Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
yazdılarınızı okudum çok sacma konusuyorsunuz bu konu ile ilgilenen o kadar çok insan varki onların ne düşündükleri ve ne bildikleri sizler için önemli degil bununla ilgili para kazananlar vardır ona birsey demiyorum ama bu evrende yalnız degiliz cünkü sana bir gercegi söyleyeyim bizde uzaylıyız nerede yasıyoruz uzayda bir gezegenin üzerinde demek oluyorki bizim gibi yasayanlarda vardır yok dersen kendı yasamınıda yok dersın ınkar edersın o zaman bırak uzayı arastırmayı neden arastırıyorsunuz bu bızım ıcın bır tutku senınde gezegenlerı arastırmak bır tutku o zaman baskaları adında bırsey yazarken 1 degıl 2 kere dusun ve oyle yazı yaz en sevmedıgım kısıler kendını beyenmıs kısılerdır .
Dikkat ettiyseniz biz burada uzayda başka canlıların var olup olmadığını değil Dünya'ya ulaştığı iddia edilen içinde uzalıların bulunduğuna inanılan UFO'ları tartışıyoruz.Yani UFO'ların varlığına inanmamakla uzaydaki başka canlıların varlığını inkar etmiyoruz.Hatta ben uzayda bizden başka canlıların var olduğuna inanıyorum.Çünkü evren muazzam büyüklükte ve başka canlıların olduğunu düşünmek gayet normal.Ama iş UFO lara gelince biraz farklı bir boyut alıyor.Örneğin UFO tanıkları,uzaylı kaçırmaları vs.Bunlar bilimsellikten uzak şeyler.Hatta UFO larla ilgili NSA,CIA de bulunan belgelerden bahsediliyor.Hatta bu belgeleden NSA'nın internet sitesinde de var.Ama belgeleri incelediğimizde görüyoruz ki UFO diye bahsedilen şeyler balon.(Meteoroloji balonu olabilir.)
Merhabalar,

Ben bütün her şeye ihtimal veriyorum.UFO'ya,insana,kendime,bilime,dine,perilere,masallara...Ama oranların miktarları farklı olmak zorunda.Şimdi birisi çıkıpta ben uzaydan geldim derse kendime daha çok inanırım o kişiden...Her şeyin mantıklı bir açıklaması olabilir,ama şuanda olmayan şeylere inanmamız körü körüne olacaktır ve yanılma ihtimalimiz çok yüksektir.Burada kimse "Dünya Dışı Yaşam" yok demiyor.Öyle ki buraya gelip de bir şeyler söyleyip giden kişiler zaten forumda bu konuyla ilgili "ANA BAŞLIK" olduğunu göremeyen kişiler oluyor genelde.
Dikkat ettiyseniz biz burada uzayda başka canlıların var olup olmadığını değil Dünya'ya ulaştığı iddia edilen içinde uzalıların bulunduğuna inanılan UFO'ları tartışıyoruz.Yani UFO'ların varlığına inanmamakla uzaydaki başka canlıların varlığını inkar etmiyoruz.Hatta ben uzayda bizden başka canlıların var olduğuna inanıyorum.Çünkü evren muazzam büyüklükte ve başka canlıların olduğunu düşünmek gayet normal.Ama iş UFO lara gelince biraz farklı bir boyut alıyor.Örneğin UFO tanıkları,uzaylı kaçırmaları vs.Bunlar bilimsellikten uzak şeyler.Hatta UFO larla ilgili NSA,CIA de bulunan belgelerden bahsediliyor.Hatta bu belgeleden NSA'nın internet sitesinde de var.Ama belgeleri incelediğimizde görüyoruz ki UFO diye bahsedilen şeyler balon.(Meteoroloji balonu olabilir.)
Burada dikkat etmemiz gereken bir çok şey var.Kaldı ki sürekli ziyaret edilmemiz durumunda ; bu eğer önemli bir ulusal güvenlik durumu teşkil ediliyorsa kamuya asla duyurulmayacaktır.Ardından hikayeler uydurularak çok kolay örtbas edilebilir.Bu yüzden NSA,CIA,KGB hiç biri olayı aydınlatmaz.Zaten gidip de bu tarz kaynakları onlarda aramak hata olur çünkü saklayacaklar ve saklamak için hikayeler uyduracaklardır.Burada inanıp inanmamamız sadece iç güdü,inanç meselesi.Tıpkı bir çok dinin varlığını sürdürmesi gibi.Tabi bu düşünceler sürekli ziyaret edildiysek geçerli olan varsayımlar...Bu yüzden buna ulaşılacak bir kaynak aramak en büyük hata olur.Asıl düşünmemiz gereken bunun sonuçlarının neler olacağı ve gerekirse ne önlemler alınabileceğinden öteye gitmemeli,aksi takdirde doğan görüş ayrılıkları sadece boş tartışmalara sebebiyet veriyorlar.Madem varlar...Eeee?Kanıtladınız da ne oldu,kendilerini niye belli etmiyorlar?O zaman neler yapmalıyız olmalı en büyük soru.Bu tarz gereksiz tartışmalardan ziyade kendimizi aydınlatacak sorular sormalıyız,uzaylıları aydınlatacak değil...

