Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Burak Yakut yazdı:Harika olmuş...

Araştırmacı ve akıllı adamın elinden birşey kurtulmuyor...

Önce Ahmet, sonra sen... Ne güzel 1 aydır yatıyordum...

İlla kurduracaklar bana teşkilatı... Ama kursak ne olacak adam uyduları da gayet güzel çıkartmış...

Yahu adam rekabetten besleniyor. :)

Teşkilatı kurmana vesile olcaksa, senin güzel çalışmalarını görmek için ben ara ara vereyim şerbeti buradan. :)

Burak, bu konuda seninle kapışamam ama tavla da acımam.. :P

Yorumlarına büyük önem veriyorum. Teşekkürler, selamlar.
Yuce Doruk yazdı:Renk, detay, keskinlik ne ararsan var :D Harika bir çalışma Selçuk abi ellerine sağlık. Etkinliklerde devamlı derin uzay çekimi yapıyordun, artık gezegen çekimlerine de başlarsın abi ara ara :)
Sağol Yüce,

Şehir içinden derin uzay yapamıyorum, yapınca tatmin olmuyorum ortaya çıkan sonuçtan. Karanlığı bulunca yine derin uzay çalışırım ama dersen ki gezegenlerde de çok daha iyi sonuç verir, o zaman onu da planlarım önümüzdeki etkinlikler için. :)
Bende jupiter açılışı yapayım artık dedim geçen hafta. İlk çekimim malesef kötü seeing'e denk geldi. Damian Peach'in youtube kanalındaki seeing örneklerine baktım şöyle bir. Benim video, onun "Poor - Very Poor seeing " videosuna benziyor. Hatta daha da kötü. Buna rağmen sonuç beni mutlu etti, umutlandırdı. İleride daha iyilerini yapabilirim umarım. :)

Selamlar..

jupiter ve Ganymede - 19.11.2013 - 03:30
C9.25 - Televue 2x - Alccd5Lc - (RG-RGB)

Resim
Hayırlı olsun abi. Kötü şartlara denk gelmişsin ama güzel bir çalışma olmuş.
Ganymede deki delik konusu benimde dikkatimi çekti.. Öyle çıktı bu video da napayım.. :) hehehe

Deliği geçtim ben, bari backgroud'u yeterince karartsaymışım.... Lekeler oluşmuş ve epeyce görünmüş. Gören yıldız sanacak yau..! :D

Seeing konusunda emin değilim hala.. Belki güzeldir, ne bileyim. :) Damian Peach'in çekimleri ile kıyaslıyorum sanki adam C9 kullanıyor... Çekimlerdeki görünen ayrıntıyı karşılaştırdım ben...
mehmet GÖKÇE yazdı:Tebrikler Selçuk. Sonuç gayet güzel. Biraz detay alabilir miyiz :merhaba
Mehmet selam,

Çekimi C9.25 teleskop ve 2x barlow kullanarak yaptım. Kullandığım kamera ALCCD5L-II (Renkli).

Video Capture işlemini FireCapture uygulaması ile yapıyorum. Kaydettiğim videoyu, Virtualdub uygulaması ile önce framelere ayırıyorum ardından RGBSplit uygulaması ile Kırmızı, Yeşil, Mavi kanallara ayırıyorum. Bunları Autostakkert programı ile istifliyorum. Bu çekimde 2dk lık video ile yakaladığım 4800 civarı frameden 3000'ini kullanarak istifleme yaptırdım. Registax'ta wavelet ler ile oynayarak netleme yapıyorum her kanal için. Buradan çıkan sonuçlarıda Photoshop'ta birleştiriyorum. Kırmızı ve Yeşil kanallarıda ayrıca birleştirip Luminance kanal olarak RGB kanallara ekliyorum.

Yazması bunları yapmaktan daha zormuş.. :) Üşengeçliğim için kusuruma bakma.
Selcuk ellerine saglik.

Bir renk koru olarak, bu Jupiter fotografinin, bu forumda, bugune kadar gordugum en guzel renklere sahip Jupiter fotografi oldugunu iddia edebilirim :)
Sedat Bilgebay yazdı:Selcuk ellerine saglik.

Bir renk koru olarak, bu Jupiter fotografinin, bu forumda, bugune kadar gordugum en guzel renklere sahip Jupiter fotografi oldugunu iddia edebilirim :)
Sedat abi, renk körü olduğunu biliyordum ama bu kadar ileri seviyede olduğunu tahmin etmemiştim. :lol:

Teşekkür ederim.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

It is the graphic designing software for Windows P[…]