Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
#119501
Anlatamadım galiba. Gezegen görmekle galaksi ve nebula görmek uyumsuz düşüyor. Galaksi ve nebula derin uzay demek. Yani çapı büyük teleskop lazım o zaman. Gezegen astronomisinde ise mütevazı bir çapa(7 cm yeterli) sahip ama f oranı sekiz ve üstü bir mercekli iş görürken derin uzayda mümkünse 20 cm aynalı almak doğru olur.

İstanbul'da veya başka bir yerde bir teleskopçu sizi doğru yönlendirmek çabasına bol miktarda kârlı satış çabasını da ekler haklı olarak. En iyisi özelden telefonumu yazıyorum, açın her istediğinizi sorun. Böyle yazmakla baş olacak gibi değil.
#119510
İyi akşamlar bir şey sormak istiyorum. Celestron Nexstar 102 slt kullanan arkadaş var mı? Varsa lütfen ama lütfen benimle iletişime geçsin. Ve birde Celestron PowerSeeker 80EQ nasıldır ,bana uygun mudur?
Not:az bilgim var. Çok ama cok acemi degilim. Lütfen cevap verin. Simdiden teşekkürler.
Ve son bir sorum daha var. Ben şimdi bir tane go to özelliği olmayan teleskop alırsam sonra ona go to özelliği ekleyebilir miyim?
Yanıtlarsanız çok sevinirim.
#119519
Evet fotoğraf çekme düşüncem var. Birde ben bir kaç teleskop buldum. Celeston Astromaster 90 EQ-MD,Astromaster 90EQ,Astromaster 90 AZ yi düşündüm bunlar bana uygun mu? Ne düşünüyorsunuz ? Ve bunlar hakkında tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Selamlar.
#119528
oğuzhan 1- bütçen nedir?
2- gözlem yerin neresi?
3- ne görmek istiyorsun?
4- fotoğraf çekmek istiyorum demişsin. Buna ayıracağın bütçe nedir?
Bunları bilmeden yorum yapmak oldukça zor. Takdir edersin ki burada sana 5 bin liralık bir teleskop aldırıp sonra da ben bunu istememiştim demeni hiç istemeyiz.
selamlar
#119531
Merhaba, aşağıda yer alan 3 teleskop arasında kaldım. Kullanan veyahutta bunlar hakkında bilgisi olan varsa gerçekten çok sevinirim. Ayrıca başka öneriniz de varsa onları da duymak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

http://www.celestron.de/product.php?CatID=45&ProdID=863

http://www.celestron.de/product.php?Cat ... rodID=1032

http://www.celestron.de/product.php?Cat ... ProdID=919
#119532
merhaba teleskop merakım için üye oldum tavsiye üzerine. birkaç konu okudum fakat amatör ve hiçbir parça bilmeyen biri için çok karısık geldi bana.
ilk olarak teleskop alırken dikkat edilmesi gerekenler diye araştırmaya baslamıstım aynalı mercekli şeklindeki kategoriye dayanan bir konu okudum sadece. fakat içine girdikce teknik bilgileri de görmeye basladım kundak gibi terimler görmeye basladım acıkcası madur görün cahilliğimi gerçekten kafam çok karıstı. kendimi bildim bileli uzaya meraklıyım lakin bütcem her zaman ekstra seyler için harcamaya elverişli olmadıgından sırf hobi için alamadım yıllarca. artık vakti geldi diye düşünüyorum.

siz deneyimli arkadaslara soruyorum teleskop alırken önce bilmem gereken hususları daha sonra teknik ve donanımsal gereklilikleri bana ayrıntılı yazabilen forumdaslarm olursa inanın cok duacınız olurum.
ayrıntılı bir uzay gözlemi istiyorum ben sadece gezegenleri değil, bulutsuları da görebileceğim ve aynı zamanda fotoğraflayabileceğim bir makina istiyorum.
tabii bütçem kısıtlı lakin bana kademe kademe anlatırsanız en azından yönümü ben de kendim bulabilirim söyleyeceğiniz kriteleri refere alarak iyi bir teleskop sahibi olabilirim diye düşnüyorum.
400 tl ye kdr baslangıc için bir bütçem var model tavsiyelerinizi de lütfen rica ediyorum.

bir sorum daha var, bu teleskopların arac gerecleri de ekstrem olarak alınmalıymıs sanırım bu kısım hakkında da bilgilerinizi lütfen rica ediyorum..
şimdiden çoook teşekkür ediyorum..

  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 142

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]