Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhabalar,Astrotrac hakkında forumda fazla bir bilgi yok.İçimizde birkaç kişide sanırım bu pratik alet var,Astrotrac hakkında bilgilerinizi burda paylaşabilirmisiniz? Kullanımı,taşıma kapasitesi varsa örnek fotoğraflarını merak ediyorum...

İlerleyen aylarda bendeki WO 88 (F=500mm) için bir tane edinmeyi düşünüyorum... :ye

Selamlar,
Cüneyt
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim öztürk
Cüneyt Bey merhaba...
Astrotrac konusunda en iyi bilgiyi yine Sedat abiden alabiliriz. Ben kendisinden aldım bu sistemi, taşıma kapasitesi 15 kg. Şimdi Sedat abi "aldın da bi faaliyetini mi gördük" diyecek ama :lol: Cihazın kutup ayarı konusunda çok hassas olduğunu bizzat Sedat abi söylemişti fakat ben konu hakkında hassa olamayınca iyi sonuçlar elde edemedim (sebep aşırı bilgisizlik :aah ). size sistemle ilgili birkaç fotoğraf ekliyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhaba İbrahim bey fotoğraflar için teşekkürler,güzel ekipmanlarınız var...Astrotrac'ı çok değişik varyasyonlarda kullanabilirsiniz...

Uzun zamandır yaşam koşuşturması ve çocuklardan fırsat bulup köydeki teleskobumun başına geçemiyorum...Artık sadece yaz aylarında başına geçebileceğim...O nedenle kompakt sistemlere yöneldim,bende Sedat beyden hutech mod. Canon 550D ve İoptron Sky Tracker takip sistemini aldım.İkisinden de çok memnunum...Sedat bey'ide masrafa sokmuş gibi oldum,ama iyi oldu sonuçları ortada...

Yeni yılda almayı düşündüğüm ekipmanlardan biri Astrotrac olacak,forum ahalisine şimdiden duyrulur.İkinci el Astrotrac aranıyor.... :kanit

Selamlar,
Cüneyt
Kullanıcı avatarı
gönderen ibrahim öztürk
Teşekkür ederim Cüneyt Bey...
Ekipmanlarımdan memnun olmadığım tek takım ve en önemlisi olan fotoğraf makinası. Sony a100 iso değeri 400 den sonra sapıtıyor. :aah Benim de ilerleyen aylarda canon 60d gibi bir düşüncem var. Tabi tecrübesizlik hat safhada; kutup ayarı konusunda sıkıntılar yaşıyorum. Kafamda her şey yerli yerinde ama, sanırım daha çok hata yapmam gerekiyor ki bir şeyleri tecrübe edineyim. Benim en büyük imkansızlığım Ankara'da yaşamak ve hemen alıp başımı gidememek. Ankara'dan en azından orta dereceli karanlık olan bir yere gitmek en aşağı 100 km düşünün artık ışık kirliliğini. Bir de fotoğraf makinasının yetersizliği hakikaten o kadar yolu gitmeye değer mi diye düşündürüyor. Sedat abiden malzemeleri alalı 1 yılı geçti ama, kayda değer bir şey yapmadım daha bu da sıkıcı bir durum. Zaman içerisinde sanırım.

It is the graphic designing software for Windows P[…]