Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
Bu tür ürünleri alırken aldığınız yer çok önemli. Sonuçta 24 ay garantili diyorlar ancak karşınızda muhatap bulabileceğiniz, satış sonrası destek veren o kadar çok yer yok. Keşke yardımcı olabilseydim ancak anladığım iş değil yanlış yönlendirmek istemedim. Umarım sorunuz en kısa sürede düzelir de dürbününüze kavuşursunuz. Malum, Jüpiter sezonu açıldı 4 büyük uydusuyla birlikte sizi bekliyor :)
gönderen fetiihh
Ferit Gür yazdı:Bu tür ürünleri alırken aldığınız yer çok önemli. Sonuçta 24 ay garantili diyorlar ancak karşınızda muhatap bulabileceğiniz, satış sonrası destek veren o kadar çok yer yok. Keşke yardımcı olabilseydim ancak anladığım iş değil yanlış yönlendirmek istemedim. Umarım sorunuz en kısa sürede düzelir de dürbününüze kavuşursunuz. Malum, Jüpiter sezonu açıldı 4 büyük uydusuyla birlikte sizi bekliyor :)
Teşekkür ederim yorumlarınız için, dediğiniz gibi umarım kısa sürede kavuşurum dürbünüme ve hep birlikte gözlemleriz
gönderen fetiihh
Sonunda dürbün elimde patlamış bulunmakta, ithalatçı firma olan pan-film müthiş ilgisiz, tam 10 gün olmuş ürün ellerine ulaşalı üç defa aradım hep baştan savma cevaplar, en son bugün aradıktan sonra hızlıal'a ulaşıp ilgilemelerini istedim. Sonuç; onların gerçekten ilgilenmelerine rağmen dürbün elimde patlamış durumda.. Dürbünün odaklama ayarını yapan içindeki vida kırılmış nasıl olmuşsa, bu durumda da garanti dışı kalmış ve 100 TL' ye sıfırını göndereceklermiş, yapılmıyormuş yani. Ben o odak ayarını çevirerek nasıl kırdıysam dışardan acaba.. sonuç olarak gözlem hevesimiz başlamadan bitmiş bulunmakta, nasip değilmiş, bakalım gönderirken 20tl ödediğim kargoyu kendileri ödeyecek mi? Durum bundan ibaret kısmettt
gönderen fetiihh
Ferit Gür yazdı:Yapılacak bir şey yok mu acaba? Gerçekten tamir edilme şansı yok mu? Üzüldüm şimdi bakalım forumda belki anlayan birileri bir yol gösterebilir.

