Gökbilim

Teleskop, ayna, takip motoru yapımı. Kullanılan malzemeler, malzeme temini, fiyat dökümü, gerekli döküman, devre şemaları... Amatörlerin uğraşları sonucu yaptıkları veya tamamlayamadıkları gözlem araçlarını tanıttıkları bölüm. Kullanılan teknikler, karşılaşılan sorunlar, malzeme temini, kaça mâl ettikleri, fotoğrafları...
Kullanıcı avatarı
gönderen İbrahim Erol
Lütfü abi, Bursa etkinliği ile ilgili bir bilgi bulamadım. Ama siz gidiyorsanız ben de gelirim. Hatta beraber araba ile gidelim yol maliyetini düşürürüz :D
Ayrıca teleskopla gözlem olacak mı, ekipman alacak mıyız? Araba ile gidip teleskobu da götürmeyi tercih ederim. Ya da sadece anlatım ve atölye çalışması mı var? Bir bilgi bulamadığımdan vazgeçmiştim, ama siz ve Mert hocam gidecek olunca tekrar niyetlendim
gönderen Lütfü Çakmak
Bursa BTM'den Burak beyle görüştüm İbrahim. Arabayla gidebiliriz. Onur sen de gel istersen. Etkinlik Uludağ'da olacak. Gece gözlem ve çadırlarda geceleme sonrası sabah döneriz.
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Bende Istanbul'dan gelicem Bursa'daki etkinliğe. Aslında daha önceydi tarihi ama hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişti.

Ayrıca bu kadar üstat geldiğine göre, Burak'ta aldığım :roll: kundağın modifiyeli halini yani CGEM DX MINI'yi de görücüye çıkarıp onların yorumlarını alalım di mi? :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Bende gidiyorum. Aynalıyı götürecem. Arabada yer olursa mercekliyide yanıma alacam her ihtimale karşı.
Cgem dx Mini yi yakından göreyim bakalım :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Murat Tiryakioğlu
Herkese Selamlar,
Agustos ayında İstanbul'dan İzmir'e taşındık. Henüz tam kullanmayı beceremediğim bir Celestron SC C8 teleskopum var. Organizasyonlara da bir türlü katılamadım. Yakın zamanda İzmir civarında bir organizasyon düşünülüyor mu?
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gönderen İbrahim Erol
Merhabalar Murat Bey,
Aslında bu aralar konuşuyoruz ama bir türlü bir araya gelemedik. Kış bastırmadan bir etkinlik yaparız diye düşünüyorum, aktivite konusunda Onur'a da yetişemiyoruz zaten, her daim çekimde :).
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Merhabalar hoş geldiniz.

Lütfü ağbi ve İbrahim'in bulduğu bir gözlem yeri var. Benim çekim yapmak için gittiğim Seferihisar da bir yer var. Ayrıca kuzey ufku güzel olduğu için Karagöl e de gidebiliriz. Şimdilik bu 3 yer üzerinde duruyoruz. Ayın çok geç batmadığı bir gece toparlanabiliriz. Önce biraz ay gözlemi fotoğrafı vs sonra derin uzay çekimleri timelapse ve uzun pozlamalar :) Menümüzde bunlar var umarım yapacaz bir ara.
İzmir de ne tarafa taşındınız.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
MERAK - TELESKOP ÖNERİSİ

ÖNCELİKLE MERHABALAR Ben Gökbilim İşle[…]