Ekim ayı yarışma başlıkları

En çok beğendiğiniz fotoğraf aşağıdaki katılımcılardan hangisine ait?

Mustafa Enes
5
17%
Ahmet Emre Yılmaz
2
7%
Muaz Erdem
2
7%
Y. Emre Öğretmiş
1
3%
Burak Yakut
1
3%
Can Karaot
12
40%
Defne Giraud
3
10%
Özgür Can Özüdoğru
2
7%
Sedat Bilgebay
1
3%
Ertan Koç
1
3%
#69304
Ekim 2010 için serbest fotoğraf yarışmasıdır.. Lütfen tüm katılımcılar tek bir ileti yazarak kurallara uygun olarak tek bir fotoğrafı, gerekli fotoğraf detaylarıyla birlikte, hiçbir yorum katmaksızın burda paylaşsın. 25 Ekim 2010, saat 00:00 'a kadar dileyen herkes fotoğraf ekleyebilir. 25 ekim'de konu kapatılarak oylama sürecine geçilecektir. Tüm katılımcıların aşağıya eklenecek olan kuralları okumasını rica ederiz:
Kurallar:

1- Yarışmanın esas amacı eğlenmektir, maddi yada statü olarak bir getirisi olmadığı için "centilmenlik" esastır, yorumlarda buna dikkat edelim.
2- Eklenen fotoğrafın forum sayfalarını taşıracak kadar büyük olmaması gerekmektedir. Dolayısıyla yatay eksende 700, dikey eksende 1000 piksel bir üst limittir. Fotoğrafların yüksek çözünürlüklü versiyonları yarışmaya katılamaz, sadece bu çözünürlük limiti içindeki fotoğraflar yarışabilir. Dosya boyutunun 1 MB'ı geçmemesi gerekir.
3- Fotoğrafların yayınlandığı başlık altında yer, tarih, ekipman bilgisi ve kısa da olsa fotoğrafla ilgili bir miktar detay yazılması zorunludur. Bunlar dışında hiçbir yorumun yer almaması gerekir. Katılımcılar dışında başkalarının başlığa ileti yazması da yasaktır.


4- Tüm fotoğraflar, yarışmanın içinde bulunduğu "sezonda" çekilmiş olmalıdır. Örneğin Jüpiter fotoğrafı çekiyorsanız, çektiğiniz fotoğrafın bu Jüpiter sezonunda çekilmiş olması gerekiyor, geçen sene çekilen fotoğraflar kullanılamaz. Sezonluk olmayan fotoğraflar için (örneğin Ay, Güneş vs fotoğrafları için) yarışma tarihi itibariyle 1 yıl öncesine kadar çekilen fotoğraflar kullanılabilir.
5- Bir yarışma dalında birincilik kazanan kişi, ertesi ay aynı yarışma dalına katılamaz, bir ay beklemesi gerekir. Elbette birincilik kazanmadığı diğer bütün dallardaki yarışmalara katılması serbesttir.
6- Her kullanıcı, bir ayda en fazla 3 yarışma dalında fotoğraf yollayabilir. Uzay çobanları üyeleri için bir sınır yoktur.
7- Ad soyad bilgileri belirsiz olan kullanıcılar yarışmalara katılamaz.
8- Fotoğraf yollama aşaması 25 Ekim 2010'a "kadar" sürer, oylama süreci de o gün başlayıp ay sonuna kadar sürecektir.

UYARI: Tüm oylama süreci, tüm kullanıcılarımıza açık olacaktır. Moderasyon olarak oylamaya katılan herkesi buradan görüyoruz. Oylamalara hile karıştırılması yada benzer bir takım suistimaller tespit edilirse ağır cezalar uygulanacaktır. Buradaki amacımız birbirimizi yenmek değil, kendimizi geliştirmek için birbirimizi teşvik etmek, eğlenmek. Lütfen bunu unutmayalım.
Yarışmanın konusu: Gökbilim ile ilgili olmayan, estetik değer taşıdığına inandığınız her türlü fotoğraf yarışmaya katılabilir. Doğa fotoğrafı, şehir fotoğrafı, vs her şey olabilir.
#69621
Resim
 • File Name IMG_3255.JPG
  Camera Model Name Canon DIGITAL IXUS 100 IS
  Shooting Date/Time 03.08.2010 13:48:03
  Shooting Mode Program AE
  My Colors Mode Off
  Tv (Shutter Speed) 1/60
  Av (Aperture Value) 3.2
  Light Metering Evaluative
  Exposure Compensation 0
  ISO Speed 160(Auto)
  Lens 5.9 - 17.9 mm
  Focal Length 5.9 mm
  Digital Zoom None
  IS Mode Shoot Only
  Image Size 4000x3000
  Image Quality Fine
  Flash Off
  White Balance Auto
  AF Mode Single AF
  AF Range Mode Macro
  Parameters Contrast Normal
  Sharpness Normal
  Saturation Normal
  Color Space sRGB
  File Size 2618 KB
  Drive Mode Continuous shooting
Kedimiz Zagor Tenay
Marmaris
#71002
Katılım aşaması sona ermiştir.
Şu an buraya bakan tüm üyelerimiz; en beğendiğiniz çalışmaya oy kullanırsanız çok seviniriz.

Yarışmaya ve de oylamaya katılan herkese teşekkürler.

Oylama 31 Ekim 2010, saat 23:59 itibariyle sona erecektir.

Lütfen kimse bu iletimin altına bir şey yazmasın. Teşekkürler. Oylarınızı bekliyoruz..

-------------------

Not: Yarışmaya katılım 10 yarışmacıyla sınırlı olduğı için Onur Atılgan ve Tayfun Varol'a ait fotoğraflar Kasım ayındaki yarışmaya kaydırılmıştır:
http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=64&t=6495