Ferit bey, dürbün geri gelince bi sordurucam yapılabilecek mi diye. İthalatçı firma 100 TL'ye sıfırıyla değiştirelim diyo ben artık nasıl güvenebilirim bu firmaya, dürbün geldiği ikinci gün elimde kalıyor, gönderince kullanıcı hatasından deniyo. Yani, düştü deseler üründe çizik bile yok sıfır olduğu için. Bilemiyorum zaten artık cidden kısmet değilmiş kullanmak.
Herhangi bir darbe olmaksizin sirf cevirme ile o milin kirilmasi imkansiza yakin bir durum. Uretim hatasi soz konusu olmali. Her turlu hakkinizi arayin bu tip bir hataniz olmadiginizdan eminseniz... Bu arada hic de fena bir urun degildir esasinda bir cok arkadasimiz kullaniyor fiyat performans orani yuksek bir urundur...
Tüketici hakları seçeneğini bence de deneyin. Baksanıza Güven Bey de öyle bir sorunun darbe olmadan zor olacağını söylemiş. Zaten tüketici hakları gerekeni yapacaktır.
Durduk yere karşı tarafın 100 tl ye yenisini yollayayım demesi kıllandırdı beni. Onlarda bir şeylerin farkında demek az zarar ile kapatmaya çalışıyorlar işi. Bir sonraki hamleleri de stoklarda kalmadığı olacak hazırlıklı olun. Daha sonra ki yalanda ürünler gümrükte bekliyor bandrol işleri yüzünden denecek.. Bunlar en kötü senaryolar.
Tam hatırlamamakla beraber şöyle bir şey olduğunu biliyorum.Yasal süre içerisinde(sanıyorum 15 gün)hakem heyetine başvurursanız onlar sizin yerinize ürünü alıp firmaya götürüp ayıplı mal verdikleri gerekçesiyle aynısını alıyor size veriyorlar.Hiç muhatap olmuyorsunuz bile.Ancak bu hakem heyeti nerdeydi nasıldı hatırlamıyorum.Bir benzeri mobilyacı da başıma gelmişti ancak mobilyacı uyanık çıktı 15 günü geçirttirmişti bize biz uyanana kadar.Forumda avukat arkadaşlar varsa onlar daha iyi bilir.
gönderen fetiihh
Ürünün faturasının kesildiğinde tam araya bayram tatili girdi 5-6 güne elime ulaştı. Gelince, tekrar araya haftasonu girdi ithalatçı firmanın eline de 4-5 günde ulaşmış, Şu an da 10-12 gün olmuştur firmaya varalı. yani, o 15 günlük süreç geçmiştir. Bu öğrendiklerimi de hızlıal'ı onlara yönlendirmesem yine bana başka manalar söyleyeceklerdi. İlginç olan ürünün geldiği ikincisi gün odak ayarını yaparken sürekli dönmeye başladı, zaten ilk buraya yazmıştım nasıl yapılabilir diye, sonra indirince tripodtan üst iki merceği elime geldi, bende direk kutusuna koydum. Bana söyledikleri dürbünün hiç yapılamayacağı, bi o kadar saçma ki bana 100 TL karşılığı sıfırını gönderelim demeleri, ben 20 iş günü geçmeden en azından tamir aşamasındadır diye biliyordum ama maalesef o da olmuyormuş. Yani odak ayarını çevirirken nasıl içindeki o vidamı, demir mi neyi varsa bu nasıl kırılır anlamıyoruz. eski ucuz bir dürbünde odak ayarını sürekli çevirmeye çalıştım kesinlikle çevrilmiyor ki, basit bit dürbün bu denediğim. Bilmiyorum bakalım ürün elime direk gelicek mi, tüm hevesimiz de kırıldı.
Hakem heyeti cozer. Genellikle belediye binalarinda olurlar ama internetten bolgeniz icin arama yaparsaniz bulursunuz. Siz gidin oradaki emekli avukat amcalar atletlerine kadar alir paranizi onlardan :)

Ugrasmak beklemek istemem derseniz garantisite.com Harun bey' e bir telefon acin belki yardimci olabilir.
Benim şahsi görüşüm daha güvenilir sitelerden almanız. garantisite.com Harun Bey var dürbün ve tripot konusunda yardımcı olur hızlıal.com da güvenilir sitedir belki ama sonuçta aracıdır. Başlığı açan arkadaş da o siteden almış ve bir problemle karşılaşınca servis konsunda ne sıkıntılar çektiğini görmüşsünüzdür. Yine kararı siz vereceksiniz tabi ki. Eğer ellerinde varsa en geç 4-5 güne kadar gelir diye tahmin ediyorum.
Dediğiniz gibi oldu ve 9 gün içerisnde hızlı al yine göndermedi 3.gün aradım aynı 5.gün aradım aynı bugün aldık yarın göndericez geldi gelecek ve en sonunda arayıp tartıştık baya sonra isterseniz iptal edelim stokta yok vs vs dediler dedim iptal edin ...Bende sizin önerilerinizle garantisite.com Harun Beyden verdim siparişi şimdi inşallah bu sefer hüsrana uğramam ...Bir de sormak istediğim hızlı al iptal etti ürün siparişini para direk hesabıma geçer mi ?
Işık Hızı ve Zaman

Öncelikle bildiğiniz gibi hiç bir şey,[…]