Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
ilkertaskinoglu yazdı:Çağrı'nın telefonu bende yok, Gökbilim.com 'un yüksek çözünürlük logosuna ihtiyacım var etkinlikte kullanmak üzere iletişime geçebilir mi bir arkadaşımız ?
Bu arada bugün sabah tekrar belediyeyi ziyaret ettim, 17 Temmuz olarak günü kesinleştirdim. Tamamı bize ait resimleri verdim, 50 mt x 1,10 mt lik bir görsel giydirme hazırlayacaklar zabıta bariyerlerine. ( Burakcığım, tayin muhabbetinde sonra tırstım senin resimleri verdim :mrgreen: ) Ama gökbilim.com logosunu hala edinemedim, bir el atabilirseniz sevinirim.

O gece istediğimiz saate kadar orda kalabiliriz herhangi bir sorun yok, ayrıca bunlara ilaveten Saat 21:00-22:30 arası sahneyi ve ses sistemini kullanma imkanı da verdiler bize, bir program hazırlayıp biraz daha renklendirebiliriz etkinliği.
logoyu yollayacağım. bana mail adresi verebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
ilkertaskinoglu yazdı: O gece istediğimiz saate kadar orda kalabiliriz herhangi bir sorun yok, ayrıca bunlara ilaveten Saat 21:00-22:30 arası sahneyi ve ses sistemini kullanma imkanı da verdiler bize, bir program hazırlayıp biraz daha renklendirebiliriz etkinliği.
Ben bir konser vereyim İlker :lol:
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Sevgili arkadaşlar,

Öyle tahmin ediyorum ki İstanbul' da yapılan ekipman kalitesi olarak en üst düzeyde, katılacak amatör astronomlar olarak yine en üst düzeyde bir etkinlik yapacağız hep birlikte. Belediyenin desteği de gerçekten muazzam. Tuzla Belediye Başkanı da teknolojiye ve bilime çok meraklı bir insan. Eminim bizleri görünce sık aralıklarla ve daha büyük destek ile tekrar bir etkinlik talep edeceklerdir.

İlgili tarihte Ay ve Saturn gözlemi yaptıracağız. Şartlar müsait ise parlak dso gözlemi de yaptırabiliriz. Elimizdeki ekipmanlara göre bir sıralama ve turnike şeklinde insanları bir baştan alıp sırasıyla gök cisimlerini izlettirip kısa bilgiler verip diğer teleskoba geçirmek gibi bir planımız var. Örneğin; Önce satürn sonra merceğe tam boy sığacak büyüklükte bir ay sonra da (eğer teleskop olursa) daha yakın planda bir ay bölgesi ( ilgili tarihte sinus iridium bölgesi güzel bir hedef, dağ var krater var, lav taşkını nedeniyle oluşmuş düzlük alan var) izleteceğiz.

Bunun için elimizde ne ekipman olacak önceden bilmemiz lazım.

Şimdi ben 10" newtonian teleskobumu getireceğim.
Uğur abi' de gelirse kocaman bir dobsonumuz olacak. Ki zaten aleti görenler bakmasa bile mest olur :)

Bunlar dışında katılım sağlayacaklar ne ekipman getirebilirler yazabilirlerse çok memnun olurum. Ekipmansız yardım etmek amacıyla geleceklere de elbette çok ihtiyacımız olacaktır.

Teşekkürler.
gönderen ferhatdemirel
Vallaa sayenizde bi teleskop alamadım :P
Bu nedenle de ekipman olarak Canon 550D, Canon 50mm f/1.4, Canon 15-85mm, Canon 70-300mm, Canon 100mm ekipmanlarımla gelmek zorundayım.
Bu ekipman için debağlantı aparatları falan hazırlıklı gelin lütfen!!! Zira teleskoplarınızı mallanıp biraz fotoğraf çekecem :D
Kullanıcı avatarı
gönderen ilkertaskinoglu
ferhatdemirel yazdı:Vallaa sayenizde bi teleskop alamadım :P
Bu nedenle de ekipman olarak Canon 550D, Canon 50mm f/1.4, Canon 15-85mm, Canon 70-300mm, Canon 100mm ekipmanlarımla gelmek zorundayım.
Bu ekipman için debağlantı aparatları falan hazırlıklı gelin lütfen!!! Zira teleskoplarınızı mallanıp biraz fotoğraf çekecem :D
Ferhat Bey,
Halk etkinliğinde pek fotoğraf çekebileceğinizi sanmıyorum. Onun için normal etkinliklere gelmenizde fayda var mesela bu hafta sonu olan gibi. Ama Tuzla'yada mutlaka bekleriz, hem sohbet ederiz, hemde sizin için güzel bir başlangıç olur.
gönderen ferhatdemirel
İlker bey fotoğraf konusunda zaten şaka yapıyordum :) Öyle bir şey tabi ki mümkün değil...
Ama mutlaka Tuzla'ya geleceğim. Bu hafta sonu düzenlenen etkinliğe gelebilmem mümkün değil. Kızımı görmek için Adapazarı'na gideceğim. Ayrıca Cumartesi günleri de çalışan biri olara özellikle şehir dışı etkinlikler beni çok zorlayacaktır.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Burak Yakut yazdı: Bunlar dışında katılım sağlayacaklar ne ekipman getirebilirler yazabilirlerse çok memnun olurum. Ekipmansız yardım etmek amacıyla geleceklere de elbette çok ihtiyacımız olacaktır.
Burak ben maalesef ekipman getiremem malum problemimden dolayı :) Ama Tüzder ile birlikta yaptığımız pek çok etkinlikten dolayı kalabalık halk kitleleri ile başa çıkmakta tecrübeliyim. Bu konuda destek olurum. Tomamı alıp geleceğim :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]