Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Merhabalar,

Aklımda olan bir fikirdi bu,herkesin kişi bilgilerine göre bir gökbilim kimlik kartı hazırlamak.Babam matbaacı olduğu için bu iş istenilirse çok kolay yapılabilir.Bilmem siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz,cüzdanımızda taşıyacağımız hoş bir kart fena olmazdı sanırım?

Almak isteyenler listeye kendilerini eklemek için mesaj atabilirler. Liste en az 100 kişi olduğunda kartları bastıracağız.

Kendinizi aşağıdaki linkten Gökbilim Kulübü grubuna eklerseniz toplu mesaj ile gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
http://gokbilim.com/forum/ucp.php?i=gro ... membership

Almak isteyenlerin güncel listesi :

1 ) Ahmet Emre Yılmaz
2 ) Batuhan Bostancı
3 ) Burak Yakut
4 ) Can Karaot
5 ) Çağrı Erdoğdu
6 ) Ertan Koç
7 ) Güven Özkan
8 ) Kaan Taşdemir
9 ) Muaz Erdem
10 ) Murat Tekneci
11 ) Murat Tuksal
12 ) Nuri Aydemir
13 ) Ögetay Kayalı
14 ) Ömer Sözer
15 ) Özgür Ünat
16 ) Scuber
17 ) Sedat Bilgebay
18 ) Talha Çavuşoğlu
19 ) Kıvanç Eren (19. sıradan itibaren istek sırasına göre dizdim. Sürekli değiştirirken sayı yükseldikçe hata olabiliyor. )
20 ) Alper78
21 ) Burak Bilgili
22 ) Kerem T. Şen
23 ) Doğancan Beşikçi
24 ) Ender Yapıcı
25 ) Aydın Ünlüsaraç
26 ) Bahadır Kuruçay
27 ) Yalçıncan Ulus
En son Ögetay Kayalı tarafından 20 Kas 2010, 19:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Hoş bir fikir.Çıkarıp gösteririz ben bu gruba bağlı olarak çalışmaları gerçekleştiriyorum.İşte etkinlikler düzenliyoruz felan diye anlatırız.
Hatta gözlem yaparken polise şikayet edilme konusu gündeme gelmişti.Böyle bir durumda ne yapabiliriz diye.Polis bey geldiğinde kartımızı gösteririz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
murat teknecii yazdı:Hoş bir fikir.Çıkarıp gösteririz ben bu gruba bağlı olarak çalışmaları gerçekleştiriyorum.İşte etkinlikler düzenliyoruz felan diye anlatırız.
Hatta gözlem yaparken polise şikayet edilme konusu gündeme gelmişti.Böyle bir durumda ne yapabiliriz diye.Polis bey geldiğinde kartımızı gösteririz :)
Heh işte benim de tam bu sebepten aklıma geldi.İnsanları inandırmak zor oluyor,hiç yoktan onaylı olmasa bile kanıt olarak gösterebileceğimiz bir belgemiz olur.Değil mi ama?
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Babanızın matbaacı olduğunu söylemişsiniz.Bunun maliyetini öğrenmenizde mümkünmüdür acaba...Bizlere fikir olması açısından

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Merhaba,

Sipariş ne kadar çok olursa o kadar ucuz olur,ne kadar maliyette olacağını nasıl isteniliyorsa ona göre belirlenir.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tekneci
Ögetay Kayalı yazdı:Merhaba,

Sipariş ne kadar çok olursa o kadar ucuz olur,ne kadar maliyette olacağını nasıl isteniliyorsa ona göre belirlenir.

Saygılarımla
Sayın Ögetay

Mesleğim muhasebedir.Ancak muhasebe yanında kırtasiye ve büro malzemeleri satan bir işletmeninde müşteri temsilciliğini yapıyorum.Anlaşmalı matbaalarımız var.Yukarda bahsetmiş olduğunuz faktörlerin fiyatı etkileceğini biliyorum.Tasarımında fiyatta farklılık oluşturacağını biliyorum.
Ancak ortalama bir fiyat tespiti her zaman mümkündür.(fikir olması açısından)

*Tasarım resimli olucaksa fiyat şu:
*100 adet için fiyat şu:

Bahsetmiş olduğum buydu.
Not:Bunu isteme amacım sizi uğraştırmak değildir.Ancak katılımın olması için ilgilenenlere ortalama bir fiyat sunmak çok faydalı olucaktır...

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
ahmet emre yılmaz yazdı:Çok iyi bir fikir. Murat Bey in dediği gibi polisle başımız belaya girebiliyor. Çıkarıp gösterince hiç bir sorun kalmaz :) Herkesin destek vereceğine emininm ama bir fiyat olması lazım.

Teşekkürler Ögetay
böyle bir kartın polis gibi unsurlarda bir katkısı olmayacaktır :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Destekliyorum...

