Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen fetiihh
Öncelikle merabalar arkadaşlar bende aranıza 20x80 Konus dürbün alarak katıldım, Dürbün tripodla birlikte mükemmel kullamım sağlıyo, çok da beğendim. Yalnız, biraz fazlamı kurcaladım bilmiyorum, dürbünün merkezi ayarlama yeri denen ortada ki ayarını bozdum galiba. Yani, dürbünün ortadaki ayarının yapıldığı tekerlek sürekli dönmeye başladı artık ve görüntüde bozuk haliyle, bunu düzeltebilirmiyim bu mümkünmüdür? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
gönderen fetiihh
Ferit Gür yazdı:Dürbünü nereden almıştınız içinde kullanma kılavuzu ya da hangi kısmın ne işe yaradığını açıklayan bir katalog yok mu?
Dürbün hızlıal'dan çarşamba günü elime ulaştı, İçinde ayarlarını anlatan broşür falan var ama ben bu odak tekerini bozdum galiba, ortası sürekli dönmeye başladı ve haliyle görüntü ayarlanmıyor
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
Aldığınız yeri sormamın sebebi eğer mağazadan aldıysanız en azından ayarlatma şansınız olurdu. Ama forumda o teleskobu kullanan bir çok kişi var eminim yardımcı olacaklardır. Ben de bir sorun olduğunu düşünmüyorum Burak'ın dediği gibi vidalar gevişemiştir. Çok zorlamadıysanız kolay kolay bozulacak bir ürün değil.

edit: teleskop demişim yanlışlıkla dürbün demem gerekirdi.
edit 2 : aslında büyük olduğu için teleskop bile sayılabilir :)
En son Ferit Gür tarafından 24 Ağu 2012, 13:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gönderen fetiihh
Ferit Gür yazdı:Aldığınız yeri sormamın sebebi eğer mağazadan aldıysanız en azından ayarlatma şansınız olurdu. Ama forumda o teleskobu kullanan bir çok kişi var eminim yardımcı olacaklardır. Ben de bir sorun olduğunu düşünmüyorum Burak'ın dediği gibi vidalar gevişemiştir. Çok zorlamadıysanız kolay kolay bozulacak bir ürün değil.
Teşekkürler, umarım yapılır
Merhaba,

Aynı dürbünü ben de kullanıyorum. Önemli bir sorun olacağını sanmıyorum.
Arkadaşların dediği gibi odaklama aparatının bağlantı vidasını araştırın, bulunca bunun gevşemiş olduğunu göreceğinizi sanıyorum.

Kendiniz bu aparatı tekrar sabitleyebilirsiniz.

Dürbün şu anda arabamda, birkaç saat sonra iş çıkışı sizin için inceleyip, birşeyler bulabilirsem bilgi vereceğim.

Bu fiyata alabileceğiniz en iyi dürbünü almışsınız.
Zevk alarak kullanacağınıza eminim.

Keyifli gözlemler dilerim.
gönderen fetiihh
Rahim Yalçıntaş yazdı:Merhaba,

Aynı dürbünü ben de kullanıyorum. Önemli bir sorun olacağını sanmıyorum.
Arkadaşların dediği gibi odaklama aparatının bağlantı vidasını araştırın, bulunca bunun gevşemiş olduğunu göreceğinizi sanıyorum.

Kendiniz bu aparatı tekrar sabitleyebilirsiniz.

Dürbün şu anda arabamda, birkaç saat sonra iş çıkışı sizin için inceleyip, birşeyler bulabilirsem bilgi vereceğim.

Bu fiyata alabileceğiniz en iyi dürbünü almışsınız.
Zevk alarak kullanacağınıza eminim.

Keyifli gözlemler dilerim.
Size de ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok kaliteli bir görüntü sunduğunu gördüm. erdiğiniz bilgileri takip edicem saolun
gönderen fetiihh
Ben bu ürünü garantisine vermek istiyorum, ortadaki odak ayarı sürekli oynuyor diyordum, elime aldım ki üst iki merceğide ortada çıkıyo elime geldi. Bunu garantiye vermem için ne yapmam lazım, ürünü hızlıaldan almıştım çarşamba günü elime ulaşmıştı, ithalatçı firmaya falanmı uğraşmam lazım yardımlarınızı bekliyorum
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
Aldığınız siteye bakın isterseniz prosedürleri vs. nasıl? Olmadı sorununuzu anlatan bir mail atın sizi satıcıya yönlendirsinler. Gelen kılavuzda satıcı bayii bilgileri yok mu? mercekleri nasıl çıktı anlamadım.
gönderen fetiihh
Ferit Gür yazdı:Aldığınız siteye bakın isterseniz prosedürleri vs. nasıl? Olmadı sorununuzu anlatan bir mail atın sizi satıcıya yönlendirsinler. Gelen kılavuzda satıcı bayii bilgileri yok mu? mercekleri nasıl çıktı anlamadım.

Evt, kitapçıklarında ithalatçı firma falan yazıyo olmadı pazartesi göndericem. Bu odak ayarı sürekli dönüyor o yüzden üst iki merceğin ortasındaki vidaya baktım o da sürekli boş yere dönüyo yalama gibi bişey büyük ihtimal, o ortadaki vida tutmadığından üst iki mercek elime geliyo diye düşünüyorum, fazla da kurcalamak istemedim, bi yerine zarar vermiyim die ama bakalım nolcak.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
Bilemem tabi ki ama üretim hatası mı var acaba? İmkanınız varsa fotoğraflarını çekip koyabilir misiniz? Ben pek anlamam o nedenle bir şey demek istemiyorum ama o dürbünü bilenler daha iyi yardımcı olabilirler.
gönderen fetiihh
P1070395.JPG
P1070395.JPG (138.33 KiB) 1627 kere görüntülendi
P1070394.JPG
P1070394.JPG (169.79 KiB) 1627 kere görüntülendi
Ferit Gür yazdı:Bilemem tabi ki ama üretim hatası mı var acaba? İmkanınız varsa fotoğraflarını çekip koyabilir misiniz? Ben pek anlamam o nedenle bir şey demek istemiyorum ama o dürbünü bilenler daha iyi yardımcı olabilirler.

Ferit bey, bu ortadaki odak ayarı tamamen dönmüyordu, dün fazlada çevirmeye çalışmış olabilirim birdenbire o zorluğu bozuldu tamamen dönüyo şuan, üst iki merceğin ortadaki vida yerini de açtım o da sürekli dönüyo tutmuyo ortayı heralde. O yüzden üst iki mercek çıkıyo kendiliğinden nedense, resimlerini koydum buyrun, bu arada pazartesi göndermiye çalışıcam ithalatçı firmasına..
Kendimizi Tanıtalım

Cankut Bey, hoşgeldiniz. Ben de 82'li biri olarak,[…]

Samanyolu ve Geniş Açı Fotoğrafları

Elinize sağlık Özgür Bey. :merhaba

Merhana Kadir. Öncelikle Fotoğraflar nereden[…]

Gezegen Fotoğrafları-Şule Kuzpınarı

ay.JPG Uzun bir aradan sonra, yeniden bir fot[…]