Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen fetiihh
Mehmet Kolak yazdı:Merhaba,

KONUS 20x80 de merkezdeki odak milinin kırılması olayı benim de başıma geldi. Dürbün düşmedi, zorlanmadı ama aldığımın 2. günü gevşedi ve elimde kaldı. Dürbünü aldığım Harun Bey'e (garantiste.com) gönderdim. İnceledi, kırıldığı için garanti kapsamında olmayacağını söyledi. Ancak ücretsiz tamir ederek geri gönderdi. Şu an bir sorun yok . Sağolsun.

İyi günler.

Vayy be kardeş, büyük ihtimal aynı sorundu. Yapıldığı çok iyi olmuş. Bana da 100 TL'ye sıfırını göndeririz demişlerdi, Şimdi de tüketici haklarıyla uğraşıyorum, bayağı uzun sürecek gibi ama peşini bırakmıycam, dur bakalım nolacak..
merhabalar, ben de artık bir dürbün alıp gökyüzü gözlemlerimi biraz daha geliştirmek istiyorum. konus 20x80 gördüğüm kadarıyla çoğu kişinin tercih ettiği bir dürbün. ama ben ilerde teleskop almak istediğimden buradaki can alagöz arkadaşımız ve 1 2 yerde daha gördüğüm kişilerin tavsiyesiyle Nikon Action ex 12x50 gibi daha küçük bişey almak istiyorum. teleskop alacağım için konus tan vazgeçmem mantıklı olur gibi geldi bana, sizin fikirleriniz nelerdir?
Işık Hızı ve Zaman

Öncelikle bildiğiniz gibi hiç bir şey,[…]