konuya cevap yazılmıyor, kimlik konusu n'oldu?
Sayının artmasını bekliyoruz.
Evet haklısınız duyurmak gerekebilir. Bu arada Gökbilim üye kartı almak demek Gökbilim Kulübü üyesi demek. Bunun için grup açtım. Bu tür t-shirt, üye kartı gibi işleri ve gözlem organizasyonlarını toplu mesaj atabilmek, grup ile daha kolay olacak. Elimizde düzgün bir liste olmuş olacak. En azından kulüp olarak şu kadar kişiyiz diyebilelim. Çünkü forumdaki herkes aktif değil ve forumdaki kişi sayısı ile anlaşılmıyor.

Şimdiye kadar listeye eklenmiş ve eklenmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki adresten Gökbilim Kulübü'ne katılırlarsa gelişmeleri kendilerine toplu mesaj ile haber verebiliriz.

http://gokbilim.com/forum/ucp.php?i=gro ... membership
2 hafta kadar önce zaten yılda 2-3 defa gelebiliyoruz bari iyi geçirelim zamanımızı diye düşünerek, Bursa'nın köylerinden birine biraz karanlık gökyüzü hevesi ile gidip 2-3 saat gözlem yapmak istedik. Gideceğimiz yere vardık, baktık bir yamaca çıkan yolda 3-4 tane araba, içinde vatandaşlarımız arabesk müzik eşliğinde demleniyorlar, yakınlarda kuvvetli sokak lambası falan pek yok. Dedik şunların arkasına çekelim arabamızı, hani gizli saklı da kalmamış oluruz. Çıkardık ekipmanı, fotoğraf falan çekiyoruz bir yandan da soğuyan havaya karşı çaylarımızı içip astronomiden bahsediyoruz ayaküstü. Bir anda ortalık ışıl ışıl oldu, bir araba geldi yanımıza, açık camdan şöför amca sordu "Durum nedir?". Benim dilim durum karşısında dumur oldu, arkadaş ise takılmadan "iyi" dedi :) sonra da "ne gibi" dedi. Amca muhtarlıktan geldiğini burada birilerinin garip şeyler yaptığı konusunda diğer arabalarda normal şeyler yapan köy sakinlerinin ihbarda bulunduklarını söyledi. Biz de "gökyüzünü seyredip fotoğraf çekiyoruz, kötü bir şey yapmıyoruz dedik". işte o anda yanımda bir Gökbilim.com kimlik kartı olsa gösterirdim kurtulurduk diye düşünürken, muhtarlıktan gelen amca daha fazla uzatmadan iyi akşamlar deyip ayrıldı ve ihbarda bulunan çakırkeyif vatandaşlarımızın yanına gidip mevzuyu anlattı, köy sakinleri rahat bir nefes aldı.

Gökbilim.com kartı çok derde deva olacaktır bence, bir an önce sonuçlandırılabilirse bu tür muhabbetler olsa da, fazla uzamadan biter, hatta bu insanların da ilgisini çekmemizi sağlayabilir.
En son Özgür Ünat tarafından 18 Kas 2010, 17:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Özgür Ünat yazdı:2 hafta kadar önce zaten yılda 2-3 defa gelebiliyoruz bari iyi geçirelim zamanımızı diye düşünerek, Bursa'nın köylerinden birine biraz karanlık gökyüzü hevesi ile gidip 2-3 saat gözlem yapmak istedik. Gideceğimiz yere vardık, baktık bir yamaca çıkan yolda 3-4 tane araba, içinde vatandaşlarımız arabesk müzik eşliğinde demleniyorlar, yakınlarda kuvvetli sokak lambası falan pek yok. Dedik şunların arkasına çekelim arabamızı, hani gizli saklı da kalmamış oluruz. Çıkardık ekipmanı, fotoğraf falan çekiyoruz bir yandan da soğuyan havaya karşı çaylarımızı içip astronomiden bahsediyoruz ayaküstü. Bir anda ortalık ışıl ışıl oldu, bir araba geldi yanımıza, açık camdan şöför amca sordu "Durum nedir?". Benim dilim durum karşısında dumur oldu, arkadaş ise takılmadan "iyi" dedi :) sonra da "ne gibi" dedi. Amca muhtarlıktan geldiğini burada birilerinin garip şeyler yaptığı konusunda diğer arabalarda normal şeyler yapan köy sakinlerinin ihbarda bulunduklarını söyledi. Biz de "gökyüzünü seyredip fotoğraf çekiyoruz, kötü bir şey yapmıyoruz dedik". işte o anda yanımda bir Gökbilim.com kimlik kartı olsa gösterirdim kurtulurduk diye düşünürken, muhtarlıktan gelen amca daha fazla uzatmadan iyi akşamlar deyip ayrıldı ve ihbarda bulunan çakırkeyif vatandaşlarımızın yanına gidip mevzuyu anlattı, köy sakinleri rahat bir nefes aldı.

Gökbilim.com kartı çok derde deva olacaktır bence, bir an önce sonuçlandırılabilirse bu tür muhabbetler olsa da, fazla uzamadan biter, hatta bu insanların da ilgisini çekmemizi sağlayabilir.
Halkımız bu tür şeylere hazır değil tabi :)

Bari kartı bu tür durumlarda ciddiye alınacak bir şekilde tasarlayalım. Resimli yapalım.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]