Gökbilim

Teleskop, ayna, takip motoru yapımı. Kullanılan malzemeler, malzeme temini, fiyat dökümü, gerekli döküman, devre şemaları... Amatörlerin uğraşları sonucu yaptıkları veya tamamlayamadıkları gözlem araçlarını tanıttıkları bölüm. Kullanılan teknikler, karşılaşılan sorunlar, malzeme temini, kaça mâl ettikleri, fotoğrafları...
gönderen Afanero
Merhabalar arkadaşlar,abiler,kardeşler...

Ben daha çok yeniyim bu konuda. Araştırma aşamasındayım diyebilirim. Şu an daha yapım aşamasındaki terimleri anlamayıp o terimleri araştırma aşamasındayım. Durum o kadar vahim benim için. Fakat aşırı derecede hevesliyim bu konuda ve teleskopumu yapıp gökyüzüne bakmak istiyorum. Hepinizin belirli bir tecrübesi var. Ben de sizin bu tecrübelerinizden tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum. Ayna yapımını araştırıyorum. Üstteki konularda verdiğiniz linkleri inceledim,incelemeye devam ediyorum. Fakat henüz nasıl yapabileceğim hakkında bir fikir oluşmadı kafamda. İlk defa deneyeceğim,benim için çok zor olacak teoride anlasam bile bu işin pratiği eminim çok daha meşakkatlidir. Her türlü önerinize,tavsiyenize sunacağınız kaynaklara şu aşamada çok ihtiyacım var. Araştırmalarıma devam ediyorum fakat bu işi bilen abilerimden,kardeşlerimden,arkadaşlarımdan yardım almak başarabilmek açısından çok güzel olurdu..

Bu konuyu okuyan,yardım eden en azından okuyup inşallah başarır diye dua eden herkese teşekkür ederim..
gönderen Afanero
Halil hocam çok sagolun. Atilla hocayla bağlantıya geçtim,pazartesi başlıyorum inşallah teleskobumu yapmaya.
MERAK - TELESKOP ÖNERİSİ

ÖNCELİKLE MERHABALAR Ben Gökbilim İşle[…]