Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
gönderen Jack Marlowe
Selam arkadaşlar,
Etkinliğe geç saatte de olsa katılabilmiştim. Gerçekten çok keyif aldım. Umarım bundan sonraki organizasyonlara daha erken gelebilirim. Teleskop ve ekipmanlarını getirme zahmetinde bulunanlara ve çay/kahve-kurabiye ikram edenlere de ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Oldukça keyifli bir geceydi.
Mete
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre Can Alagöz
Merhaba, etkinlikteki jüpiter unutuldu sanırım fotoğraflar detaylı bir işleme sonucunda neler olabilir hayalini bile kuramıyorum. videoyu framelerine ayırıp 970 frame'i registax'ta eleme yapıp az detaylandırma ile bu sonucu elde ettim. Bu jüpiter üzerinde biraz çalışmak istiyorum süper sonuç elde edilcek gibi.

İşleme yaklaşık 20 dakika sürdü (bilgisayar yavaş olduğu için) sadece alingment,eleme,detaylandırma ve azcıkta renginde değişiklik yaptım. uzun süredir jüpiter görmüyordum en azından fotoğrafını işlemek güzel oldu benim için:

Resim
Ağva Etkinliği Jüpiter
Kullanıcı avatarı
gönderen Emre Can Alagöz
Bende bu kadar işlemeye bu sonucun çıktığına şaşırdım. Keşke benim webcamle çekseydik en azından ben çektim diyebilirdim :D

Edit: Veee şakaymış. yani bende şimdi anladım hatamı :aah gitmiş Ahmet abinin videosunu işlemişim :D Şuan etkinlikteki fotoğrafı işliyorum.

Resim
gerçek etkinlik jüpiteri

Avi formatında olmadığı için pek kaliteli frameler yok malesef :aah neyse. Ahmet abiyi tebrik etmek gerek benim gibi birisi bile işledikten sonra o jüpiteri elde edebiliyorsa çekimin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yanlışlık için özür dilerim.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8