Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Kontrolde hiçbir problem kalmadı, stella ile kullanıyorum, eq plug-in'ler ve EQMod un kendi panelide güzel çalışıyor, şimdilik tek ihtiyacım tüm sistemi uzaktan kontrol edebilmek, yalnız PHD ile bir türlü klavuzlama yapamadım sürekli yıldızı takip etmeyi bırakıyor :? bu sorunun ilacıda şu set http://www.optcorp.com/product.aspx?pid ... esome&st=2 ama şimdilik Hassan beyden düşündüğüm civarda bir fiyat alamadım yine toplu bir sipariş dönemini bekleyeceğim yada yılbaşına doğru bir arkadaştan rica edeceğim getirmesini.

Starry night ile kontrolü tam denemedim açıkçası, sanırım benim sistemi biraz kastı hala üşeniyorum temiz sistem kurmaya ondan sonra starry ile de deneyeceğim, sanırım starry de her yaptığın düzeltmeyi hafızaya kaydedip teleskob'un kutup ayarını daha da hassaslaştıran bir özellik oludğunu okumuştum, eğer aklımda doğru kaldıysa bu çok işe yarayacak, maalesef stella ile sürekli 2 yıldız arasında gidip gelsemde her seferinde yıldızları kendim ortalamak zorunda kalıyorum.
Burak merhaba yaa sen çantayı nerden aldın. optcorp da amazonda orionun ürünlerini yurtdışına göndermeyiz diyorlar. e-mail le rica ile filan halloluyor mu bu... :D

Bu arada orionun elinde atlas olmayabilirmiş. Belki bir sonraki posta ile gelir diyor hassan bey. :aah ... Heyecanda artıkça artıyor tabii.. gelse de kurtulsam yoksa gelene kadar bir teleskop fiyatı daha harcayacağım :lol: ... Allahtan sedat abi var da bi dur diyor...
Sedat abimin benim Atlas Kundak ile buluşmaları sırasında farkettiği sallantı ve zayıflık problemi ve daha önce forumda Selçuk Kurtuluş kardeşimizin upgrade ettiği Atlas kundağın karşı ağırlık milini bende İlker ve Ali kardeşlerimin desteği ile upgrade etmiş bulunmaktayım.

Bu haliyle hem çok daha sağlam, hem de uzunluk arttığı için 3 yerine 2 ağırlık ile de işimi görebiliyorum. Şimdi bir sonraki aşama olarak bu uzun karşı ağırlık milini 2/3 uzunluğunda kestirip kalan 1/3 lük ek parçaya da bir vida yaptırıp gerektiğin de daha kısa bir karşı ağırlık mili ile de çalışabilmeyi sağlayacağım.

Ancak bu haliyle mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Atlas şahdı şahbaz oldu :lol:

Eski mil sağda

Resim

Uzunluk karşılaştırması

Resim

İşçilik 10 numara! sonuna eskisinden daha güzel bir emniyet vidası yapıldı. Ayrıca ağırlıklarda o son bölüme tam oturacak şekilde delindi.

Resim

Sedat abime, İlker ve Ali' ye tekrar teşekkür ediyorum.
Andy paylaşımı için teşekkür ederim Burak abi. Aradan bir hayli zaman geçmiş, lakin yeni fark ettim. Şu sıralar üzerinde durduğumuz bir konuda bana fikir verdi, her ne kadar konuya değinmese de. Bizim gözlemevindeki sistem de benzer şekilde çalışıyor ki sanırım neredeyse hepsi öyledir.

Bu gökkubbesi yapımı konusunda da bence de imece usulü güzel bir şeyler çıkarabiliriz. Onu tamamen küresel yapabiliriz, hatta Andy'i bile geçebiliriz :) İpucunu verdim, bu konuda biraz daha zamana ihtiyacım var sadece.
Çok güzel olmuş Burak'cım. Güle güle kullan. Tuzla ekibi çok iyi çalışıyor :)
Eq6 nın en zayıf halkası bu kısmı olsa gerek, el atman iyi olmuş Burak. Eline sağlık.

Bi dk yaa.! Yükseklik ayarlama sistemi ve özellikle vidaları en zayıf olan kısımı, nasıl unuttum. :) Tutulamıyor, tutulsa dönmüyor... Allahtan Çinli kardeşler metrik vidalar kullanmışlar da kolayca değiştirilebiliyorlar.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]