Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Merhaba;

Foruma yazmayalı uzun bir ara oldu sanırım
Çok güzel planlanmış bir etkinlik hazırlamışsınız, tebrik ederim.
Daha önceki gözlem etkinliklerini kaçırmanın pişmanlığını yaşıyorum.
Çok merak ettiğim bir konu ve Uğur Bey gibi ustaların uygulamalarını görebileceğimiz bir etkinlik kaçırılmamalı.
Eğer kabul ederseniz katılmayı çok isterim.

selamlar..
Emre kabul etmek diye bir şey olur mu yahu.. katılmak isteyen herkese açık etkinlikler..

İlker, mekan İznik, burada 1-2 seçenek vardı gündüz sunumları için, en son kayıkhane denilen su sporları merkezinin salonu olacak gibi görünüyor. Ben haftaiçi günlerde İznik'te bulunamadığımdan dolayı yer ayarlanması konusunu İznik fotoğraf Amatörleri Derneğinden arkadaşlar üzerlerine almış durumdalar, pazartesi projeksiyon, perde ve salonu konuşmak üzere belediye başkan yardımcısı ile görüşecekler, yer konusunda sorun çıkacağını sanmıyoruz ancak projeksiyon cihazı sıkıntılı olabilir, henüz bilmiyoruz. Forumdaki arkadaşlarımız arasında projeksiyon cihazı getirebilecek kimse varsa ve getirebilirse kendimizi güvence altına almış oluruz, ne olur ne olmaz son anda projeksiyonsuz kalmak istemeyiz.

Etkinlik ücretsiz olacak. Otelde kalmak isteyenler için bir otelden aldığım fiyat 1 kişi 70, 2 kişi 120 kahvaltı dahil şeklinde idi, daha uygunu da bulunabilir diye düşünüyorum. Onun dışında gece havanın durumuna göre yapılacak olan gözlem gerçekleşirse etkinlik alanında çadırda / araçta kalınacak.

Program güzel ancak programdaki başlıklar konusunda maalesef şu ana kadar kendimi de sayarsam 3 kişi sunum yapacağını ifade etti, bunun dışında programın içi şu anda boş.

Keşke haftanın bütün günleri burada olabilsem de herşeyi ile kendim ilgilenebilsem, kör topal organize etmeye çalışıyorum, umarım herkesin birşeyler alabileceği, keyifli bir etkinlik olur.

Bu durumda son liste :
Son durum :

1 - Ethem Derman
2 - Özgür Ünat - Sunum
3 - Erkan Tozluyurt
4 - Uğur İkizler
5 - Ahmet Kale - Sunum
6 - Necati Demiral
7 - Hasan Gez
8 - Güven Özkan
9 - Onur Atılgan - Sunum (Pazar günü)
10 - Onur Durma
11 - Metin Azeri
12 - Can Turcan
13 - Özgür Türk
14 - İlker Taşkınoğlu
15 - Emre Evren
İlker seninkiyle birlikte iki yedek projeksiyonumuz oluyor :) teşekkürler.. fazlası göz çıkarmaz, ne olur ne olmaz.
Herkese merhaba,

Çalıştay için bütün hazırlıklar bugün itibariyle tamamlanmış durumda.

İznik Su Sporları Merkezinin (kayıkhane) salonu 5-6 Ekim günlerinde boş, kullanımımıza açıldı, projeksiyon için perde belediye tarafından sağlanıyor, projeksiyon cihazı da sağlanacağı söylendi ancak, cihazın durumu (çalışıp çalışmadığı) belli olmadığından dolayı, forum ve grubumuzdan Erkan Tozluyurt ve İlker Taşkınoğlu projektör getirebileceklerini belirttiler, orada da böylece sorun kalmadı.

Aşağıda çalıştayı yapacağımız salonun resimleri var. Özellikle burasının olmasını istiyordum, diğer seçeneklerden ziyade, manzarası ve ulaşım/park konusundaki kolaylığı nedeni ile. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Pencereleri masa örtüsü ve perdelerle olabildiğince kapatıp sunumların rahatça görülebilmesi için ortamı biraz da olsa karartacağız..

