Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
basak demirel yazdı:Abi harikasin yaa. Çok güzel bir bode calışması olmuş. Bence ozgenc in üzülmesine gerek yok, 1-2 sene beklemezsin gibime geliyor bana. Böyle bir fistiq ' in cazibesine hiç bir erkek(astrofotofrafci) kapılmadan yapamaz :)
Başak, FıStıQ'ı Türkiye'ye nasıl getirdiğimi bir bilsen.... Uçakta yanıma ek koltuk aldım. Pelican 1620 valiz içinde, kemerler bağlı olarak geldi. Bu arada yurtdışına çıktıklarında teleskop vb değerlli eşya getirecek arkadaşlara tavsiye: Değerli eşya için ek koltuk aldığınızda bilet için vergi vermiyorsunuz (THY için). ABD için 350-400 dolara geliyor ki, gümrük vergisi vb şeylerle uğraşmadan sağlam bir şekilde getirebilirsiniz yanınızda.

Ben Sedat Bey'i NEAF'de gaza getirmeye çalışayım en iyisi :mrgreen: FıStıQ uğruna köpeklere yem olmaya niyetim yok.
Köpekleri gördüğün için korktun di mi ? Bazı arkadaşlar görmedikleri için şaka yapıyorum sanıyorlar :lol: gelsinler de şanslarını bir denesinler istiyorum aslında...

Özgenç, AT110 Bodesi rezalet oldu... darklar yok ve flat ler de hatalı..Allahtan başka çekimler de var AT ile yaptığım, şimdi onlara başlayacağım.
Sedat Bilgebay yazdı:Özgenç, AT110 Bodesi rezalet oldu... darklar yok ve flat ler de hatalı..Allahtan başka çekimler de var AT ile yaptığım, şimdi onlara başlayacağım.

Sağlık olsun. Yanında FıStıQ'ı görünce eli ayağına dolandı aletin doğal olarak :P

Yalnız siz bu işi hobi olarak değil de tam zamanlı yapmaya başladınız sanki... :shock:
Sedat Bilgebay yazdı:FSQ da, başlık da hayırlı olsun. En kısa zamanda izlenimlerimi yazacağım.

Edit:
Öncelikle Gökbel etkinliği başlığındaki Aslan Üçlüsü resmini buraya taşımak istiyorum ki FSQ başlığı o resimden mahrum kalmasın.

Resim
Leo_Triplet2_PI_PS by bilgebay, on Flickr

[img]http://astrobin_images.s3.amazonaws.com/e3aa5a30-3bd9-4307-acbe-826f86d6752e_thumb.png[/img]
Abi kusura bakma kocaman alıntı yapıyorum ama böyle bir fotoğraf olamaz. Kaç gündür hafta sonu olsun diye bekliyorum ki yorum yazayım diye... Keskinlik mi dersin, detay mı dersin, renkler mi dersin, derinlik mi dersin ne dersin bilemedim.

Bu işin tekniğini bilmiyorum ama çok hoşuma gitti diyebilirim. Helal sana abim! :tap :tap :tap

Not: İsim süper olmuş. Bende benim Orion' a Osman mı desem acaba? :lol:
Burakcım teşekkür ederim. Bu başlığı tekrar canlandıracağım yakında :)
Özgenç bey ekipman için tebrikler, astrofotografi için mükemmel bir seçim olduğu sonuçlardan anlaşılıyor, elinize geçirebildiğinizde :lol: güle güle keyifli gözlemlerde ve çekimlerde kullanmanızı diliyorum.
Sedat abi bu nasıl zulumdür böyle :twisted: elin kolun, sağın solun teleskop dolu o fotografı koyup titremelere gark ettin beni yine :mrgreen: Bak yeminle söylüyorum yapıcam bir sızma operasyonu, sonra beni arayacaksın döne döne coğrafyada :lol:

Güven'in dediği gibi "Teleskobun imalatçısından, sahibine, fotoğrafı çekene kadar tüm emeği geçenlere koca bir bravo"

:merhaba
Arkadaşlar ben hala aşağıdaki kare ile uğraşıp duruyorum. Epey sıkıldım artık ve sonunda teslim bayrağını çektim. Dış yardım almaya çalışacağım. Kurcalamak isteyen olursa aşağıdaki linkten indirip kurcalayabilir.

https://rapidshare.com/files/1051544027 ... LA_HDR.rar (64 bit fits)
https://rapidshare.com/files/3163770842 ... LA_HDR.zip (16 bit tiff)

Ben en son aşağıdaki hale getirdim. Fakat beğenmedim. Beğendiğim şey ise gökada ve yıldızlardan başka bir de toz duman şeklinde IFN (integrated flux nebula) görünüyor olması. Uzman birisi bu data ile ortaya harika bir kare çıkarabilir. Ben bu kareyi şimdilik bir kenara koyacağım, çok bunaldım çünkü.

Resim
yok 1 nisan işi sabah bitti, artık ciddi konuşuyoruz :)
Aslında evrende görünenden daha fazla görünmeyen madde var. Ama benden kaçamaz :lol:
bence acele etmeyip biraz bekleyince olması lazım... dur bir deneyeyim ben de
Buy Now yazanın yanında zıplayan bir ok var "Download" diyor ve problem de çıkarmıyor. Sen bugün bunaldın galiba ?
Sana inanıyorum sadık Çekirgem! Hafif bir isyankarlık sezdim ama üzerinde durmayacağım!