Forum işleyiş yapısı hakkında bilgi edinmek, forum ile ilgili sorunlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmak için buraya bakınız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Uğur İkizler yazdı:
Aaaa, 9 ettik...:)
Merhaba Salih bey,
Beni bu gruptan saymıyor musunuz? Aşkolsun!

Bedenim XL :)

Selam ve sevgiler.
Estağfirullah Uğur Bey... :o

Aslında sizin elbette orada olmanız lazım, bunu biliyorum. Ancak yoğun olduğunuzu da biliyorum ve belki başka programınızın olabileceğini düşündüm. Hatta özelden siz de katılıyor musunuz diye sormuştum. Demek ki çok abes bir soru sormuşum ki cevap yazmadınız... :)

Tamam öyleyse!

Eğer tasarım konusunda çoğunluk onay verirse bugün siparişi verebilirim. Peki arkada tıpkı Çağrı'nın yaptığı 1 numaralı tasarım gibi mi olsun. Crab Nebula için şuradaki veriyi kullanacağım, uygun mudur?

http://www.as.wvu.edu/~pulsar/phsurv_si ... Nebula.jpg

Renk tonlaması ve yüksek çözünürlük olması tercih sebebidir. Aslında başka etkileyici bir gök cismi olabilir. Hatta mavi dünyamız bile. Sonuçta diğer tarafta da uydusu ay var. Ama sanırım bu bizim ilk 't-shirt'ümüz olması ve Messier ilk gökcismini bu numarayla kataloğuna alması çok anlamlı olsa gerek, ne dersiniz?

Aslında bunun önde olması bile mümkün. Çünkü insan nefes alırken göğsü kabarır ya. İşte bu Crab'da öyle yıllar içinde büyüyor ya. İşte oradan ilişki kuruyorum. Biz Gökbilim Ailesi olarak büyüyoruz. Sonra bulutsu içinde yeni yıldızlar meydana gelecek. Yeni hayatlar işte onlarda bu aile içinden çıkacak belki Türkiye'nin astronotu olacak.

Benimkiler sadece fikir, yoksa seçim çoğunluğun; ben hepsine uyarım...
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur İkizler
Hatta özelden siz de katılıyor musunuz diye sormuştum. Demek ki çok abes bir soru sormuşum ki cevap yazmadınız... :)
Merhaba Salih bey,
Espiri yaptığınızı düşünerek yanıtlamadım, kusuruma bakmayın. :) ATY 2009 ve AAS 2009 a ben de katılıyorum.
Eğer tasarım konusunda çoğunluk onay verirse bugün siparişi verebilirim. Peki arkada tıpkı Çağrı'nın yaptığı 1 numaralı tasarım gibi mi olsun. Crab Nebula için şuradaki veriyi kullanacağım, uygun mudur?
İstediğiniz tasarımı uygulayın, benim için sorun değil.

Selamlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
İlk parti için tasarıma karar verip artık toparlayalım. Yetişsin diye acele etmemiz lazım. İlk partide tek seçeneğimiz olacak ancak ikinci 100 adetlik partide istediğimiz tişörtü seçebileceğiz yani çeşitlilik olacak. Salih gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

İlk partide alacaklar için tişört için seçenekleri bunlar arkadaşlar birini seçelim:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Resim

İsim listesi yukarıdaki gibidir. Taner'in katılıp katılamadığını bilmiyorum. Çünkü henüz kendisiyle iletişim kuramadım. Ama çoğunluğun tercih ettiği Large'ı seçecek diye tahmin ediyorum. Elimizde kalırsa, bedelini aramızda paylaşmak şartıyle hocalara hediye ederiz. Bu bence çok güzel bir jest olur. Örneğin etkinlik düzenleme kurulunda etkin role sahip Ethem Hoca...

Tasarımda anket düzenleme ve oylama gibi olaylar ile bence çok vakit kaybetmeyelim. DAY 2009 logosu konusunda ısrarcı olmayacağım. Tasarım konusunda 1. veya 4.'yü firmaya gönderiyoruz. İtirazı olan...:o

Yani kızarmış ay mı, donmuş ay mı?

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Siparişi az önce verdim. Şimdi Çağrı ile görselleri toparlıyoruz. Onu da birazdan gönderirim.

Sanırım sararmış ayı ve Crab'ı kullanacağız. Artık önümüzdeki partide daha çok alternatifimiz (3 tasarım) olacak.

Bilginize arkadaşlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Madem 1 ya da 4 o halde 4 olsun.Kızarmış ay kesinlikle çok daha çekici!!! :ye Logo konusunda da bence 2009un hatırası olur neden 2010da da giyilmesin ki?Ve mavi siyahla çok güzel uyum sağlıyor bence yani logo olması sorun olmaz ve 4 güzeldir =)
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Umarım istediğimiz gibi olur. Tişörte baskı işleri riskli oluyor. Hiçbir zaman istediğin sonucu elde edemiyorsun. Merakla bekleyeceğim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Çağrı Erdoğdu yazdı:Umarım istediğimiz gibi olur. Tişörte baskı işleri riskli oluyor. Hiçbir zaman istediğin sonucu elde edemiyorsun. Merakla bekleyeceğim.
Çağrı, çözünürlüğe takılmayız inşaallah. Çünkü en az 1920x1440 yani 2,7 MP diyorlar. Bizimkiler ise 1300x1254 (1,63 MP) oldu. Üstelik öndeki daha düşük kalitede bir fotoğraf. Ben çok büyütüp işleri karıştırmasınlar diye çerçevesini arkadaki ile aynı boyutta yaptım. Aslında NightSkyInfo ile irtibata geçip o sarı ayın daha iyisini istesek verirler mi?
Kullanıcı avatarı
gönderen Nurcan Örtügen Gök
merhabalar,
1 ve 4 güzel gelmişti, sanırım 4 yapılıyor sevindim :)

Salih, arayıp bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim :)

görüşmek üzere.

sevgiler,

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]