Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Arkadaşlar, uzun zamandır beraberiz ancak aramızda toplantı yapmamaktan ötürü kopukluk yaşamaktayız ve bir şeyler eksik gibi geliyor. Hepimizin kafasında fikirler var ve toplanıp konuşmak, paylaşmak, bazı kararlar almak gerek. Ayrıca bu toplantıları uygun zamanlarda düzenli olarak yapmamız lazım. Tabi İstanbul'da olacak. Diğer illerdeki arkadaşlar için üzgünüm. Ancak toplantı tutanağı olarak bir yazı yayınlanır burada. Yani gelişmelerden eksik kalınmaz.

İlkini Eylül'de yapalım. Eylül'ün 3. haftasından itibaren uygun olacağımı düşünüyorum. Çünkü haftaya veya ondan sonraki hafta İstanbul'daki evimi yerleştirmem gerek.

Muhtemelen bir sürü konu konuşacağız. Önceden kafamızdaki konuları not alıp gelelim. Başlıklar halinde irdeleriz. Orada da yine notlar alacağız.

Katılım nasıl olur? Nerede yapabiliriz?
En son Çağrı Erdoğdu tarafından 22 Eyl 2008, 21:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tuğrul TEZCAN
BU sefer Ankara'da olsun :roll:
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Tuğrul TEZCAN yazdı:BU sefer Ankara'da olsun :roll:
Tuğrul, toplantı için Ankara mantıklı olmaz. Ben dahil çoğunluk İstanbul'da. Ama dediğim gibi toplantı sonucu buraya yazılır ve buradan da gelemeyenler görüş bildirir, bir şekilde katılımda bulunur. Hatta katılamayacak arkadaşlar öncesinde "şunlar da konuşulsun ve benim önerilerim şunlar" diye katkı sağlarlarsa ne güzel olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tuğrul TEZCAN
Tabi ki çoğunluğun olduğu yerde olması daha mantıklı. Umarım bende katılım gösterebilirim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Toplantı fikri çok yerinde. Malum önümüzdeki sene çok yoğun geçecek astronomi adına. İleriye dönük planları şimdiden konuşmak ve bunu düzenli hale getirmek çok akıllıca olur kanısındayım. Zamanına gelince; haftaiçi insanlar işe gidecekleri için pek uygun değil. Haftasonu ise daha uygun gibi ama Ramazan dolayısıyla Eylül ayında toplanmak belki sıkıntılı olabilir. En iyisi Bayram sonrası en erken zamanda toplanmak gibi bence.

Toplantı yeri olarak bir önerim olacak. Şirketimizin toplantı ve seminer salonunu forum toplantılarına açmaktan mutluluk duyarım. Ümraniye Taşdelen'de olması biraz göz korkutabilir ama şirketin servis otobüsünü tahsis edebiliriz. Bu fikir şimdi aklıma geldiğinden çok kesin olmamakla birlikte kuvvetle muhtemel mümkündür. Şirketin toplantı ve seminer programına göre ben kesin bilgiyi yarın akşam verebilirim. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Tuğrul TEZCAN yazdı:Tabi ki çoğunluğun olduğu yerde olması daha mantıklı. Umarım bende katılım gösterebilirim.
Keşke mümkün olsa işte. Düzenli yaparsak bu olmasa bile belki yolun düşer bir gün denk getiririz.
Mahmut YILMAZ yazdı:Toplantı fikri çok yerinde. Malum önümüzdeki sene çok yoğun geçecek astronomi adına. İleriye dönük planları şimdiden konuşmak ve bunu düzenli hale getirmek çok akıllıca olur kanısındayım. Zamanına gelince; haftaiçi insanlar işe gidecekleri için pek uygun değil. Haftasonu ise daha uygun gibi ama Ramazan dolayısıyla Eylül ayında toplanmak belki sıkıntılı olabilir. En iyisi Bayram sonrası en erken zamanda toplanmak gibi bence.
Haftasonu yapmak, hatta aramızda cumartesi günü de çalışanlar varsa pazar günü yapmak uygundur. Eylül sonuna doğru olabilir. Eylül olmaz denirse Ekim başı olur. Farketmez. Tarih konusunda önerileri bekliyoruz o zaman. Bu arada bayram ne zaman?
Mahmut YILMAZ yazdı:Toplantı yeri olarak bir önerim olacak. Şirketimizin toplantı ve seminer salonunu forum toplantılarına açmaktan mutluluk duyarım. Ümraniye Taşdelen'de olması biraz göz korkutabilir ama şirketin servis otobüsünü tahsis edebiliriz. Bu fikir şimdi aklıma geldiğinden çok kesin olmamakla birlikte kuvvetle muhtemel mümkündür. Şirketin toplantı ve seminer programına göre ben kesin bilgiyi yarın akşam verebilirim. :)
Bu da güzel bir gelişme Mahmut. Alternatif mekan önerisi çıkmazsa ve herkes uygundur derse neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
Sanırım toplantıya yeterli katılım İstanbul'da sağlanabilecektir...Ve uzun zamdır böyle bir şeyin yapılması bekleniyordu sanki,iyi oldu.
Bayram 30 Eylül'de.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Aaa, bayram günü toplantı çok iyi bir fikir!