Çalıştay salonu :
http://www.flickr.com/photos/7754482@N0 ... 051110835/

Gözlem noktasının fotoğrafları da aşağıda görülebilir. İznik'ten 30 dk mesafede bir nokta.

http://www.flickr.com/photos/7754482@N0 ... 444720259/

Çalıştay programında, Ahmet'in de belirtmiş olduğu gibi boşluklar var, oraların da bilgili arkadaş ve abilerimiz tarafından doldurulacağına inanıyorum. Mesela Uğur Abi zaman atlatmalı videolarını getirirse onları seyreder tartışırız, ayrıca teleskop yapımı hakkında bize bilgi verebilir.

Cumartesi ve pazar günü Wunderground'da kapalı görünürken, cumartesi gecesi parçalı bulutlu görünüyor. Accuweather is daha ümit verici, gece genellikle açık görünüyor. Haftasonu yaklaştıkça umarım göstergeler de daha iyiye gider. Şurası kesin ki gece çok soğuk olacak 5 derece civarlarında, rakımı da düşünürsek sıkı giyinmek gerekecek. Otelde kalacak olanlar için de geldiklerinde rezervasyon yapabilecekleri 4-5 seçenek var.

İznik'e İstanbul yönünden gelecek olanlar, Orhangazi'de 2. ışıklarda İznik tabelasından sola dönerek dümdüz gelmeniz gerekiyor. 2 köyden geçeceksiniz (Boyalıca ve Çakırca) ve 2. köyden (Çakırca) sonra 10 dklık yolunuz kalıyor. İznik'e girmeden solda Shell istasyonu var, ondan 100 m sonra ekte resmini çekip gönderdiğim Karayolları tabelasını takip edip sahil boyunca dümdüz ilerleyin, 600-700 metre sonra sağ tarafta zaten bir bina göreceksiniz, bahçesinde kayıklar, kanolar vs duruyor, mekanımız orasıdır.

Balıkesir / İzmir yönünden gelecekler ise, İznik'in güney kapısından gireceklerdir (farklı bir güzergah kullanmazlar ise) bu durumda isterlerse şehrin kuzey girişindeki (yukarıda bahsettiğim) Shell istasyonuna kadar gelip aynı Karayolları tabelasından dönüp kayıkhaneye ulaşabilirler, 600-700 metre fazla yol yapmış olurlar sadece, ya da beni arayabilirler, aşağıda telefon numaramı -yazı ile- verdim. Olmadı kime sorsalar kayıkhane diye gösterirler, zaten bir kere sahile çıkınca bulmamak zor.

İznik Fotoğraf Amatörleri Derneği'nden arkadaşlar cumartesi Bursa'da başka bir etkinliğe katılacak olduklarından dolayı, ancak akşam gözlem alanına ve ertesi günkü sunum / atöylere katılacaklar. Dernek Başkanı Mehmet Aras Bey gözlem noktası tesbitinde ve kayıkhane, projeksiyon perdesi vs ayarlanmasında çok yardımcı oldu, yakında kendisini ve bir kaç arkadaşını daha gece gökyüzü fotoğraflarıyla aramızda görürsek hiç şaşırmam.

Çalıştay programı :
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing

Katılımcı listemizin son hali de şöyle :
1 - Ethem Derman
2 - Özgür Ünat
3 - Erkan Tozluyurt
4 - Uğur İkizler
5 - Ahmet Kale
6 - Necati Demiral
7 - Hasan Gez
8 - Güven Özkan
9 - Onur Atılgan - Pazar günü
10 - Onur Durma
11 - Metin Azeri
12 - Can Turcan
13 - Özgür Türk
14 - İlker Taşkınoğlu
15 - Emre Evren

Cumartesi günü etkinliğe başlama saatimiz 11'de İznik'te görüşmek üzere.

Herkese selamlar,
Özgür Ünat
BeşÜçİki ÜçÜçÜç AltıAltı DokuzSıfır
Onur dun wunderground ve accuweather cumartesi gecesini acik gosteriyorlardi, ancak bugun kapali gosteriyorlar. Eger tarih yaklastiginda tahminler iyilesmezse gece gozlem yapilmayacak durumda olursa iptal etmeyi persembe-cuma konusuruz. Insanlari buralara kadar getirip yarim etkinlik yapmak hos olmaz.
Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu rahat ve modern bebek ayakka[…]

Bebek Ayakkabısı Tercihim

Uzun arayışlar sonucu bebeğim için kaliteli[…]

Hire ux designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]