Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
ibrahim ÖZTÜRK yazdı:Sedat Bey hayırlı olsun....

Asıl fikrim şudur. Siz bence karavanın üzerini ve camların bittiği yerden de yan duvarları açılabilir yaptırırsanız dışarı çıkmadan da gözlem yapabilirsiniz. Yağmur çamur derdi de kalmaz. :D

Kaplaması içinde aklıma gelen size önce güzel bir logo tasarlamak lazım. İkincisi kapıya mesier kataloğunu koyabilirsiniz. gözleme gelenlere neye baktıklarını göstermek anlamında. öbür tarafa daha bişey düşünemedim. :aah
Ibrahim, fikirlerin icin tesekkur ediyorum.

Karavandan gozlem yapmak iyi fikir... hele ayi, domuz, yilan vs gibi sirin yaratiklarin gozlem alanima yaklasma ihtimallerini dusunucek olursak :)

Ancak karavan, en azindan bu karavan, oynak bir platform olacagi icin ( tekerlek ve amortisorler nedeniyle) gozlem ya da fotograf maksatli kullanmak pek mumkun olmayacak :)
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Sedat abi bende İbrahim gibi düşünmüştüm (sırtüstü yatıp gözlem yapma konusu :D ) aslında, oynaklık sorunu benimde aklıma geldi... Mutlaka sende biliyorsundur, ama 4 pistonla karavanın şasesinden yere doğru tekerleri boşa çıkacak şekilde askıya alınabilir diye düşünmüştüm.

Hatta pabuçlar biraz geniş tutularak zeminden kaynaklanacak hareketlerde bertaraf edilebilir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ilkercim cok haklisin, is makinalari ve vincler gibi bir sistemle bu yapilabilir ama yine de sasi vs yeterince rigid mi onlari bilmiyorum ... ayrica karavan zaten nohut oda bakla sofa :) icinde yatak, masa vs olmasa bu dedigini belki yapabilirim ama bu haliyle teleskobu kurmak mumkun degil.. biz bu mereti icinde uyumak ve yemek yiyebilmek icin aliyoruz....bir de kisin soguktan, yazin sinekten korunmak icin...

Tekrar hatirlatmak icin olculerini vereyim, distan disa 210cm x 170cm, yukseklik 170cm.

Sinek vs olmadigi zaman ben teleskobun yaninda uyumaya bayiliyorum aslinda... bakacagiz artik... deneyimlerimi sizlerle paylasirim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Bu arada teleskobun cevresini cevirmek icin plastik su borulari ve branda kullanarak bir paravan yapacagim sanirim.... veya emniyetli bir alan olusturmak maksadiyla etrafimi cabucak cevirebilecegim bir seyler dusunmem lazim... ben teleskoba ya da bilgisayara dalmisken bir bozayinin Ce-eeee! diyerek enseme bir tokat patlatmasi camasir degistirmeme neden olabilir :lol: en azindan tepkime suresi kazandiracak bir mesafe olmali etrafimda :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Durma
Abi 2 dir ayı gelebilir diyorsun. Tam olarak kafanda gitmeyi planladığın yer neresi :) Merak ettim bu kadar bol ayı bulunuyor mu artık ayı mı kaldı doğada bilmiyorum ama :)

Eşkiya filminden bir repliği değiştireyim :)

Ayılar artık şehirde (owww çok mesaj kaygılı bir yazı oldu bu :lol: )
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Onur Durma yazdı:Abi 2 dir ayı gelebilir diyorsun. Tam olarak kafanda gitmeyi planladığın yer neresi :) Merak ettim bu kadar bol ayı bulunuyor mu artık ayı mı kaldı doğada bilmiyorum ama :)

Eşkiya filminden bir repliği değiştireyim :)

Ayılar artık şehirde (owww çok mesaj kaygılı bir yazı oldu bu :lol: )
Onurcum "Ayi" cok genis manalar iceriyor elbette... dolayisiyla istanbulun gobeginde bile bunlardan cokca bulunabiliyor, anladin ?
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
Plastik su borusu deyince kulaklar kaltı benim hemen :) malum hortumcuyuz...

Ama tabi bizdeki ürünler bu işe gelmez, yüksek olmayacaksa ve yere dört direk çakmak çok zahmetli olmazsa, bi beyin fırtınası yapılarak basit ve ekonomik bir çözüm üretilebilir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
"Hortumcuyuz" derken ? :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Onur Durma yazdı:Anlamam mı abi tam tahmin ettiğim gibi Yoz Ayı cinsinden bahsediyorsun :wink:
Aslinda bu dedigin agirlikli olmak uzere tabiattaki tum ayilari kapsiyor benim kullanimim.

Karavana bir beyzbol sopasi ve bir levye almak sart sanirim :) bundan fazlasini yapamam... belki bir iki tup biber gazi da stoklarim, devlet yardim elini uzatirsa :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ilker yere 4 degil 10 kazik bile cakarim, hic sorun degil... bunlara 220V elektrik verecegim dikenli tel doseyeyim di mi ? :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Sedat Bilgebay yazdı:Bu arada teleskobun cevresini cevirmek icin plastik su borulari ve branda kullanarak bir paravan yapacagim sanirim.... veya emniyetli bir alan olusturmak maksadiyla etrafimi cabucak cevirebilecegim bir seyler dusunmem lazim... ben teleskoba ya da bilgisayara dalmisken bir bozayinin Ce-eeee! diyerek enseme bir tokat patlatmasi camasir degistirmeme neden olabilir :lol: en azindan tepkime suresi kazandiracak bir mesafe olmali etrafimda :)
Beni böyle durduramazsın abi ... Toprağı kazar' ağaçların üstünden atlar yine bulurum seni :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
ilkertaskinoglu yazdı:
Sedat Bilgebay yazdı:"Hortumcuyuz" derken ? :lol:
:lol: :lol:
Harbiden hortumcuyuz abi... Ama biz Burakların sektörden uzak duruyoruz.
http://www.tuzlahortum.com.tr
Haa, simdi oldu... ben de Burak gibi bankacisin sandimdi :)

O anlammda ben de hortumcuyum... biz de Trident urunlerini getirip satiyoruz.. aslinda cogu SEL tarafindan uretiliyor ama yine de Trident farkli bir spesifikasyon ile yaptiriyor uretimi.

http://www.tridentmarine.com/stage/hose.htm

Turkiye'ye bakarsan bizi gorursun :)
http://www.tridentmarine.com/stage/purchase.htm
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]