Dünya'da ve Türkiye'deki çalışmalar, roketler, sondalar, uzay mekiği, uzay ajansları, programlar..
Dünya Dışı Yaşam, SETI projesi...
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Nasa Tv deki her anı kaydediyorlar mı?
Mesela ben Nasa Tv yi izlerken bundan bir kaç saat önceki bir görüntüyü yakalamak istemiştim. Print Screen tuşuna bastım ve painte yapıştırdım ancak bütün görüntü siyah renkte çıktı. Şimdi bu andaki görüntüye (eğer kaydediliyorsa tabi) ulaşabilir miyim?
Bu iş için özel yazılımlar var, ben de bazen film izlerken görüntü alabilmek için printscreen almaya çalışıyorum fakat olmuyor, video parçalarının görüntülerini almak farklı bir yazılım olmadan imkansız. Kaydettiğin o andaki görüntüye ulaşamazsın bu nedenle. Bir program kullanılıyor fakat onu ben de hatırlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Bora Boranlıoğlu
İlginçtir aslında bizim insanımızın gerçekten astronomiye ilgisi var,ancak doğru ve yeterli biçimde ve gerçek bilgiler kullanılarak bu merak işlenmediği için ya piyasa için üretilen söylentilerin etkisinde kalıyorlar ya da ilgilerini kaybediyorlar.Ama çevremde genelde gördüğüm bir şey,uydu ve mekiklerin yörüngeye gönderilme görüntüleri ile uzaydan yapılan dünya ve gezegen çekimlerinin çok büyük bir ilgiyle takip edildiği oldu.Bu branşla hayatında ilgilenmemiş insanlar ve hatta eğitim düzeyi bakımından ilgilenmesini beklemediğiniz kişiler bile böyle bir görüntüye veya habere rastlarlarsa mutlaka izliyorlar.Maalesef merak anlamında potansiyel var ama karar vericiler bu konuyu önemsemiyorlar.Bu nedenle gerçekten teşekkür ediyorum.Bir kaç ilgili arkadaşa da internet adresini verdim.Nasa TV ye birkaç izleyici daha kazandırdık yani :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih DEMİR
Media Player da izlemek için her hangi bir eklenti istemiyor.

Media Player da Dosya - URL Aç adımlarını takip edip aşağıdaki URL yi yapıştırıp açtığımızda ya da doğrudan tıkladığımızda (eğer ön tanımlı media okuyucusu WMP değilse ayarlı olan programla açılır) kanalı izleyebiliyoruz.

mms://209.73.191.78/nqsenc006_d?StreamID=87995515&pl_auth=74a6dcdc93d79da43647b200b2963c51&ht=120&b=8u272ld558bf44a5a64c0&CG_ID=1369080&Segment=149773

Ekran görüntülerini resim olarak kaydetmek için BS Player'ı öneriyorum. Buna benzer bir adımla URL yi yapıştırıp kanalı açıyoruz izlediğimiz görüntüde her hangi bir kareyi fotoğraf olarak almak için "P" tuşuna basmamız yeterli oluyor. Resimler otomatik olarak bir dizine kaydoluyor. Dizini BS Player program ayarlarından yapabilrisiniz.
gönderen Ekin Can DOĞAN
Akşam olduğu için izleyemiyorum. Yarın bakarım.
En iyisi kotasız 8 megabit/sn 'ye kadar rahatca takılmadan izliyorum. :)
gönderen Ertuğrul Aydın
Nasa tv tek çanaklarda çıkıyormu ayarlayınca, yoksa çift çanaklardamı çıkıyor. Bizde tek çanak var nasa tv yok. Çift çanaklarda varsa eğer babamı okula gitmeden ikna etmem lazım. Bilen biri bana yardımcı olursa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Anıl Şen
NASA TV Türkiye'den izlenmez.Amerika'da belirli bölgelerde izlenebilir.Boşuna uğraşmayın...
gönderen Ertan Koç
Ertuğrul Aydın yazdı:Nasa tv tek çanaklarda çıkıyormu ayarlayınca, yoksa çift çanaklardamı çıkıyor. Bizde tek çanak var nasa tv yok. Çift çanaklarda varsa eğer babamı okula gitmeden ikna etmem lazım. Bilen biri bana yardımcı olursa sevinirim.

NASA TV kanalları, yurdumuzdan doğrudan izlenme imkanı olmayan AMC-6 (72°Batı) ve AMC-7 (137°Batı) uydularındadır. Bu kanallar, ABD ve Kanada’da Dish Network, DirecTV gibi çeşitli platformlarda da yer almaktadır.

NASA TV’yi internet üzerinden izleyebilirsiniz uydu alıcıları ile izlemek imkansız.

İnternet üzeri izlemek için , www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Ayrıca bvt live tv programı ile online izleyede bilirsiniz.
gönderen Ertuğrul Aydın
Bilgiler için teşekkürler.
gönderen onurozaydin
Benim gibi kotalı arkadaşlar için söyliyim bu kanalı yarım saat izlediginiz takdirde 4 gbyt olan net kotanız yarı yarıya dolmakta .. BENDEN UYARMASI ...
gönderen Ertan Koç
Yiğit Kaçar yazdı:Canlı Nasa TV Web Cam

Resim

45 saniyede bir güncellenir.

Güzel bir uygulama yalnız 45 saniyede bir de sayfayı yenilemek gerekiyor :)
Gezegen Fotoğrafları-Şule Kuzpınarı

Fotoğraf makinesi için t-ring ve aparat ald[…]

Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]