Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Merhaba, iki ay önce meade infinity 60x800 teleskop aldım kurulumunu yaptım ama sanırım çok şey bekleyerek gözlem yapmaya başladım ama hayalkırıklığına uğradım çünkü ay çok parlaktı sadece sarı ışık yansıyordu o kadar. Mercek değiştirdim (9 mm ve 26mm) 2x barlow lens ekledim ama her durumda kraterleri değil sadece sarı ışığı yansıdı. Kurulumunda hata yaptığımı düşünmüyorum. Işığa bakmak bile gözümü çok yordu bu yüzden ay filtresi kullanmayı düşünüyorum ama merak ettiğim başka bir teleskopun filtresi benim teleskopta kullanabilir miyim? Bu konulara çok yeniyim eğer bir önerdiğiniz filtre ya da yorumunuz varsa teşekkür ederim 
Filtrenin uyması için göz merceği çapının aynı olması şart. Filtrenin göz merceğinin açık tarafına monte edilmesi lazım. Teleskobun önüne takılan siyah plastik kapağı takıp ortasındaki küçük ikinci kapağı çıkarırsanız ışığı azaltabilirsiniz. Acemilikten kaynaklanan zorluklar şevkinizi kırmasın. Yapamazsanıztelefonla yardımcı olurum. Telefonun 5443482179 adım Halil.