Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen €MRE YILMAZ
#118577
Arkadaslar bu ise yeni baslayacagim ama bu bnm içinmeraktan ötede bi ask hep ozgurce gokyuzunu gozlemek oralarda :) neler ordugunu ogrenmek o heycani yasamak istedim. Ve simdi bir teleskop almaya karar verdim . Bir cok site teleskop satiyor ve en iyisinden en kotusune her turlu teleskoplar var . ama bu iste belirgin 5 marka dikkatimi çekti bunlar celestron ,tasco,panter ,konus ve maide ama bnm butceme ve gozume panter celestron ve tasco ilisti Benim bir teleskoptan istedigim der inuzayi bzlemletsin ayin y uzeyinde nevar ne yok ostersin ne var ne yok derken yani gay bnce et net ve duzgun bi sekilde bana gostersin diger gezegenleride 1 nokta seklinde degilde bbelirgoin sekildgostersin ve 1 sene sonrada bir makina alip resimlemek istiyorum hgorfuklerimi ama malum ogrenciyim bu dediklerimi yapacak en ucuz teleskop sizce hangisidir asagida b nm begendiklerimi link atacagim ama bn durbunle felan baslamak istemiyorum normal teleskopla baslamak istiyorum . http://www.sanalpazar.com/Panther-20-60 ... sp46106189 http://www.sanalpazar.com/Tasco-Spacest ... sp45604533 http://www.sanalpazar.com/Celestron-210 ... sp45557722 bnce en iyisi celestron gibi ama bunlar dediklerimi yaparmi bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum.
gönderen halill07
#118579
Celestron ve Meade dışında teleskoba para vermeyin. Şu ürün başlangıçta işinizi görür, ilerde çok ciddi paralar verecek imkanınız olunca büyük bir teleskop alırsınız:

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-k ... -186877311

http://urun.n11.com/outdoor-teleskop/ce ... -P26880387

http://www.hizlial.com/celestron-21036- ... p/10374033

Bu sitelere güvenebilirsiniz. Hepsi aynı teleskoptur. En ucuzu en üstte. Fiyat farkları ciddi değil. Hangi siteden alırsanız artık.
gönderen halill07
#118581
HELLBOY yazdı:Peki dediklerimde tatmin edermi beni ?

Hayır. Benim önerdiğime oranla birinin odak mesafesi kısa olduğu için parlak cisimlerde renk dağılır, panterin de mercek çapı küçük. 70 mm mercek ve en az f8 odak tercih edilir.
gönderen halill07
#118583
HELLBOY yazdı:dediklerimi yapabilecegim bi teleskop onerirmisiniz
Dediklerimde kelimesini yanlış anladım herhalde, söylediğiniz teleskoplar sizi tatmin etmez ama benim söylediğim fena değil. seçtiğiniz teleskoplarda fiyat 500-600 lira arasındaydı, o yüzden ben de ona dikkat ederek öneride bulundum. Ayırabileceğiniz bütçe daha yüksekse rakam belirtin, ona göre yazayım. Bir de fotoğrafçılık için ucuz teleskop olmaz. EQ kundak ve takip motoru lazım. Fiyat 2000 lirayı bulur, hatta geçer. Öyle bir bütçe varsa ona göre önerelim. Derin uzay için de o civarlarda fiyatı olan teleskoplar lazım. Fakat başlangıç düzeyi amatör kullanım için yazdığım teleskop iyidir.
gönderen €MRE YILMAZ
#118584
fotograftan vazgecebilirim de ayda bni gezdirebilecek bir teleskop ve diger gezegenleride nokta seklinden cikaracak bi teleskop istiyorum hani eq kundak dediniz celestron powerseeker 127eq alabilirim en fazla gonderdigim ilk 3 linkteki bunlara ytr diye dusundugumden onlarin linkini attim yani bnm icin ne kdr ucuz olursa iyi olr ama 127 eq alabilirim.
gönderen halill07
#118585
HELLBOY yazdı:fotograftan vazgecebilirim de ayda bni gezdirebilecek bir teleskop ve diger gezegenleride nokta seklinden cikaracak bi teleskop istiyorum hani eq kundak dediniz celestron powerseeker 127eq alabilirim en fazla gonderdigim ilk 3 linkteki bunlara ytr diye dusundugumden onlarin linkini attim yani bnm icin ne kdr ucuz olursa iyi olr ama 127 eq alabilirim.


Alabiliyorsanız 127 eq alın, diğerlerini silin kafanızdan o zaman.

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]