Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Gülhan YAŞAR
Merhaba arkadaşlar,

İsterseniz 9 Şubat 2008 Cumartesi günkü buluşma hakkındaki detayları burada yeni bir başlık altında toparlayalım.

Katılımcılar:
- Harun Şahin
- Mehmet Koyuncu
- Ali Koyuncu
- Salih Dinçer
- Gülhan Yaşar
- Mahsni Şahin (Gülhan Yaşar'ın ofisten arkadaşı)
- Zahit Bey (AKAT)

tüm www.gokbilim.com üyeleri ve
tüm AKAT (Ali Kuşçu Astronomlar Topluluğu) üyeleri katılabilirler.

Gidilecek Yer:

Uydu görüntüleri için
http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic ... c&start=15
Güncel Haberler/Duyurular/Etkinlikler » istanbul 1.ci gökbilim şenliği 2008 başlığının 2. sayfasına bakınız.

Buluşma Yeri:

Daha sonra belirlenecek

Buluşma Saati:
Daha sonra belirlenecek.

Amaç:
- Şile yolu üzerinde bulunan potansiyel gözlem yerlerini ziyaret edip keşif yapmak.
- Karnımızı doyurmak
- Sohbet etmek
- Hava iyi olursa gece gözlem yapmak
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Selamlar Gülhan Bey,

Beni de listeye eklerseniz sevinirim. Umalım ki hava da açık olsun, gözlem fırsatımız da olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Arkadaşlar merhaba.

Her sefer uyarmayayım lütfen, bu tip olaylarda beni en başa yazınız... :lol: :lol: :lol:

Çekmeköy-Merkez'den ve civarlarından (Dudullu,Çavuşbaşı ve hatta Kavacık) itibaren güzergah üzerindeki arkadaşları alabilirim. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
gülhan bey merhaba bence diğer taraftan devam edelim konu tek başlık olsa daha iyi olur bir ordan bir burdan yazmayalım ne dersin toplantıdan sonra bu başlıkta paylaşımda bulunuruz en azından gidene kadar orada devam edelim oraya odaklandık bazı kısımları kaçırabiliriz

bu arada mahmut 1. sırada olmalı unutmadan :idea:

http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic ... 7&start=45
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
9 şubata oldukça az zaman kaldı ve halen saat kaçta buluşacağımızı, arac'ı olmayan arkadaşları nasıl alacağımızı, yada bilinen bir yerde buluşup birliktemi gideceğimizi vb.
organize edilmemiş gibi görünüyor. sanıyorum herkes kendi aracıyla gelecek.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
merhaba gideceğimiz yerde gözlemeci var yeme içme sorun olmaz çayımıza kadar hepsini yaparlar wc de var kapalı yerde ama isteyen istediğini getirsin ben gözlemeciye telefon açıp (mümin bey) geleceğimizi söyliyeceğim yanlız bizimle birlikte bayanlarda gelirse içeride büyük bir soba var yakarlar üşümeyeiz ama sıkı giyinmenizi tavsiye ediyorum
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
merhaba ctesi saat en geç 16.00da kadıköyden hareket etmeliyiz bu nedenle hava kararmadan orda olmak istiyorum size çevreyi tanıtıp ortak karara varmayı yer tesbiti hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum

bizim işyerimize gelip benimle aynı anda hareket etmek isterseniz en geç 3.30da bizim orada olun bu arada kimin aracında kaç kişilik yer var hangi güzergahlar kullanılacak bildirsek diyorum

benim aracımda 2 kişilik yer mevcut kadıköy bahriyeden çamlıca ümraniye dudullu şile yolu güzergahtan da alabilirim gelirsenizde olur ama kim gelmek isterse bildirsin hata olmasın aracım clio ııı fazla bir bagaj yok bilginize
gerekirse cep numaralarım
0533 710 0000
0552 414 0000
0544 221 0000
0216 414 0000

gülhan bey uyarmıştı bu bölüm 9 şubat için karışmasın demişti haklısınız geç uyandım :(
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Harun Bey,

Ben Cumartesi gunu sizin dükkana gelip, eğer mümkünse sizinle beraber gitmeyi planlıyordum. Yanımda sadece dürbünüm olacağından bagaj problemim olmaz :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
Merhaba Harun bey daha önce 4 kişi alabilecağimi belirtmiştim ama teçizatları hesaba katmadım sanırım araca 2 kişi ve yanlarındaki teçizatlar ancak sığar bende okmeydanından yola çıkacağım avrupa yakasındaki arkadaşlara duyurulur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
Merhaba. Ben Kumluca/Antalya Kumluca Anadolu Lisesinde okuyorum. Okulumuzda bu sene kurulmuş olan Uzay ve İnceleme Külübü başkanıyım.
Okulumuzda ihtiyaç duyduğumuz resimleri,dokumanları ve posterleri bulamıyoruz. Yardım ederseniz kuracağımız bolümün ismini size vermeyi düşünüyoruz.Böylelikle hem derginizi tanıtmış hemde bize yardım etmış olabilirsiniz. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Tahir Türker KAPLAN 10/C 428
Kumluca Anadolu Lisesi Kumluca /Antalya
Merhaba, Uzayla ilgili ciddi bir araştırması olmayan ülkemizde, Kendi çabalarıyla kulüp kurmuş olan Antalyalı genç arkadaşlarımıza saygılar. Diyiyorumki: zaten 9 şubatta bir gurup gökbilim üyeleri buluşacak. ve eminimki üyelerin elinde azda olsa döküman ve işe yarayacak farklı ürünler (Kullanılmayan dürbün, kitap, Bilim tekniğin geçmiş sayıları,dergi.vb.) vardır. bunları orada toplayıp, tek elden gönderebiliriz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Çok iyi fikir Ercan,

Benim zaten bir kitap sözüm vardı. Peki getirdiklerimiz kimde toplansın?