Saygı ve sevgilerimle
Ben tum gece oralari kolacan ediyorum. Malesef ki yanlis. Bizde gunduzken yani su siralarda eminim abd deki amator dostlarimiz binlerce teleskopa jupiter ve uydularini gozluyorlardir. Hic oyle ustume ustume gelen bisey gormedim.

Saka bir yana yazdiklarinizda umarim ciddi degilsinizdir. Konuyu uzatmadan burada noktalayalim lutfen. Kac yasindasiniz bu arada?

Syg
Burak Yakut yazdı:Ben tum gece oralari kolacan ediyorum. Malesef ki yanlis. Bizde gunduzken yani su siralarda eminim abd deki amator dostlarimiz binlerce teleskopa jupiter ve uydularini gozluyorlardir. Hic oyle ustume ustume gelen bisey gormedim.

Saka bir yana yazdiklarinizda umarim ciddi degilsinizdir. Konuyu uzatmadan burada noktalayalim lutfen. Kac yasindasiniz bu arada?

Syg
Aslına bakarsan jupiterin uydusunu net göremiyoruz. Kişinin ismini hatırlamıyorum ama sirius ufo başkanıda konuktu şu çok gülen kadının programına, o kişi oraya gittiğini yaklaşık üç, dört gün kalıdığını ve geri döndüğünde dünyadaki zamanın onbeş dakika geçtiğini söyledi. çelişkili konuştu birazda fakat ben her zaman dünya dışı yaşama inanan birisiyim. o yüzden böyle olaylar hemen dikkatimi çeker. hem bahsettiğimiz uydu merkür gezegeninden daha büyük yapıya sahip. koskaca kainat sadece insanoğlu için olmayacağı kanısındayım.
Aslına bakarsan Jüpiter' in uydusunu çok net görebiliyoruz. Hatta yanına 2 tane uzay sondası dahi gönderdik. Detaylı fotoğraflarını çektik. Yani akşam Sabah Tümer' in ve ne idüğü belli olmayan Haktan denen sözde başkanın söylediklerini bilimsel gerçeklik gibi bize burada lütfen anlatma.

Bunun dışında evet seninle hemfikirim evrenimiz çok büyük. Bence de yüksek olasılıkla dünya dışı "yaşam" (akılıdır akılsızdır bilemeyiz) vardır. Ancaaaaak henüz malesef "KANITLAYAMADIK". Bakın buradan ciddi paralar kazanılıyor. Sizde biraz daha merak uyandırsalar gidip kitaplarını alacak, belki saçma sapan görsellerin olduğu ve adına müze dedikleri lunaparklarına gidecek ve çalışıp binbir zorlukla kazandığınız gelirinizi hooooop ceplerine transfer edecektiniz. Bu adamların tek amacı budur.

Dünya dışı yaşam konusu bu adamların tekelinde değildir. Açın Nasa' ya ESA' ya Tübitak' a falan bakın. Zaten çelişkili konuştuklarını farketmişsiniz. Bu da çok önemli.

