Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Herkese merhaba,

5-6 Ekim 2013 tarihinde İznik'te astrofotografi çalıştayı yapmayı planlıyoruz. Katılmak isteyenler ve sunum yapacak durumda olanlar buraya yazarlarsa hem bir listemiz olur hem de belki sunum için fazla talep gelmesi durumunda cumartesi ve pazara yayarız.

Şu anki plan, gündüz sunum yapılması, bilgi / fikir paylaşımları, gece de İznik'e yakın tepelerden birinde gözlem / fotoğraf çekimi. Seçtiğimiz nokta İznik gölünü yukarıdan gören bir konumda, geniş alan ya da gece TWAN tarzı fotoğraf çekmek için çok uygun.

Selamlar,
Özgür
crturcan profilinde gerçek ismini kullanırsan iletişimimiz daha sağlıklı olacak. Listeye ikinizi de ekledim.

Şu anki liste :

1 - Ethem Derman
2 - Özgür Ünat
3 - Erkan Tozluyurt
4 - Uğur İkizler
5 - Ahmet Kale
6 - Necati Demiral
7 - Hasan Gez
8 - Güven Özkan
9 - Onur Atılgan
10 - Onur Durma
11 - Metin Azeri
12 - crturcan
Arkadaşlar İznik'te pek çok pansiyon / hotel var, oralarda konaklayabilirsiniz. ben 2 hafta önce fiyat belirlemek adına sorduğunda, tek kişi 70 TL iki kişi 120 TL, kahvaltı dahil olarak fiyat almıştım. Bunun üzerinden de belki biraz indirim yaptırılabilir.

Sunum yapılmadan çalıştay olmaz tabi, ancak şu ana kadar bir tek ben sunuma niyetli olarak ortaya çıktım, başka kimseden ses yok :)

Özgür
Son durum :

1 - Ethem Derman
2 - Özgür Ünat
3 - Erkan Tozluyurt
4 - Uğur İkizler
5 - Ahmet Kale
6 - Necati Demiral
7 - Hasan Gez
8 - Güven Özkan
9 - Onur Atılgan
10 - Onur Durma
11 - Metin Azeri
12 - Can Turcan
13 - Özgür Türk
14 - İlker Taşkınoğlu
Özgür Ünat yazdı:Arkadaşlar İznik'te pek çok pansiyon / hotel var, oralarda konaklayabilirsiniz. ben 2 hafta önce fiyat belirlemek adına sorduğunda, tek kişi 70 TL iki kişi 120 TL, kahvaltı dahil olarak fiyat almıştım. Bunun üzerinden de belki biraz indirim yaptırılabilir.

Sunum yapılmadan çalıştay olmaz tabi, ancak şu ana kadar bir tek ben sunuma niyetli olarak ortaya çıktım, başka kimseden ses yok :)

Özgür

Özgür nedir son durumlar. 2 günlük plan yapıldımı. Neler olacak biraz ayrıntılı içeriğe geçebilirmiyiz.
Gelemeyecek arkadaşlar umarım daha uygun bir zamanda farklı bir etkinlikte görüşürüz.

Onur,
Her ne kadar benim dışımda kimse sunum yapacağım demediyse de, kabaca aşağıdaki gibi bir program oluşuyor, finalize olunca ilan edeceğim. Öte yandan hava tahminleri hiç iç açıcı görünmüyor, kapalı havada yapmak mantıklı olmayacak.

1. Astrofotoğrafçılık Çalıştayı Programı
5-6 Eylül 2013 - İznik"

5 Eylül 2013 Cumartesi Sunumu Yapan Sunum Başlığı
11:00-11:30 İZFAD üyeleri ile tanışma
Derin Uzay Fotoğrafçılığı
11:30-12:30 Çekim Teknikleri - Sıradan bir çekim gecesi nasıl oluyor? Özgür Ünat İZAGE'de bir gece :)
12:30-14:00 Yemek Arası
14:00-15:00 Setup/Alignment/Guiding
15:00-16:00 Kalibrasyon çekimleri
16:00-17:00 DSLR ve Lenslerle geniş açı çekim teknikleri
17:00-18:00 Serbest zaman
18:00 Gözlem noktasına hareket
18:30 Ekipman kurulumlarına başlanması ve skyflat çekim atölyesi

6 Eylül 2013 Pazar Sunumu Yapan Sunum Başlığı
DSO Fotoğraf işleme teknikleri
11:00-12:00 İstifleme (DSS, ImagesPlus v.s. ) Özgür Ünat DSS ile DSO astrofotoğraf istiflenmesi
12:00-13:30 Yemek Arası
13:30-14:30 DSO işleme (PS, PixInsight, ImagesPlus v.s.) Özgür Ünat PS ile DSO astrofotoğraf işlenmesi
Güneş Sistemi Fotoğrafçılığı  
14:30-15:30 Güneş Fotoğrafçılığı - H-alpha
15:30-16:30 Ay fotoğrafçılığı - Mozaik oluşturma
16:30-17:30 Gezegen Fotoğrafçılığı
Fotoğraf İşleme Teknikleri
17:30-18:30 İstifleme (RegiStax, AutoStakkert)
18:30-19:30 Sharpening/Deconvolution (RegiStax, AstraImage)
Derotation (WinJUPOS)
Programlar (SharpCap, FireCapture, BYE)
Konu başlıkları fevkalade. Bütün konu başlıklarını az çok kurcalamışlığım var ancak işin püf noktalarını öğrenmek için harika bir çalıştay olacak o kesin. Maalesef katılamayacağım ancak çalıştayın videoya kaydı yapılabilir mi? En azından cd sini alıp izlemek isterim.
Selamlar.
Harikaaaa umarım gerçekleşir bu çalıştay autoguider ile boğuşan biri olarak sırf onun için bile gelirim :D

Hava benim yüzümden değil kendimi son Yeşildağ etkinliğinde akladım.. Başka bir bedevi var aramızda çıksın ortaya :)
Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]

Hire UI design designer

A strong digital experience includes a design that[…]

Bitcoin Verim Çiftliği ile Sizde Kazanmaya[…]

Hd Film izle

https://hdfreefilm.com/wp-content/uploads/2020/04[…]