Gerçekten güzel bir fikir ama polis nezdinde bunun bir değeri olmayacak. Ancak TAD'dan destek alabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü TAD'a üye olan amatörler de var. Keza Çağrı astronom olduğuna göre mutlaka hocalardan destek alacaktır. Bende elimden geldiğince hocalar ile irtibat kurayım. İlk aklıma Sabancı Üniversitesi'nden M.Ali Alpar hoca geliyor. Kendisi çok mütevazi ve gençleri destekleyici konuşmaları var.

DÜZENLEME: Çağrı'da polis mevzusunda benzer şeyi söylemiş. Peki Çağrı bu konuda TAD'ın desteği belirleyici olur mu?
Kullanıcı avatarı
gönderen Özgür Can Özüdoğru
Kimlikler lütfen beyler
Buyrun memur bey
bu kimlik değil beyefendi
o kimlikten çok daha değerli ama
al bunu al alalalalal
:D
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Salih Dinçer yazdı:Destekliyorum...

Gerçekten güzel bir fikir ama polis nezdinde bunun bir değeri olmayacak. Ancak TAD'dan destek alabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü TAD'a üye olan amatörler de var. Keza Çağrı astronom olduğuna göre mutlaka hocalardan destek alacaktır. Bende elimden geldiğince hocalar ile irtibat kurayım. İlk aklıma Sabancı Üniversitesi'nden M.Ali Alpar hoca geliyor. Kendisi çok mütevazi ve gençleri destekleyici konuşmaları var.

DÜZENLEME: Çağrı'da polis mevzusunda benzer şeyi söylemiş. Peki Çağrı bu konuda TAD'ın desteği belirleyici olur mu?
TAD'a bireysel üye olunuyor ve üye olmanın bu konuda bir getirisi olacağını sanmıyorum. Polis ile ilgili ne sıkıntımız var ki?
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
ahmet emre yılmaz yazdı:
böyle bir kartın polis gibi unsurlarda bir katkısı olmayacaktır
İnandırıcılığı artırır belki :)
O kartın bir resmiyeti yok. Biz de dernek değiliz. Kafa karıştırmaktan başka işe yaramaz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Evet ilk dediğim gibi resmiyeti olmayacak.Ama Salih Ağabey'in görüşlerine katılıyorum.Eğer ki bunlar ayarlanabilirse etkinliği daha da artar.Ama elbette resmi bir belge olmayacak,hiç yoktan bir topluluk olduğumuzun belgesidir en nihayetinde.

Sevgili Ahmet'e bu konuda katılıyorum.Hiç yoktan komşumuzu davet edip olayı izah edebileceğimiz bir dayanak noktamız olmuş olacak.Ha öyle insanlar var ki mesele ayrı oluyor tabi.Polis sorun etmese bile komşu edecektir,bu konuda yapabileceğimiz bir şey de yok zaten.

Ama hiç yoktan böyle bir topluluk olduğumuzu belirtecek,yanımızda taşıyacağımız,gökbilim t-shirt'ü gibi bizi hatırlatan bir kartımız olsa fena olmazdı.

Salih Ağabey eğer dedikleriniz olursa,kartın etkinliği çok daha artacaktır elbette.Dernek değiliz,ama bir topluluk olduğumuzu bilenler için elimizde bir kartımız olsa fena olmazdı.

Fiyat konusuna gelince,ilk fırsatta öğrenip yazacağım.

Saygı ve sevgilerimle
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Fiyat 4.5-5TL tabi bu sayıya bağlı.Miktar ne kadar çok olursa o kadar düşük olur.Kemik kart,ehliyet şeklinde basılacak.Sayıya göre net bir rakam verilebilir.Almak isteyenlerden belirtilirse daha kesin bir rakam ortaya çıkacaktır.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Aslında yapmışken dernekleşme sürecini tartışalım. Geçen sene biz yöneticiler arasında konuşulmuş ve forum avukatımız sayılabilecek Yiğit Kaçar ile iletişime geçmiştik. En son ne oldu bilmiyorum...

Ancak dernek kurmak sanıldığının aksine zor bir olay değil. Sadece 7 mi 8 mi tam hatırlamıyorum kurucu üyeler olacak ve bir de tüzüğünüz. Adres olarak da Çağrı ev adresini gösterse oldu bitti. Ayda bir kafenin birinde toplanır biraz sohbet eder dağılırız. Bir de üye defterimiz olur onlara bu kartlardan verilir. Üzerinde telefon numarası ve dernek logosu falan bulunur. Kolluk kuvvetleri veya komşular ile ilgili bir sıkıntı olduğu zaman bu telefondan bilgi istenir. Tek denilecek şey var:

Evet bu şahıs bizim derneğin üyesidir, bir sorun mu var?

:D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]