Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
3 gündür yağan yağmurlar çekimi, gözlemi aklıma getirmezken, salı akşamı sigara içmek için terasa çıkınca bulutların dağılmış olduğunu farkettim. Sistemi hazırlayıp aralıklı bulutların kapattığı jüpiteri bir kez daha kaydettim. Bulutlar değil ama nem çok zorladı elimde kurutma makinesi ile çekimi tamamladım. :) Seeing aslında daha iyi gibiydi.

Diğer çekimden farklı olarak 2x barlow ve uzatma tüpü ile yaklaşık 3x bir büyütme sağlayıp sonradan image size düşürerek işlemeyi tamamladım. Öncekinden daha iyi bir sonuç çıktı gibi. :)

jupiter - 27.11.2013 - 02:30
C9.25 - Televue 2x+uzatma tüpü - Alccd5Lc - (RG-RGB)

Resim
En son Selçuk Kurtuluş tarafından 28 Kas 2013, 23:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sigara içmek için terasa çıktım.................. Özel bir tören isteyen, ayakkabı ile girilmemesi gereken kutsal Gezegen ritüleine hakaret!!!!!!!!!!!! :aah :aah :aah :aah

Saç kurutma makinesi çekimi tamamladım...........…........................................ Çekim başlayıp bitene kadar nefesini tutan ve bu konuda serbest dalışçıları bile kıskandırack kadar nefes tutan gezegencilere küfürrrr!!!!!!!!!!!!!! :aah :aah :aah :aah

Ve sonuç ...............

Üyeliği nereden siliyorduk??????? Bu adam foyamızı meydana çıkarak!!! Çıbık çıbık silelim.... :shock:
Bi dk, bi dk.. Aslında gökyüzüne bakmak için sigara içtim. Saç kurutma makinesi ile de ısınıyordum. :P

Bi şans daha verin..

Focus yaparken bende nefes tutuyorum. Acayip titrememe oluyor. :) Her aparat değişiminde bahtinow la bir yıldıza sonra da gezene dönmeyeyim, o focal length ile aramayayım diye göz ile focus yapıyorum. Sıfır mı, geçer mi? Kaç puan? :cry:
Haklısın, bence de karanlık.. :aah

Önerdiğin gibi, histogramın sağ kısmındaki boşluktan bir miktar attım.

Arkaplanı biraz daha kararttım ve daha önce farketmediğim sağda çerçeve gibi görünen parlamayı kesip attım.

Teşekkürler, Burak. :umk

Resim
Selçuk estağfurullah sen zaten olayı bitirmişdin. Biraz daha kurcalasan kendin bulurdun. Şimdi çok daha güzel oldu. Eline sağlık.

Son not: Astra Image deconvulation yapmıyorsun diyor içimden bir ses... :?:

Onur Efendi... Tokatlamak derken? Artık Polis değilim diye bakıyorum bir rahatlık bir haller... :aah Bu forumda polisler bitmez yeğennnnn :kanit
Onur Durma yazdı:Evet bu hali ile daha güzel. Ancak halen benim beklentimin altında. Burağı tokatlayacak bir çalışma bekliyorum :)
Ben bir sonraki sefere bundan daha iyi çekim yapayım, Burak'da Damian'ı tokatlasın inşalla..! :)

Burak Yakut yazdı:Selçuk estağfurullah sen zaten olayı bitirmişdin. Biraz daha kurcalasan kendin bulurdun. Şimdi çok daha güzel oldu. Eline sağlık.

Son not: Astra Image deconvulation yapmıyorsun diyor içimden bir ses... :?:

Onur Efendi... Tokatlamak derken? Artık Polis değilim diye bakıyorum bir rahatlık bir haller... :aah Bu forumda polisler bitmez yeğennnnn :kanit
Haftasonunu deconvulation la yedim sayende.. Stackten sonra, wavletden sonra daha binbir taklalı şekiller falan ama çok farklı sonuç alamadım. :( Astra image den sonra, derin uzay işlediğimiz image plus ile bile denemeler yaptım. Artık bu tecrübeyi sonraki çekimlerde kullanıcam. Kafayı yedim bu çekimle, pes ediyorum. :)

ilkertaskinoglu yazdı:"Ulan bu herifte nerden çıktı şimdi" dedim jüpiteri görünce, resmin altındaki isme bakmamışım :D

Çok güzel olmuş Selçuk, eline sağlık.

Burak, "biz donmamak için arabayı çalışır halde bırakınca, nem problemi yaşamadık" dedim diye bana laf ediyordun, Selçuk doğrudan dalmış "Saç Kurutma" makinesiyle :D
İlker sağol, zorla bişiyler çıkarmaya çalışıyorum... :D

Benim arabayı aklıma getirdin şimdi. Kışın işe giderken, iş yerinin otoparkına girince ısınıyordu araba. 15 km yol bu bahsettiğim. Durduğu yerde hiç ısınmaz sanırım benim ki.

"Dizel kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır."
Yahu bu kadar çalışmayın, güzel şeyler yapmayın. Sizin yüzünüzden vicdanım beni rahat bırakmıyor. :aah Yakında teleskobum bile ayaklanıp peşimden koşturmaya başlayacak. :mrgreen:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9