Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Onur Durma yazdı:Merkez bölge şahane olmuş. Sonuç soft gibi dursada full de bakınca sanki eskisine göre daha keskin noktalar olmuş gibi. Ben duramaz 1-2 kademe daha koyu yapardım ama :)

İmza : Curve Sevenler Derneği
Şimdi tekrar bakınca aynı şeyi düşünüyorum bende Onur. Aslında resmi photoshop'a atınca tamam bu defa fazla kurcalamıycam, ilk noise lar görününce bırakıcam diyorum ama. İşlem sırasında psikopata bağlıyorum. Gözlerim noise u daha az görmeye, siyahlar daha siyah görünmeye başlıyor. Karanlığın içinde her zaman göstermek isteiğim bir ayrıntı oluyor, oda görünsün falan derken bulamaç oluyor. Tamam oldu diyorum ama 2 saat sonra fotoğrafı beğenmiyorum bu defa. :D
Koray Kentli yazdı:Eline sağlık Selçuk abi.
Böyle güzel derin uzay fotoğrafları görünce nedense her gezegenci bir gün dsocu olacak düşüncesi oluşuyor :)
Koray, teşekkür ederim. :)
Bilgilenmeye devam.

Pixinsight LE versiyonu ile ilgili birkaç tutorial okuyunca, orionla dansa devam kararı aldım...

Arkadaş, çekim, ekipman çok önemli tamam ama sonradan yapılan masabaşı işleri kesinlikle astrofotoğrafçılığın en önemli kısmı ve ben emekliyorum. Yeni birşey öğrenip daha iyi sonuç aldıkça da başınızı ağrıtıyorum. :)

Son çalışmam; "Karanlığı Kazmak." :)
Resim

Önceki durum;
Resim
En son Selçuk Kurtuluş tarafından 27 Ara 2013, 14:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Güzel olmuş fena değil. Eh işte :) :D
Eskiden çektiğimiz tüm Orion'ları birleştirip deneyelim bir akşam. Benim Pleides'i yollayım sana ona da bir çalışma çekiver.
Siyah gördüğümüz yerden bu kadar malzeme çıktığı için öyle diyor. Dün akşam da konuştuk bunu. Hep karanlık siyah gördüğümüz yerler aslında oralar. Cuma gecesi bir Uludağ turu yapmak lazım. -10C'de güzel çalışmalar çıkar. Yanlız bu sefer tam güneyde çekmemek lazım. fotoğrafın sağ üst kısmını baya bozmuş.
Tebrikler Selçuk, gerçekten güzel detaylar çıkartmışsın PI ile. Fotoğrafı işlerken genellikle hedefe odaklanılıyoruz ama arka plandaki detayları da kaçırmamak lazımmış :)
Merhaba Selçuk son çalışmalar harika olmuş,ellerine sağlık...
Şimdi beni bir dert aldı şu PI'yi nasıl edineceğiz,evin vestiyerine gidip ayakkabı kutusu aramaya başladım.... :mrgreen:
Selamlar,
Cüneyt
Aynı düşüncedeyim bende Cüneyt. :)

Bizim gibi avrupa birliği dışındaki ülkeler için 171 Euro. Alıncak ekipman listesine aldım ama genelde free veya "mevcut" uygulamaları kullanan biri olarak ileriki dönemde belki satın alabilirim diye düşünüyorum.

Bir seçenekte 45 günlük deneme sürümü lisansı istemek. Ama 45 gün içinde ayırabileğim zamanla uygulamayı öğrenme basamklarının birkaçını atlayabilirim sadece zira uygulama alışık olduğumuz mantıktan farklı çalışıyor gibi. Herzaman açıp kullandığımız windows uygulamaları gibi değil işleyişi. Bu nedenle kavramakta zaman alacaktır. :)

Benim son çalışmalarda kullandığım pixinsight'ın ücretli olmadan önceki versiyonu. "LE", Light Edition sanırım. Sadece birkaç modül içeriyor gibi. Ücretli olduktan sonra, firma bu versiyonun bile dağıtımını durdurmuş ve paylaşımının internet üzerinden yapılmasını yasaklamış. :(

Şimdilik edindiğim bilgiler aşağı yukarı böyle.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]