Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Burak süper paylaşım, teşekkürler.

Satürn çektiğim gece paylaştığın tabloya benzer bir görüntü vardı ancak jupiter çekimi sırasında gördüğüm daha iyiydi. Dediğin gibi her zaman doğru olmayabilir bu tahminler.

Birde hava kirliliği konusu var ki Satürn çekiminde Bursa üzerinde bulutsuz bir gökyüzü varken hava kirliliği dolayısı ile puslu bir hava vardı. Tabloda bunu veremiyorlar değil mi? :D

60 fps ile çekim yapmama ne diyosun. Yanlış mı? :)

Tekrardan bu çok faydalı paylaşımın için teşekkür ederim.

Saygılar.
SPC900NC ve muadili kameralarda 5-10 fps'nin üzerine çıkıldığında veri kaybı olur, çünkü kameranın beraberinde getirdiği sistem USB 1.0.. 60 fps yaptığında saniyede 50 mb'ın üzerinde veri yollamaya çalışıyor oluyorsun. Kamera bu hızda veri akışını kaldıramayacağı için frameleri sıkıştırıp öyle yolluyor bilgisayara.. Dolayısıyla veri kaybı oluşuyor.. 5-10 fps'nin üzerine çıkmamak lazım.

Burak bu arada ideal jet stream hızı "15" m/s.
Tekrar merhabalar,

Ampglow ve Soğutma modifiyelerinden sonra bozduğum fotoğraf makinemin ardından resmen dünyaya küsmüştüm.

Fatih'in daha önce bozulmuş olan 350d sinin sensörünü söküp benimkine taktım ve tekrar aranıza döndüm. :) Fatih eywallah arkadaşım.

Cuma geceside Uludağ'a (Tutyeli'ne) çıktık. Tüm gece Andromeda pozlayacağım diye plan yaptım ama yine aksilikler oldu ve sadece 2 tane 480sn lik çekim yaptım. Buna rağmen gözlem yerinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyorum.

M31 - Andromeda

Tarih: 25/08/2012

107/700mm APM Apo + Televue TRF-2008 0.8x Reducer/Flatener + Canon 350D,
80/400mm + SPC900 + PHD,
EQ6 + EQMod,
ISO 800 2x480sn, 5 Dark, 20 Flat, 20 DarkFlat, 5 Bias
DSS, Photoshop, NeatImage

Resim
En son Selçuk Kurtuluş tarafından 15 Haz 2013, 20:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İlk tebriği ben yapayım Selçuk.
Bir sürü sorun yaşayıp sadece 2 fotoğraf ile güzel iş çıkmış.
Geçen seneye göre oldukça güzel bir sonuç olmuş.
Uludağın ve o gece ki hava durumunun faydası.
Yarın benim fotoğraflarımı da paylaşalım.
Allahimmm bu ne guzel bir sonuc sabrina saglik Selcuk hocam bayildim. Ayrica onasil bi takiptir oyle bravoo. Bayadir yoktun donusun muhtesem oldu :)
Bu arada sensorde degistirdiysen belki modifiye isinede el atarsin ilk musteri benim :)
Teşekkürler hepinize.. :)
Burak Yakut yazdı:İnanilmaz muhtesem bir fotograf. Mutlaka ben de cekmek istiyorum bundan :)

Bu arada sensoru nasil degistirdin kardesim? Forum M.I.T. gibi mubarek. :)
Sensor değişimi, yaptığım soğutma ve ampglow mod larından sonra çok kolay Burak. Korkulacak şeyler değil hiç, internet te bashettiğim modların resimli anlatımları mevcut aslında. Geriye cesaret kalıyor. :)
alikaya yazdı:Çok güzel bir resim, iki kare ile olmasına rağmen.. Tebrikler!
Anladığım kadarı ile apochromatic + canon 350D ikilisi ile yakaladın.
Aslında sadece bu ikili dersek uludağ'ın muhteşem gökyüzüne, kundağa, autoguding'e, kullandığım uygulamalara, buradan ve diğer alanlarda tecrübelerini paylaşan insanlara haksız etmiş olucaz sanki Ali. :) Teşekkürler, beğenmene sevindim.
Onur Durma yazdı:Allahimmm bu ne guzel bir sonuc sabrina saglik Selcuk hocam bayildim. Ayrica onasil bi takiptir oyle bravoo. Bayadir yoktun donusun muhtesem oldu :)
Bu arada sensorde degistirdiysen belki modifiye isinede el atarsin ilk musteri benim :)
Takip 2 kare de iyiydi ama sonrasında sabaha kadar bir daha oturtamadım Onur. Nasıl olduysa autoguing'i yaptığım PHD sapıttı. Malesef daha fazla çekemedim. Yinede sonuçtan mutlu oldum doğrusu. :)

Modifiye olayına gelirsek, Burak'a da bahsettiğim gibi; cesaret işi.. Bence kolay bir operasyon, zaten filtreler hazır olarak satılıyor. Mutlaka kendim yapardım filtre değiştirecek olsam lakin bir başkası için yapmaya cesaret edemem zira kendi makinemin sensorü sizlere ömür oldu. :) Gerçi o modlar çok daha zor olanlardı. :P
Bu resim ile herşeyin hakkını gayet güzel vermişssin zaten Selçuk. Tevazu göstermiş, bir virgül atıp kendini eklememişsin.
Beğenmenin ötesinde hayran kaldım desem daha doğru olur ;)
Burak hocam verdin APO zehrini, böylesi sonuçları gördükçe zehir fena etki yapıyor. :D
Selçuk 2x480 sn ile muhteşem sonuç. Bunun bir 10 kareden oluşan halini düşünemiyorum bile... APO işte abi direk dövüyor :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]