Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
#62136
Kesinlikle ben de varım. Yer olayına gelince şehrin kuzey bölgeleri daha az ışık kirliliğine sahip. Şile, Ağva bölgesi sanırım uygun olabilir. Bu bölegelerde gözlem yapmış kimse(ler) varsa da yorumlarını alabiliriz.
#62149
Onur Uludağ yazdı:Güven bey 5 Haziran'da buluştuğumuzda gözlem gerçekleştirememiştik.Umarım bu sefer yoğun katılımla güzel bir etkinlik olabilir.İş yoğunluğundan dolayı Trnova'ya gidememiş olan arkadaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.
Haziran ayında havalar çok kötü gidiyordu ama malum bu ay nerdeyse her gün gözleme uygun bir hava oldu. Tahminim hava durumu bir aksilik çıkarmayacaktır. Dediğiniz gibi katılım da yüksek olursa oldukça keyifli bir etkinlik olabilir. Haydi arkadaşlar durmayın öyle açıklayın katılımınızı :)
#62197
Merhaba,

Eğer bana da yer varsa ben de katılabilirim.


Selametle...
#62224
Merhaba arkadaşlar
Benimde 19-28 arası tatil planım var
Ama sizin içinde uygunsa 4 eylül cumartesi akşamı ilk teklifim bizim ev olabilir henüz boş kiralanmaz ise hepiniz misafirimsiniz kiralanırsada yakınında bir tepe var çok uygun bir bölge kroki ve detayları eklerim
özelliklede 16 inç dobsonu deneme imkanımız olur yok istemem diyen varsa 70mm bir teleskop getireyim :twisted: :twisted: :roll: :)

Selamlar
#62231
Ya Onur hiç sorma kısmetimiz demekki ama tek yağmur yağsında gözlemde olmasın şaka şaka yağmurda yağsın gözlemde olsun :D
peki özgür 70mm olanı istedin onu getiririm senimi kırıcam :twisted: :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]