Bilgisayarda görüntü işleme yazılımları, yöntemler, ilgili web sayfaları, gökyüzü takip programları...
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih DEMİR
Geçen ay indirmiştim. Gerek ekran kartım ve işlemcim gerek nasıl kullanacağımı bilmemem kotamın büyük bir miktarının zayi olmasına neden oldu. havalanamadım bile.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
İndirdim. Önce demoları izleyip konsepti yakalamaya çalıştım. Uzayda, verilen kumandalara tepki, fizik derlerinde okuduğumuz gibi. Yüksek atmosfer uçuşunda gördüğüm kumanda tepkileri, G değerleri bana pek gerçekçi gelmedi. Ya da tahminlerim yanlış... Atmosfer uçuşu için, kumanda hassasiyeti ve gösterge değerlerinin hassasiyeti yetersiz. Bu göstergeler ile ancak görerek uçulur. Yer cisimleri detayı çok az. Görerek uçuşa hiç elverişli değil. Tabi bu yazdıklarım, ilk deneme ve intibalar. Bilirsiniz, edinilen ilk bilgiler genellikle yanlıştır. Uygun kurulum yaparak belki saydıklarımın çözümüde vardır. İlk deneme de bu çözümleri keşfetmem de mümkün değil zaten :)
gönderen hikmet ÖZŞAHİN
Simülatörü kurdum ve oynadım ki oldukça güzel bir program.
Sitesinde yer alan manuel'i ni okuduktan sonra hem yörüngeye oturtmayı başardım, hemde ISS'e yaklaşıp kitlenebildim.
Şahsen simülatörü gerçekci buldum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih DEMİR
Bende merak ediyorum, Dün STS-1 görevinde Büyük okyanus üzerinden uzaya çıktım bir ara atmosfere girdim yanıyorum derken 90 derecelik açıyla yukarı çıkmaya başladım, zamanı biraz aldım ne olsun? Dünya ufacık kaldı. Habire uzaklaşıyorum, ve devamlı dönüyorum duramadım. Biri anlatsın şunu kullanmayı. lütfen :)

Birde bazı görevlerde oyuncunun kumanda odasını görebiliyoru bazılarında göremiyoruz. Onu nasıl ayarlayabiliriz?
Kullanıcı avatarı
gönderen anıl aras
ben bazıtuşların ne işe yaradığını buldum
+=kalkış ve motorları çalıstırma
123456789=yönlendirme
k=atlantisin kapaklarını açma
e=astronotu dışarı çıkarma
r=zamanı yazaşlatma
t=zamanı hızlandırma
gönderen Tevfik
arkadaşlar ben bu oyunu 5 yıldır kulanıyom ama genede %25 öğrenemedim bakın arkadaşlar bu okadar gercekciki siz yürüngeye oturtunuz bilseniz dair mekik orturmuyor ama bunun için çalışmanız lazım ki sitesinde anlatılıyor bakın ben size bunun nasıl kulanılıcağını anlatsam sayfalar olur ama az cok uzayı bilen analar bakın oyunu içinde menular var ordan en üsteki ni açtığınız zaman yuvarlak bişi cıkıyor içinded yeşil bir cizgi var mekik yükseldikce o genişler siz o yeşili çizgiyi yuvarlak dairenin dişine aynısını koyacaksınız o zamn oturacak yürünge ye sonra ay gitmek istiyorsanız tabi bu zor biştir bunun için o menüdeki transx kulanmanız lazım yoksa gidemesiniz ben şimdi size simulatorun üstüğnden geçmeye çalıştım daha sonra ben bunun nasıl kulanıldığını da anlatıcam birlikte marsa gidecez ne anlatımsa iş. yarar olu saygılarmla....

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]