İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Arkadaşlar forumda epey Astronomi ve Uzay Bilimleri öğrencisi bulunmakta. Ben Ankara Üniversitesi 2006 mezunuyum. Sizden istediğim hangi üniversitedesiniz, kaçıncı sınıftasınız ve memnun musunuz? Hayal kırıklıklarınız oldu mu? Nelerden yakınıyorsunuz? Nelerin olmasını isterdiniz? vs. Bunları konuşalım istedim.
En son Çağrı Erdoğdu tarafından 28 Ağu 2007, 12:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tuğrul TEZCAN
Ben geçtiğimiz sene hazırlık okudum ve bu sene Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri 1. sınıfa başlayacağım. Severek ve isteyerek kazandığım için benim mesleğim olacak iş olacağından zorluklar bile eğlenceli gelcektir diye düşünüyorum. Tabi şimdiden bir şey söylemek zor ama gördüğüm kadarıyla beni sıkacak bi konu yok.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Tuğrul TEZCAN yazdı:Ben geçtiğimiz sene hazırlık okudum ve bu sene Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri 1. sınıfa başlayacağım. Severek ve isteyerek kazandığım için benim mesleğim olacak iş olacağından zorluklar bile eğlenceli gelcektir diye düşünüyorum. Tabi şimdiden bir şey söylemek zor ama gördüğüm kadarıyla beni sıkacak bi konu yok.
Dur daha başlamamışsın hehe. Başladıktan sonra konuşalım şöyle 1-2 sene yeterli. :D Umarım istediğin gibi olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tuğrul TEZCAN
Abi sende yanlış hatırlamıyorsam Ank. Üni mezunusun. Nelere daha çok önem vermeliyim sence yani bana önerebileceğin şeyler var mı?
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Tuğrul TEZCAN yazdı:Abi sende yanlış hatırlamıyorsam Ank. Üni mezunusun. Nelere daha çok önem vermeliyim sence yani bana önerebileceğin şeyler var mı?
Klasik şeyler. Ne olursa olsun yılmamanı söyleyebilirim. Çalışarak derslerin geçilebildiğini söyleyeyim. Devamsızlık yapmamanı öneririm. Özellikle Dif denklemler gibi derslerde kopabilirsin. Çok severek başlayıp okulu bırakanlar da oluyor, epey miktarda uzatan oluyor. O yüzden derslerden ve amacından kopma. Okulda ilerlemek istiyorsan hocalara yakın ol. Gözlemlere katıl. Gerekirse etkinliklerde aktif görev al. Ama derslerini aksatma.
gönderen Mustafa Özkan
Peki Çağrı Bey, okumak bir kenara akademik kariyer imkanı ne durumda Astoronomi Ve Uzay Bilimleri'nde?
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Mustafa Özkan yazdı:Peki Çağrı Bey, okumak bir kenara akademik kariyer imkanı ne durumda Astoronomi Ve Uzay Bilimleri'nde?
Zaten akademik kariyer dışında bölüm ile ilgili yapılabilecek pek bir şey yok. Tam olarak neyi soruyorsunuz?
gönderen Mustafa Özkan
Akademik kariyerin zor bir durum olduğunu duyuyorum sürekli. Torpil lazımmış, hocalarla arayı çok iyi tutmak (hatta yalakalık yapmak) lazımmış, 3.5'ten yukarı not ortalaması lazımmış vesaire. Yani bu bölüm için bu zorluk seviyesi nedir?
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Mustafa Özkan yazdı:Akademik kariyerin zor bir durum olduğunu duyuyorum sürekli. Torpil lazımmış, hocalarla arayı çok iyi tutmak (hatta yalakalık yapmak) lazımmış, 3.5'ten yukarı not ortalaması lazımmış vesaire. Yani bu bölüm için bu zorluk seviyesi nedir?
Her üniversitedeki gibi. Bir farkı yok. Yalakalıktan çok gönüllü işlerde kendini göstermen iyi bir puan olur.
gönderen Seda.Ozaskan.
İstanbul Üniversitesi nde 2. sınıf okuyacağım bu sene. Şu anda yakınabileceğim durum pek yok. Ama çok yakınanlar,çok kalanlar var. Neyse ki ben geçtim :)
gönderen Ömer Ekim Genel
Ben Şu anda anadolu lisesinde okuyorum.İlerde İTÜ Uzay Mühendisliği olmazsa İ.Ü. Astronomi ve Uzay Bilimleri okumak istiyorum.Geçenlerde babamla Maslak'taki İTÜ Uzay\Uçak Mühendisliği Fakültesi'ne gittik hayran kaldım.En çok Turksat uydusunun modeline bayıldım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Seda Özaskan yazdı:İstanbul Üniversitesi nde 2. sınıf okuyacağım bu sene. Şu anda yakınabileceğim durum pek yok. Ama çok yakınanlar,çok kalanlar var. Neyse ki ben geçtim :)
Ne güzel.
gönderen Sinem Coban
Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri :) herşeye rağmen seviyorum ama...
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Ne yani? Herkes memnun mu? veya şöyle olsa daha iyi olurdu diye önerileri olan yok mu?
gönderen Seda.Ozaskan.
bu bölümdén hér séné 4 ünivérsitédén mézun vériliyor. Bu kadar astronom Türkiyé dé né yapacak diyé düşünmédén édémiyor insan. Daha az sayıda öğrénci alması daha iyi olurdu béncé.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]