Konu forumumuzun konusu değildir. Geçmişte açılmış bir başlıktır. Forum kurallarına bakarsanız yazdığını görürsünüz. Olay uzar ve kanıt vs. olmayan böyle UFOLOJİ (!) gibi bir konuda sohbet uzarsa yine kurallar gereği silinecektir. Bu konular için sirius.ufo nun forumları mevcuttur. Oradan devam edebilirsiniz.

Bilgilerinize sunarım.

Syg.
İnsan boyutunda görmek önemli mi? Burda neyi konuşuyoruz hala onu bile anlayamadım? Bir canlı türü varsa baldırı çıplak koşturup duruyorlar mı atmosfersiz kaya parçalarının üzerinde de insan boyutuna kadar araştırılma ihtiyacı olsun.. Ay'da da henüz insan boyutundaki cisimleri gözleyemiyoruz, ne yapalım şimdi belki Ay'da gelişmiş bir medeniyet vardır mı diyelim?

Bu sitede Siriusufo gibi bir sitenin savunulmasına izin veremeyiz, ha tek bir şartla buna izin verilir, o da ortaya konan iddialar bilimsel verilerle desteklenebiliyorsa (ki desteklenemediğini biliyoruz). Aksi durumda bu mevzu uzar gider.. Ne demek yahu Jüpiter'in uydusuna gittim 4 gün kaldım geri geldim.. Nesi tartışılıyor bu saçmalığın?
Arkadaşlar ben inanıyorum demiyorum, sadece olan biteni yazdım. Siriusu savunduğum falanda yok, hatta sitelerine bakmış bile değilim. Benim öğrenmek istediğim yaşam formları farklı olan başka yaratıklar yaşıyor olamazlarmı.
Onur Atılgan yazdı:Bir canlı türü varsa baldırı çıplak koşturup duruyorlar mı atmosfersiz kaya parçalarının üzerinde de insan boyutuna kadar araştırılma ihtiyacı olsun.. Ay'da da henüz insan boyutundaki cisimleri gözleyemiyoruz, ne yapalım şimdi belki Ay'da gelişmiş bir medeniyet vardır mı diyelim?
Konu gerilmiş biliyorum... O kadar canım sıkkındı ki yani patlamak üzereydim işyerinde. Şu "baldırı çıplak" ı okudum ve şu anda herkes bana bakıyor "eyvah balatayı yaktı" diye. Yerdeyim kalkamıyorum... :lol:

Bu başlığı kilitlesek mi? Söylenecekler söylenmiş. Görüşlerimiz ve gerçekler 1. ve 2. sayfada dile getirilmiş. Artık bu konu kabak tadı verecek belli. Dünya dışı yaşamı bilimsel çerçevede konuşalım. Ama artık UFO kelimesi -zaten yasak ya- bir daha ağıza alınmasın. Hatta gerekiyorsa uyarmaya da gerek yok. Yazılınca silinsin direkt. Bunla uğraşacak vakti yok bu forumun üyelerinin.

Syg.
Arkadaşlar enerjinizi bu konularla tüketmeyin bence....yapılacak o kadar çok iş var ki!
Bu tür başlıklara girip bakmıyorum bile ama biraz eğlenmek amacıyla girdim, Onur'un "Ne demek yahu Jüpiter'in uydusuna gittim 4 gün kaldım geri geldim.. " sözüne kadar geri gitmem yetti :lol: Günlük eğlence dozunu almış durumdayım, yalnız birşeyi yanlış anlamadıysam UFO kısaltması yasak demişsiniz, tamam hem bizde hemde dünyada cılk'ı çıkarılmış durumda ama ufo gayet efendi bir kısaltma değilmi arkadaşlar ? Sonuçta tanımlanamayan uçan cisim... bunun yasaklanması bence biraz aşırı kaçıyor... tabii burada bence kelimesi anahtar.

Bu arada adminim Idi amin'im Burak senden korkmaya başladım ben :wink:

:merhaba
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Gezegen Fotoğrafları-Şule Kuzpınarı

Fotoğraf makinesi için t-ring ve aparat ald[…]

Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]