Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
Casablanca kardeş mi diyeyim, arkadaş mı diyeyim yaşını göremiyorum da ama yani şaşırıyorum şu duruma. Neden diyeceksin? Soru sormuşsun. Tavsiye almışsın. Ama yine de gidip tavsiyeye uymak yerine gidip yine de sıkıntıların yaşandığını bile bile malum yerden alışveriş yapmışsın ve şimdi sorun yaşamışsın ve acaba paramı gönderirler mi diye soruyorsun pes :) Harun Bey'le sorun yaşamazsın... Her türlü yardımcı olur... Öte taraftan ben artık anladım ki insanlar buraya gerçekte tavsiye almak için girmiyor... Onların kafalarından geçeni onaylayalım diye soruyorlar... Aksini söyleyince kabahatli biz oluyoruz ama sonuçta hep aynı hüsran hikayeleri tekrarlanıp duruyor...
O zaman bundan böyle senin adın Dördüncü Onur olsun :) Bir de agresfiliğe lüzum yok ... Sen de bizim gibi yüzlerce, binlerce üyeye hep aynı cevapları vermek durumunda olsan bu duruma şaşırırsın. Kimse özel değil burada hepimiz aynıyız, kimseye iltimas yok :) ...
Hocam agrasiflik değil... sıkıntı olduğunu bile bile dediğiniz içn dedim aklı başnda bi insan niye sıkıntı olduğunu bile bile zorlasın o siteyi :D Ayrıca burdaki tavsiyeleri göz önünde bulundurduğum için iptal olduğu anda garantisiteden sipariş verdim...teşekkür ederim herkese yani
Harun Bey satış sonrasında da size destek olacaktır. Hayırlı olsun şimdiden. Normalde paranız iade edilecek ancak sitenin bu gibi durumlarda nasıl bir politika izlediğini, ne kadar sürede hesabınıza geçeceğini ya da ne şekilde ödeneceğini bilmiyorum. Onu sitedeki şartnameden öğrenebilirsiniz.
Ferit bey önerileriniz için teşekkür ederim..Artık tek dert ona uygun bi tripod'a kaldı dürbün seçerken bu kadar zorlanmadım açıkçası :) bütçeyi aşmaması lazım titrememesi lazım bu tür şeyleri yazmaya gerek bile yok aslında sağlam çok pahalı olmayan tripod lazım ...
Harun Bey'e sorun isterseniz o size yardımcı olacaktır. Hatta Harun Bey'de de vardır. En az 3 - 4 kg taşıma kapasitesi olmalıdır diye düşünüyorum. Kalitesine gelince de tripot için en kadar bütçe ayıracağınıza bağlı fiyat aralığı oldukça geniş :)
İrtibata geçtik herşeyi hallettik yarın sabah kapıda bakalım kargo sağolsun bekletmedi tripotta da yardımcı oldu tabi gönül verdik kaliteli güzel bişi olsun dedik :D bi daha ki ay aç gezicez yapıcak bişi yok :D
Şimdiden hayırlı olsun diyelim hem gökyüzü hem de kara gözlemi yapabileceğiniz güzel bir dürbün sahibi oldunuz. Ben bir etkinlikte o dürbünle Ay'a bakmıştım gerçekten büyülendim. Teleskopta gözlem tek gözle yapıldığı için her şey aynı fondaymış gibi görünüyor. Ancak dürbünde iki gözün de kullanılmasıyla baktığınız objedeki derinliği fark ediyorsunuz. Bulutsuz gecelerde keyifli gözlemler dilerim.
Mrb lar,daha önce üyeliğim vardı fakat kullanıcı adı ve şifre hatası yüzünden tekrar üyelik aldım.Uzun araştırmalar ve tavsiyeleriniz sonucunda hız.. com dan konus 20x80 alamaya dürbün almaya karar verdim.Mevsim itibarı ile yanlış bir zaman belkide ama artık alamk istiyorum.Sizde ricam bu konuş dürbün için uygun fiyatlı tripod bulamıyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Birde keşke eski üyeliğimi tekrar alabilsem..
Tekrar dan hoşgeldiniz nuri bey ancak uzun araştırmaları yaparken bu sayfanın tepesinde hızlıaldan bu dürbünü alan arkadaşların sorun yaşadığını farketmediniz sanıyorum.kararınızı bi gözden geçirin bence.Tripod konusunda hemen az yukarıda Harun Bey in yardımcı olabileceği söylenmiş bir araştırın isterseniz tripodu da casablanca arkadaşa sorun o da yeni almıştı.
Bu bölümü okudum fakat öncelikle fiyat farkı çok,bir ikinci sanki bu münferid bir vakaymış gibi geldi bana.Sitedeki yorumlar genelde olumlu.Kesinlikle ısrar etmiyorum o sitede medyamarkt ta da görmüştüm ordan da alabilrim aslında fakat benim uygun olması biraz daha önemli.Anladığım kadarıyla Harun Bey ile irtibata geçmem gerekiyor.Nasıl bulabilrilm kendisini ?
Işık Hızı ve Zaman

Öncelikle bildiğiniz gibi hiç bir şey,[…]