Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen Casablanca
Arkadaşlar Konus 20x80 dürbün sipariş verdim ancak bu dürbün hakkında açılan konuda arkadaş pek memnun kalmamış galiba ama başka bi üye de öyle kolay kolay sıkıntı çıkarmayacak sağlam bi ürün olduğunu söylemiş ki içime kurt düştü :? Dürbünün sağlamlığını kullanan diğer arkadaşlarda yorumlarsa sevinirim.Benim sormak istediğim şimdi bu dürbün ortalama 2.5 kg şimdi buna uygun tripod bulamıyorum ...Yine internetten sipariş vericem ama kamera foto makinası vs aletlerin tripodlarına da uyum sağlıyor mu bu konus ? Hafif rüzgar estiğinde devrilmesin dürbünle tripod ...
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Bu dürbünü kullandım. Çok da memnun oldum, hatta buradan sattım. Herhangi bir sorunuyla geri dönmedi alan kişi de. Tripodda 50-100 lira arasında sağlam bir tripod alırsanız sorun olmaz. Fotoğraf makinesini de tripoda takabilirsiniz tabi. Tripodda üstte bir aparat var. Onu dürbüne, kameraya, vidalı girişi olan herhangi bir alete takıp tripoda koyuyorsunuz.
gönderen Casablanca
Digipod Tr-580a tripod düşünüyorum ne dersiniz çünkü diğer tripodların max taşıma kapasitesi genelde 2 kg dürbünde ortalama 2.5 kg sonuçta :) cevabınız için de ayrıca teşekkür ederim.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]