Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Ya arkadaş hayır anlamadığım şu ne güzel sporunu yapmışsın ikii golünü de atmışsın otur oturduğun yere. Nedir bu arayış halen. Üşüteceksin karrrrdeşim :lol:

Valla çok hızlı gidiyorsun zaten biliyordum böyle olacağını. Harika bir sonuç bence. Üstelik bu işte de yenisin... Tebrik ederim.

Daha bombalar var mı ona göre hazır olalım :shock:
Sağol Burak, :lol:

Farklı kombinasyonlar la çekimler yaptım ama ne sonuç verecekler bilmiyorum. Gözüme en güzel görüneni işlemeye çalıştım.

Üzerine birşeyler koyabilirsem paylaşırım.

Ay' da çektim ama deneme amaçlı. :)
Selçuk bu konuyu bu kadar geç gördüğüm için üzüldüm. Yoğunluktan her başlığa bakamıyorum, gördüklerimde de geç kalıyorum.. Yeni cihazların ve modifiyelerin hayırlı olsun.. Özellikle kundağa yaptıkların ilgimi çekti, bu haftasonu Bursa merkezdeki belediye etkinliğine ben de geliyorum, ordaysan yüzyüze görüşelim sana da soracağım şeyler var :)

Satürn fotoğrafın o kadar güzel ki yeni başlayan biri olarak bu kaliteye gerçekten şaşırdım. Hala yeni olduğunu düşünürsek o akşamki seeing gerçekten olağanüstü de olabilir, o videoyu sakın silme. Kendini geliştirdiğin zaman üstünde çalışırsın yeni yöntemlerinle daha farklı sonuçlara ulaşırsın. Ben 4 sene önce Ay'da dobsonumdan gördüğüm seeingi (kameram yoktu) hala hiçbir yerde hiçbir optik cihazda görmedim. Bazen olağanüstü seeingleri kaçırmamak, eldeki verileri korumak gerekiyor.
Onur merhaba,

Etkinliğe gitmek istiyorum ama görüşemezsek Tırnova var. :)

Kötüde olsa DSO lar dahil tüm çekimlerimi saklıyorum, şu an için hala kapasite sıkıntısı yaşamıyorum.. :)

İyi dileklerine teşekkür ederim, selamlar.
Pazar gece yine satürn'e çevirdim cihazı;

Satürn ve Uydular - 09.06.2013 - 22:55
C9.25 - Televue 2x - Alccd5Lc
Resim

Aynı tarih ve saat için Starrynight tan aldığım görüntü;
Resim

Sol üstteki uydu - Tethys : 530km çap, 10.35 magnitude
Sol allta - Rhea : 765km çap, 9.85 mag
Sağda - Dione : 560km çap, 10.55 mag

Starryninght ta Satürn'e yakın görünen ise Enceladus, 250 km çapı varmış, 11.85 mag. bu uyduyu görüntüleyemedim. :(

Yinede Satürn'ü diğer uyduları ile birlikte görüntülemek beni çok heyecanlandırdı. :)
Harika bir is cikarmissin Selcuk. Kamera da teleskop da bu ise cok uygun zaten.
İşteee bu Satürn uydularını da gördük !! Sağol Selçuk temiz iş tebrikler.. Çekim tiyoları vermen mümkünmü. Neler yaptında bu sonuç çıktı ortaya. Her uydu için ayrı çekim mi ? Tek seferde bunların hepsi çıkmamıştır sanıyorum karşına :umk
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘

Hangi aynalı teleskobu önerirsiniz? Aklımda b[…]

Merhabalar, Öncelikle yeni üye oldum uma[…]