Hem bayramlaşmış oluruz. Zaten Salı gününe denk geldiği için herkes bir yolunu bulur da Pazartesi ile haftasonunu ilikler...:)

Öyleyse son günü (tam bir ay sonra ayın 2'si Perşembe) bir taşla iki kuş vurma niyetiyle toplanabiliriz. Şöyle deniz kıyısı bir mekanda. Mesela balık ekmek eşliğiyle. Malumunuz balık avlama mevsimi açılmış.

Haydeee taze balık bunlar, taze balıkkkk... :o
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Salih Dinçer yazdı:Hem bayramlaşmış oluruz. Zaten Salı gününe denk geldiği için herkes bir yolunu bulur da Pazartesi ile haftasonunu ilikler...:)

Öyleyse son günü (tam bir ay sonra ayın 2'si Perşembe) bir taşla iki kuş vurma niyetiyle toplanabiliriz. Şöyle deniz kıyısı bir mekanda. Mesela balık ekmek eşliğiyle. Malumunuz balık avlama mevsimi açılmış.
Bayramda ailesi ile programları olanlar olacaktır. Bayram sonu veya öncesini düşünelim derim. Deniz kıyısı ve balıktan çok toplantıyı uygun bir mekanda (Mahmut'un önerisi gibi) gerçekleştirirsek daha sonrasında istenilen başka bir yere gidilebilir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Toplantı konusu çok yerinde bir fikir.

Yer olarak Mahmut'un önerisini öncelikli olarak değerlendirelim derim ben. Olmazsa İstanbul'da sessiz sakin bir kafe ortamında toplantı mekanı ayarlayabiliriz. Tarih olarak da Ramazan bayramı sonrası bütün herkes için uygun olacaktır. Toplantılar kuru kuruya gitmez :)

Bayramda olursa katılmam mümkün olmayacaktır, aile ziyaretini yapıp bisikletimle Edremit - Ayvalık turuna çıkıyor olacağım :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Arkadaşlar malesef bizim şirketi ayarlayamadım. :( Ortaklarının rahatsız olma ihtimalini göz önünde bulundurarak babam biraz soğuk baktı olaya. :oops: Yinede ben biraz daha karıştıracağım. Herkes değişik alternatif sunarsa çözüme daha çabuk varabiliriz. :idea:
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
merhaba toplantı için teklifim

yer ve mekan için artılar eksiler

artılar
her çeşit vesayit ile gelinir
bilinen bir edres tarifi kolay kadıköy iskeleye 300-400mt
altıyol boğa meydanına 300mt
mağazamızın bitişiği bana uzaklaşmadığım için iyi olur
çay kahve meşrubat tost kumpir var yanda bahariye börekcisi

eksiler
giriş yaklaşık 30m2 ince uzun bir kafeterya
karşısı dersane dağılma saatinde biraz gürültü olabilir
oto park mecburen paralı park alanı az 1-kaç aracı park edebiliriz ama diğerleri parka çekilmeli

sizcede uygunsa beklerim
tüm arkadaşlar misafirimdir yeme içme vs...
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
harun şahin yazdı:giriş yaklaşık 30m2 ince uzun bir kafeterya
burası nasıl bir yer? Kafe tarzı yerlerde ilgi dağılabilir.

Burası olmadı diyelim başka bir yerde cumartesi veya pazar günü yapılırsa siz de gelebiliyor musunuz Harun Bey?
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Çağrı Erdoğdu yazdı:
harun şahin yazdı:giriş yaklaşık 30m2 ince uzun bir kafeterya
burası nasıl bir yer? Kafe tarzı yerlerde ilgi dağılabilir.

Burası olmadı diyelim başka bir yerde cumartesi veya pazar günü yapılırsa siz de gelebiliyor musunuz Harun Bey?
merhaba Çağrı bey dışarıda sandalye masa vs mevcut içerisi kullanılmıyor genelde dışarıda oturuluyor Erol bey (komşu) ile konuştum kapıyı dahi kaparız içeride düzenleme yapılacak masalar ortaya komple dizilecek karşılıklı oturulur klima var resimlere bakın

ben tabiki başka yer olursa gelirim yakın olan arkadaşlar var ise gelip baksınlar başka alternatifde bulabilirim

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Harun bey sanırım bu tarz yerlerde rahat edemeyiz. Bir dersane sınıfı, üniversitede sınıf, toplantı seminer odası tarzı bir yer bulsak işimize çok yarardı diye düşünmekteyim. Ama başka alternatif çıkmazsa mecburuz. Hava da soğuyacak olmasa caddebostan sahile inip yayılalım diyeceğim.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8