Bu arada unutmadan söyleyeyim yanına Cengiz'i alabilir misin? Gerçi henüz ikna edemedim ama sende teklif edersen kesin gelir. O Cumartesi günleri çalışmıyor. Bir işi yoksa kesin öğleye kadar rüyalarda gözlem yapar ama sen yola çıkmadan kalkar. Bulunduğu güzergah Otagar çevresi.
harun şahin yazdı:benim aracımda 2 kişilik yer mevcut kadıköy bahriyeden çamlıca ümraniye dudullu şile yolu güzergahtan da alabilirim gelirsenizde olur ama kim gelmek isterse bildirsin hata olmasın aracım clio ııı fazla bir bagaj yok...

gülhan bey uyarmıştı bu bölüm 9 şubat için karışmasın demişti haklısınız geç uyandım :(
Harun ağabey bende sonradan (dün akşam sizi ziyaret ettikten sonra) 9 Şubat'ın başlıbaşına bir gözlem etkinliği olmadığı keşif&tanışma tarzı bir şey olduğunu anladım. Gerçi hava güzel olursa gözlem yaparız diyoruz ama geç vakte kalmayalım da diyorsunuz hani... :roll:

Hava yağmurlu gözükse de optik donanımı getirmeyi düşünüyorum. O yüzden Mahmut bey ile gelmem daha iyi olacağı kanaatine vardım. Havada biraz bulut olsa da beni hiç rahatsız etmez açıkcası; aradan Avcı (Orion) takımyıldızını göreyim yeter bana... :o
Mahmut YILMAZ yazdı:Çekmeköy-Merkez'den ve civarlarından (Dudullu,Çavuşbaşı ve hatta Kavacık) itibaren güzergah üzerindeki arkadaşları alabilirim. :)
Mahmut bey, beni Dudullu'dan alabilirseniz çok memnun olacağım. Yanımda bir optik tüp iki de ufak çanta olacak. Telefonlarımız birbirimizde var ve ikimiz için de uygun bir yerde buluşuruz. Gerçi güzergah üzerine (Alemdağ Cd.) gelebilirim ama denge ağırlıkları ve hassas optikler ile zor olabilir.

Peki arkadaşlar, elimizden geldiğince konvoy halinde gitmeye ne dersiniz? Mesela biri Avrupa Yakası'nda olmak üzere iki kavuşum mekanı ve saati belirleyelim. Bunlar otoyol üzerinde bir benzin istasyonu, dinlenme merkezi veya bazı yerlerde olur ya hani, acil durumlar için kenarlarda boş bir alan bırakılar... Saatleri ise Avrupa yakası için bir saat öncesine ayarladık mı tamam. İkinci buluşma noktasında iki yakanın "seyyahları" bir araya gelip birlikte hareket ederiz. Buluşma saatine yetişemeyenler ise sonradan keşif mekanında bize katılır.

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Merhaba.

Bizim buradan mesafe çok yakın olduğundan ben çevredeki arkadaşları toparlayıp direk belirlenen mekana giderim diyorum, beklemeye lüzum yok. yolu bilmeyen arkadaşların Harun abi ile anlaşarak konvoy halinde gelmeleri daha kolay olur sanırım.

Salih c.tesi günü 4 gibi orada olmamız gerektiğini söylüyor Harun abi. Sen 3.30 gibi hazır olacak şekilde bana telefon edersen bende o saatte gelir istediğin yerden alırım seni.yük taşıma, hele hassas yükleri hiç taşıma derim.. :)

Çekmeköy-Merkez'den ve civarlarından (Dudullu,Çavuşbaşı ve hatta Kavacık) itibaren güzergah üzerindeki arkadaşları alabilirim.
Söylediğim gibi bu güzergahtan 2 kişi daha alabilirim... :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
harun şahin yazdı:merhaba ctesi saat en geç 16.00da kadıköyden hareket etmeliyiz bu nedenle hava kararmadan orda olmak istiyorum size çevreyi tanıtıp ortak karara varmayı yer tesbiti hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum

bizim işyerimize gelip benimle aynı anda hareket etmek isterseniz en geç 3.30da bizim orada olun bu arada kimin aracında kaç kişilik yer var hangi güzergahlar kullanılacak bildirsek diyorum

benim aracımda 2 kişilik yer mevcut kadıköy bahriyeden çamlıca ümraniye dudullu şile yolu güzergahtan da alabilirim gelirsenizde olur ama kim gelmek isterse bildirsin hata olmasın
Selamlar,

9 Şubat Cumartesi günü, bakım için verdiğim cihazlarımı almak üzere, saat 12:30 civarında Harun beyin dükkanında olacağım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ercan DOLU
Merhaba
Avrupa yakasından kimler gelecek? Ben yolu bilmiyorum. Avrupa yakasından gelecek olanlarla görüşüp beraber gitmeyi tercih ederim. çünki kadıköye girmek ayrı bir dert.

Salih, cengizin tel sanırım kayıp etmişim bana ulaştırırmısın? Bu arada kitapları toplama işini ben yapabilirim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Ercan DOLU yazdı:Merhaba
Avrupa yakasından kimler gelecek? Ben yolu bilmiyorum. Avrupa yakasından gelecek olanlarla görüşüp beraber gitmeyi tercih ederim. çünki kadıköye girmek ayrı bir dert.

Salih, cengizin tel sanırım kayıp etmişim bana ulaştırırmısın? Bu arada kitapları toplama işini ben yapabilirim.
ikinci köprüden gelecekseniz kavacıkda buluşalım 2 araba birlikte gidelim isterseniz :idea:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]