Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Aşağıda bahsedilen vidyo kayıt imkanı yeni mi?
Hüseyin Altıntaş yazdı:Canon EOS 550D çıktı. 450D ve 500D ucuzlar umarım...

Resim
Kaliteli fotoğraf kareleri üretmenin dışında EOS 550D ile yüksek çözünürlükte FULL HD 1080p video görüntüler de çekilebiliyor. Tam manuel kontrol ile kullanıcılar ayarları çekim konusuna göre değiştirebiliyor. Yeni “movie crop” fonksiyonunu kullanarak görüntüleri odak uzaklığını değiştirmeden defalarca büyütmek de mümkün.
60d duyuruldu

Resim

"Canon Eos 50d'nin yerini almıştır. Canon eos 550d ile canon eos 7d arasında plastik gövdeye sahip bir kamera. Daha çok 550d'nin upgrade'i gibi. Af sistemi 50d'dekinin aynı, video özellikleri eklenmiş, full manuel kontrol imkanı var ek olarak. Ekran çözünürlüğü 550d ile aynı, 160 ° hareket edebilen ekranı pratik olmuş. Entegre speedlight transmiter eklenmiş 7d'deki gibi.
Kamera, üzerinde ham fotoğrafı işleyebiliyor. Fiyatı 1,149€ civarında olacakmış. Sdxc kartlarda 2 tb'a kadar destekliyor. Standart auto çekim modları haricinde bazı özel efektler de eklenmiş: film greni, soft focus, oyuncak kamera efekti ve minyatür efekti gibi..."

ek$i sözlük'ten alıntıdır.
Hangisi daha iyi 550D mi 5D mi numarasının küçük/büyük olması bir fark yaratıyor mu ?
Deniz Bostanov yazdı:Hangisi daha iyi 550D mi 5D mi numarasının küçük/büyük olması bir fark yaratıyor mu ?
Canon kameraları adlandırırken digit sistemi kullanıyor, örneğin

500D consumer (amatör fotografçılık)
50D prosumer (profesyonel ve consumer arası, yani yarı profesyonel diyebiliriz)
5D profesyonel

yani gelişmişlik sıralaması *D > **D > ***D şeklinde. Ama son zamanlarda işler biraz karışmaya başladı, en azından kimi açılardan.Örneğin eğer yanlış hatırlamıyorsam 50D nin yerine gelen bir kamera olmasına rağmen 60D'nin hem boyutu consumerlara daha yakın bir şekilde küçüldü hemde 50D de kullanılan magnezyum kasa yerine plastik kasa kullanılmaya başladı.
500D veya 550D daha az gelişmiş olmasına rağmen neden astrofotografi için daha çok öneriliyor peki ? Ben de yaklaşık bir ay içinde almayı planlıyorum.En iyisini almak isterim ve orta veya profesyonel olması daha iyi çünkü başka bir makinem var ondan dolayı deneyimim var ama hiç astrofotoğrafçılıkla derin uzay fotoğrafçılığıyla uğraşmadım.Makineyi daha çok alacağım 10" Orion Atlas için kullanmayı düşünüyorum. :D
Hangisi daha iyi 550D mi 5D mi numarasının küçük/büyük olması bir fark yaratıyor mu ?
5D'nin sensörü Full frame, yani 35mm film'e denk geliyor,full frame cihazlar lenslerde crop(kesit)'e uğramıyor,geniş açı sağlıyor.
550D'nin sensörü daha küçük APS-C 22.3 x 14.9 mm (1.6x conversion factor)

bu resimde 1.6x çarpanlı sensör ile full frame'ın farkı.
Resim

Alıntı(quotation)

http://www.estudioskurin.com/wp-content ... -frame.jpg
http://www.estudioskurin.com/categoria/videocamaras/
Deniz Bostanov yazdı:500D veya 550D daha az gelişmiş olmasına rağmen neden astrofotografi için daha çok öneriliyor peki ? Ben de yaklaşık bir ay içinde almayı planlıyorum.En iyisini almak isterim ve orta veya profesyonel olması daha iyi çünkü başka bir makinem var ondan dolayı deneyimim var ama hiç astrofotoğrafçılıkla derin uzay fotoğrafçılığıyla uğraşmadım.Makineyi daha çok alacağım 10" Orion Atlas için kullanmayı düşünüyorum. :D
Fiyat performans oranı nedeniyle olabilir, sonuçta 550 D de mükemmel bir kamera hatta ben elimde 50D olmasına rağmen zaman zaman 2. el bir 550D alıp sadece astronomi ve IR fotografçılık amaçlı kullanmayı düşünüyorum, ayrıca unutmamak gereken bir konuda teknolojinin sürekli geliştiği ben 50D yi aldığımda piyasaya yeni sürülen 550D consumer kategorisinde olmasına rağmen benim makinamdan üstün olarak video çekme özelliğine sahip, ki bu bile kimi astronomik çalışmalarda çok büyük bir avantaj olabilir. Ben 50D ile video çekmek istediğimde bizim gibi bir amatörün yazdığı bir programı kullanmak zorunda kalıyorum ve sonuçta aşağıdaki gibi atlayan ve yazılım tarafından çok kayıplı bir şekilde sıkıştırılan videolar elde ediyorum, 550D ise canavar gibi 720p video çekiyor...

http://www.youtube.com/watch?v=S1UDz4hTkjU
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]