Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Güneş Lekesi mozaikini tek ben yapmıyormuşum :)

Aşağıda Gari Arrillaga' nın web sayfası ve çalışmaları mevcut. İncelemenizi tavsiye ederim;

http://www.astrogari.com/

Bir kaç tanesini de buraya kopyalıyorum.

Resim

Bence bu krater dehşet bir çalışma...

Resim

Resim

Bu şahsın aynı zamanda Sedat abi' nin almış olduğu 16"lik LB nin 12" lik versiyonu ve onunla çekilmiş güzel Satürnleri de var.

Resim

Resim
Yok benim de öğreneceğim çok şey var hala, renk filtreleriyle çekim, post-processing, soğutma.. vs vs.. Motor bile olmadan bunlarla uğraşmaya değmez diyerek geçiyorum hala hepsini.

Evet teleskobu gördüm.. İngiltere'deki Orion Optics yapmış.. Bu bizim Orion markasıyla isim benzerliği olan bir üretici, kalite olarak ise çok gömlek var arada.. Fiyatlarına da yansıtıyorlar zaten :)
Onur selam,

Ben o konuda çok çalışıyorum, çok yakında bombayı patlatacağım ve çok ucuza ekvatoryel dobson müjdesi vereceğim
Sedat Bilgebay yazdı:Onur selam,

Ben o konuda çok çalışıyorum, çok yakında bombayı patlatacağım ve çok ucuza ekvatoryel dobson müjdesi vereceğim
Sedat abi aradan biraz geçmiş ama böyle ucuz yapılabilecek bir platform var mı? Varsa paylaşabilirsen sevinirim. Bana da lazım çünkü :)
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]