Teleskop kullanımı, bakımı ile ilgili sorular ve cevaplar... Teleskop dizaynları, parçaları, çalışma prensipleri ve genel bilgi paylaşımı bölümü...
gönderen Sami Koen
Teleskopumu yeni aldım, ancak ayarlarını bir türlü yapamıyorum. Sitelerden aldığım bilgi kadarı ile ayna ayarlarını yaptım ama görüntü netleşmiyor. İstanbulda teleskopumun ayarlarını yaptırabileceğim bir yer varmı ???
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Sami Koen
İstanbulda teleskopumun ayarlarını yaptırabileceğim bir yer varmı ???
merhaba
teleskopunuz ne marka model eğer marka model bilgisine sahip değilseniz bizi ziyaret edin c tesi sakin günümüz yanlız sabah 10 30 ile 13 30 arası gelirseniz size yardımcı olurum 0216 414 0000 telefon açabilirsiniz www.garantisite.com
gönderen Sami Koen
Merhaba,

Teleskop 6" Seben Marka 150 - 1400 Newton tipidir. 20 mm - 6.5 mm - 4 mm mercekler mevcut.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
cihaz bumu acaba
Resim
gönderen Sami Koen
Evet.. Ürün bu....
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
eğer bu ise teleskopunuzun ayarlarını gözden geçirmemiz gerekir yansıtıcı prizmada açı değişmiş ise bu tip hatalar olabilir
Resim
bunuda denemeden ve kontrol etmeden bişe diyemem ama sorununu çözeriz yüksek ihtimalle gelirseniz size yardımcı olurum 0216 414 0000 telefon açabilirsiniz www.garantisite.com iyi akşamlar
gönderen Sami Koen
Teşekkürler... İş saatleri içinde size telefon ile ulaşacağım.. İyi Akşamlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Gülhan YAŞAR
Harun Bey,

Bu sizin oradaki 200mm newtonian teleskoba çok benziyor. Aynı marka mı?
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
benziyor ama aynısı dil yanlız çok yakın renkler ve dizayn kullanılmış
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
tahir bey demişki
Bu ayarlama işlemini öğrenmeniz gerekecek çünkü bir kerelik bir işlem değil
tahir bey ilk kullanıcılar bunu hep yaşıyor biz yardımcı oluruz
gelirsede ben yardımcı olurum sorun dil
balık yemeyi değil tutmayı öğretmek gerek (çin ata sözü)
En son Harun ŞAHİN tarafından 12 Eyl 2007, 11:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gönderen Sami Koen
Tahir Bey,

Linkler için tesekkürler.. Bu linklerde gösterildigi gibi ayna ayarlarini yaptim ancak istedigim netlige ulasamiyorum. Yildiz testlerini yapinca ayarsiz oldugu izlenimini aliyorum..
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba Harun Bey,
harun şahin yazdı:tahir bey ilk kullanıcılar bunu hep yaşıyor biz yardımcı oluruz
gelirsede ben yardımcı olurum sorun dil
balık yemeyi değil tutmayı öğretmek gerek (çin ata sözü)
Tabi, haklısınız. Birisi yardımcı olursa çok daha kolay öğrenilir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Sami Koen yazdı:... Yildiz testlerini yapinca ayarsiz oldugu izlenimini aliyorum..
Aslında en dakik ayar zaten yıldız üzerinde yapılır.

Ancak aklıma bir şey geliyor: Ayarlamanızı ne ile yaptığınızı bilmiyorum ama sakın kullandığınız Chesire veya lazer ayarsız olmasın? Bu durumda teleskop ayarlanmış gibi görünmesine rağmen haliyle gerçekte ayarsız olur. Başka bir deyişle ayar cihazının kendisi çok doğru ve ayarlı olması gerekir.

Benim elimdeki iki lazer de ilk aldığım zaman ayarsızdı...
gönderen Sami Koen
Özel bir alet kullanmadim.. Bir iki sitde gosterdigi gibi 35mm film kabini merkezden delerek ve aynalarin merkezlerini isaretliyerek ayar yapmay1 denedim ancak basarisiz oldum...

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]