Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Evet Registax'te işlerken hem Burak abi hem ben sorun yaşadık, AS!2'den devam ettik. Konuyu internette yeterince araştıramadım.
MM olana renk filtreleri gerekiyor ki, yanılmıyorsam en az kameranın fiyatı kadar da onlar vardı. Ki tekerleği de dahil edince daha da yükselecektir.
Yaşadığım bir diğer sorun da, 120MM'nin internette verilen "Çözünürlük- max. FPS" değerlerinin çok çok daha altındaki "maksimum FPS"lerde çekim yapabiliyor oluşumdu. Bu durum da kafamda pekçok soru işareti yarattı.
Ay'ı 1280*720'de mozaik için çekmek çok rahattı.
İçinden çıkan balıkgözü lensle, benim gibi perseidleri DSLR kalitesinde çekme beklentisi oluşmasın :) Ha bir de tabi siyah beyaz olduğundan, etrafta manzara olmasına karşın balıkgözü çekimler beni tatmin etmedi. ( Ne bileyim denizin maviliği, ağaçların yeşilliği falan hepsi vardı ama tüm bunlar siyah beyaz olunca insan ister istemez hayal kırıklığına uğruyor )

Tabi ben bütün bunları yazıyorum ama gezegen fotoğrafçılığını yazın başladığım gibi bıraktım. İçinden çıkan lensle Perseid ve gezegen yakalama konusunda pek tecrübesizim.